1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Neden Selülit Kadınlarda Görülür?

  Konu, 'Vücut Bakımı' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  selülit neden selülit nedenleri
  selülit neden olur


  Kadınların büyük çoğunluğunun baş belası, zayıf şişman demeden herkeste görülebilen selülit, sadece kadınlarda olur, biliyor muydunuz melekler :) Evet,sadece kadınlarda. Bunun kadınların kötü bir yazgısı olduğunu düşünmeyin sakın, çünkü bilimsel bir açıklaması var... :)


  [​IMG]


  Ergenlik çağından itibaren kadınların bedenleri; gebelik ve emzirme fonksiyonlarını yerine getirmek için yağ depolamaya başlar. Cildin dermis tabakasının altında toplanan bu yağlar selülitin oluşma nedenidir.

  Hormonal faktörler, soyaçekim, dolaşım bozukluğu, hareketsiz yaşam, yanlış beslenme gibi çok çeşitli nedenler sonucunda bazen erken bazen de geç bir yaşta ortaya çıkar. Selülit, zayıf ya da şişman hemen her kadında az veya çok görülebilir. Çoğunlukla kalça, basen, bacak ve iç kol bölgelerinde gözlenir.

  Selülit en çok kadınlarda görülşür. Bunun iki sebebi vardır;
  - Erkeklerin bağ doku yapısı dermiste düzgün bir dağılım ve yüzey oluştururken kadınların bağ dokusunda bu durum görülmez. Ayrıca erkeklerde bulunan yağ taşıyıcı adiposit lobüller kadınlardaki gibi geniş değildir ve deriye dikey olarak uzanmazlar.

  - Selüliti tetikleyen östrojen hormonu da erkeklerde yüksek derecede bulunmaz. Erkeklerin deri kalınlıkları ve elastikiyetleri de kadınlara göre çok daha fazladır.
   
Neden Selülit Kadınlarda Görülür? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ölüm anında neden düş görülür?

  Ölüm anında neden düş görülür?

  ölüm anında neler görülür Ölüm anında neden düş görülür, ne için görülür, görme süresi ne kadardır, konuları hakkkında bilgi alalım. Ölüm anında düş görmek henüz yaşamadığımız bir olay ama umarım zorlu bir süreç olmaz melekler. Ölümün kıyısından dönen bazı kişilerin aktardığı sıradışı zihinsel deneyimlerin sırrı, kanın kimyasında gizli olabilir. Slovenyalı bir grup...
 2. Asit yağmuru nedir? Nerelerde görülür?

  Asit yağmuru nedir? Nerelerde görülür?

  Asit yağmuru nedir, nerelerde görülür, asit yağmurunun oluşum sebebleri, zararları, asit yağmurunun yağmasının etkenleri aradığınız herşey burda meleklerim... insanların doğaya zararlarından biride asit yağmurlarıdır bunun sebebleri asit yağmurunun ne olduğu için yazımıza buyrun. Asit Yağmurları , Asit Yağmurları ; Asit Yağmuru Nedir Asit yağmuru esas olarak sanayi tesislerinden,...
 3. Selülit neden sadece kadınlarda görülür?

  Selülit neden sadece kadınlarda görülür?

  Selülit neden sadece kadınlarda görülür? Kızlar neden hep kötü olan biz kadınlarda oluyor mesela Selülit neden sadece kadınlarda görülür? Neden erkeklerde olmaz ki :S
 4. Rektosel nedir?kimlerde görülür?

  Rektosel nedir?kimlerde görülür?

  bu konu;rektosel nedir,rektoselin belirtileri nelerdir hakkında bilgiler vermektedir Kabaca, rahim yolunun değişik nedenlerle makatta bağırsağın son kısmına doğru sarkması ve hastanın büyük abdest yapma esnasında zorlanmasıdır. Rektosel halk arasında makat sarkması olarak bilinen sağlık sorundur.Özellikle uzun süre ayakta duran kadınların rektosel riski çok daha fazla.Gebelik ve doğum...
 5. ergenlikte ne gibi değişiklikler görülür

  ergenlikte ne gibi değişiklikler görülür

  Çocuklar büyüyor ve onlarla uzlaşmam güçleşiyor. Allah hepimize yardım etsin.Benim sorum ergenlikte ne gibi değişiklikler yaşanacağı.Yardımlarınız için teşekkürler..

Sayfayı Paylaş