Etiketler:
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Nefis Kayısılı Keçiboynuzlu Kurabiye Tarifi

Konu, 'Bisküviler - Kurabiyeler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Keçiboynuzlu Ve Kayısılı Kurabiye Nasıl Yapılır Keçiboynuzlu Ve Kayısılı Kurabiye Tarifi

Sevgili melekler, okulların tatil olmasıyla birlikte evde bir gürültüdür kopuyor değil mi ? Çocuklarınız evde olunca onlarla ilgilenmeli, gezdirmeli, parka götürmelisiniz. Tabi bu arada beslenmelerini de unutmamak lazım. Arada sırada da olsa kurabiye, kek gibi onların sevdikleri yiyecekleri yemelerine izin vermek gerek. Biz de bu yazımızda hem sizleri hem de minikleri düşündük ve çok besleyici bir kurabiye tarifi vermek istedik. İşte keçiboynuzlu ve kayısılı kurabiye tarifi.. :)

< Konu Resmi..>

Malzemeler

7 yemek kaşığı oda sıcaklığında tereyağı
    1/2 su bardağı toz şeker
    1/3 su bardağı esmer şeker
    1 yumurta
    400gr kekun
    2 yemek kaşığı keçiboynuzu tozu
    1/4 su bardağı küçük parçalara ayrılmış gün kurusu kayısı

Yapılışı:

Fırını 180 dereceye ayarlayıp, fırın tepsisine yağlı kağıt serin. Tereyağını, şekerleri ve yumurtayı bir kasede iyice çırpın. Unu, toz keçiboynuzunu, kayısıları bu karışıma katın ve tahta kaşıkla karıştırın. Bu karışımdan ceviz büyüklüğünde toplar alın ve yuvarlayın. 15 dakika kadar pişirin.

Nefis Kayısılı Keçiboynuzlu Kurabiye Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kayısılı Tart tarifi

Kayısılı Tart tarifi

Kayısılı Tart Kayısılı Tart "Fındıklı tart hamuru için limon rendelenir ve suyu sıkılır. Limon suyu ve rendesi diğer malzemelerle birlikte karıştırılır, hamur istenilen kıvama gelinceye kadar elde yoğrulur..." Kayısılı Tart Malzemeler; Fındıklı Tart Hamuru için: 250 gr Toz findik, 175 gr margarin, 175 gr un , 140 gr pudra şekeri, 2 adet yumurta sarısı, 1/2 adet limon, 1 çay...
  2. nefis pizza tarifi

nefis pizza tarifi

Arkadaşlar benim ve eşimin en çok sevdiği hamur işi pizza hemen her hafta yaparım ve afiyetle yeriz.Tarifi sizinle paylaşmak istiyorum.Ama ölçülerim göz kararı olur benim hep.Tepsi büyüklüğüne göre sizde azaltıp arttırabilirsiniz. MALZEMELER: Un Maya Ilık su Tuz HARCI İÇİN: Soğan Yeşil Biber Domates Zeytin Sucuk yada sosis Yumurta(1 tane) Sıvıyağ Mantar Tuz ve Baharatlar Kaşar Peyniri...
  3. Nefis Kestaneli Puding Tarifi

Nefis Kestaneli Puding Tarifi

Resimli Kestaneli Puding Tarifi Kestaneli Puding Tarifi Ağızlara layık harika bir puding tarifi vermek istiyoruz sizlere melekler, kestaneli puding :) Malzemeler: 240 g ( 1 1/4 bardak) sut kremasi 17 g (1 1/3 yemek kasigi) tuzsuz tereyagi 1 1/2 cm lik boyuna cizilmis vanilya cubugu (ya da 1 tatli kasigi vanilya esansi) 4 yumurta sarisi 24 g (2 yemek kasigi seker) 17 g (1 1/2 yemek...
  4. Keçiboynuzlu Ve Kayısılı Kurabiye Tarifi Resimli yapılışı

Keçiboynuzlu Ve Kayısılı Kurabiye Tarifi Resimli yapılışı

Merhaba arkadaşlar sizden Keçiboynuzlu Ve Kayısılı Kurabiye Tarifini biliyorsanız bana da yazmanızı rica ediyorum lütfen Keçiboynuzlu Ve Kayısılı Kurabiye yapılışını yazın!
  5. İşte Limonlu Light Nefis Bir Kurabiye Tarifi....

İşte Limonlu Light Nefis Bir Kurabiye Tarifi....

Limonlu light kurabiye Limonlu Light Kurabiye Nasıl Yapılır Limonun her halini her haliyle aromasını seven meleklerimiz için özel bir kurabiye tarifi hem hafif hem lezzetli kurabiyeler...Hem kilo aldırmaz hemde hoş ve hafif bir ikramlık tarif....Limon aromasıyla da hoş bir tad katan bu kurabiyeyi hemen denemeye varmısınız....Limonlu Light kurabiye tarifini hemen aşağıda sizin için...

Sayfayı Paylaş