nefis pizza tarifi

nazlı_85

Yeni Üye
Üye
nefis pizza tarifi
Arkadaşlar benim ve eşimin en çok sevdiği hamur işi pizza hemen her hafta yaparım ve afiyetle yeriz.Tarifi sizinle paylaşmak istiyorum.Ama ölçülerim göz kararı olur benim hep.Tepsi büyüklüğüne göre sizde azaltıp arttırabilirsiniz.

pizza-36a.jpg

MALZEMELER: Un
Maya
Ilık su
Tuz

HARCI İÇİN: Soğan
Yeşil Biber
Domates
Zeytin
Sucuk yada sosis
Yumurta(1 tane)
Sıvıyağ
Mantar
Tuz ve Baharatlar
Kaşar Peyniri

YAPILIŞI: Un,su,maya ve tuzu güzelce yoğurup poğaça hamuru kıvamına getiriyoruz.Hamurun gelmesi için biraz dinlendiriyoruz yarım saat kadar.Harçı için gerekli malzemeler doğrayıp yağ,yumurta ve baharatlarla karıştırıyoruz.İsteğe göre ketçapta katabilirsiniz.Daha sonra hamurumuzu yağlı tepsimize yerleştiriyoruz.Hamuru bastıra bastıra yerleştirelim ki hafif yanlardan taşsın malzeme ortada kalsın.hamurumuzu 220 derecede 20 dk kadar pişirip üzerine harcı koyuyoruz.20 dk kadar da harçla pişirip üzerine rendelediğimiz kaşar peynirini her yerini kapatacak şekilde döküyoruz.Fırının sıcaklığında erimesini bekliyoruz.Servis yaparken Ketçap ve mayonez kullanabilirsiniz.
AFİYET OLSUN :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hamurunu isterseniz pide fırınlarından da alabilirsiniz kızlar :D:D Benim gibi beceriksiz mutfak işlerinden anlamayan ve üşenenler, bu dediğimi deniyebilirler:D:D

Bende pizzayı çok severim, hadi Pasi sen yapta bende hafta sonuna zaten size gelecektim, birlikte yiyelim :D:D

Tarifini bizlerle paylaştığın için çok tşkler canım :)

Hamurunu isterseniz pide fırınlarından da alabilirsiniz kızlar :D:D Benim gibi beceriksiz mutfak işlerinden anlamayan ve üşenenler, bu dediğimi deniyebilirler:D:D

Bende pizzayı çok severim, hadi Pasi sen yapta bende hafta sonuna zaten size gelecektim, birlikte yiyelim :D:D

Tarifini bizlerle paylaştığın için çok tşkler canım :)

Rica ederim canım beğenmene sevindim :) evet fırından hamur almakta mantıklı hemen yapabilmek için.Afiyet olsun....

rüyammm bende geliommm eşantiyonn misali :haha:

ımmmmmmmm enfes görünüyor :D:D
nazlıcımm kaptım tarifi şekerimm bende yapcamm :D:D ellerine sağlık hayatım.
kıs insan bi dilimde arkadaşına getirir ayyol :D:D

Geri