1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Nefis Portakallı Pazule Tarifi

Konu, 'Tatlılar' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Portakallı Pazule Nasıl Yapılır Portakallı Pazule Yapılışı

Portakalın sonm demlerini yaşadığı şu günlerde sizlerle nefis bir portakallı tatlı tarifi paylaşıyoruz melekler :)

< Konu Resmi..>

Portakallı Pazule Malzemeler 6 adet portakal
    1 su bardağı nişasta
    3 su bardağı şeker

Portakallı Pazule Tarifi
    Portakallardan iki tanesinin kabuğunu rende yapın ve bir bardak su içinde bir saat kadar bekletin. Diğer portakalların ise suyunu sıkın. Ardından bir tencere içine rende kabukta beklettiğiniz suyu alın, portakal suyunu alın, suyu, şekeri ve nişastayı da katıp karıştıra karıştıra 10 dakika kaynatın. Koyulaştığı vakit kaselere pay ederek soğuk olarak servis edin.

Nefis Portakallı Pazule Tarifi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. nefis pizza tarifi

nefis pizza tarifi

Arkadaşlar benim ve eşimin en çok sevdiği hamur işi pizza hemen her hafta yaparım ve afiyetle yeriz.Tarifi sizinle paylaşmak istiyorum.Ama ölçülerim göz kararı olur benim hep.Tepsi büyüklüğüne göre sizde azaltıp arttırabilirsiniz. MALZEMELER: Un Maya Ilık su Tuz HARCI İÇİN: Soğan Yeşil Biber Domates Zeytin Sucuk yada sosis Yumurta(1 tane) Sıvıyağ Mantar Tuz ve Baharatlar Kaşar Peyniri...
  2. Zeytinyağlı Portakallı Kereviz Tarifi

Zeytinyağlı Portakallı Kereviz Tarifi

Portakallı Kereviz Yapılışı, Portakallı Kereviz Tarifi Kışın en sağlıklı ve lezzetli yemeklerinden biri olan portakallı kereviz tarifini sizlerle paylaşmak istiyoruz melekler :) Malzemeler 2 adet kereviz(yapraklarını atmayın) 1 adet büyük soğan 1 adet havuç 6-7 adet portakal 1 tatlı kaşığı tuz 1 tatlı kaşığı şeker 1 kahve fincanı kadar zeytin yağı Hazırlanışı Tencereye yağ ay...
  3. Portakallı Pazule Tarifi Resimli

Portakallı Pazule Tarifi Resimli

Portakallı Pazule Tarifi Resimli - Selam kızlar sizden Portakallı Pazule Tarifini istiyorum ve şimdiden tşkler diyorum.
  4. Nefis Kestaneli Puding Tarifi

Nefis Kestaneli Puding Tarifi

Resimli Kestaneli Puding Tarifi Kestaneli Puding Tarifi Ağızlara layık harika bir puding tarifi vermek istiyoruz sizlere melekler, kestaneli puding :) Malzemeler: 240 g ( 1 1/4 bardak) sut kremasi 17 g (1 1/3 yemek kasigi) tuzsuz tereyagi 1 1/2 cm lik boyuna cizilmis vanilya cubugu (ya da 1 tatli kasigi vanilya esansi) 4 yumurta sarisi 24 g (2 yemek kasigi seker) 17 g (1 1/2 yemek...
  5. Nefis Portakallı Somon Tarifine Buyrun!

Nefis Portakallı Somon Tarifine Buyrun!

portakallı somon, portakallı somon tarifi, portakallı somon nasıl yapılır Sevgili melekler, başlığı okuyup gözünüzü korkutmayın. Portakallı Ördek desek, ördeği nerden bulacağız şimdi ha deyince, o zor iş. Ancak somon artık her balıkçıda ve fiyatlar da ulaşılamayacak gibi değil. Eh portakal da diğer malzemeler de mantıklı. O halde ne duruyoruz haydi portakallı somon yapmaya :D:D...

Sayfayı Paylaş