Negatif düşüncelerden nasıl kurtulunur olumsuz düşünceleri nasıl atabiliriz?

• Konbuyu başlatan Peymanm
  • Başlangıç tarihi
P

Peymanm

Forum Okuru
Negatif düşüncelerden nasıl kurtulunur olumsuz düşünceleri nasıl atabiliriz?

Negatif düşüncelerden nasıl kurtulunur melek kadınlar kulübü olumsuz düşüncelerden nasıl kurtuluruz forum'da.​

Ben evde çok fazla negatif düşünceleri kapılıyorum acaba bu negatif düşüncelerden nasıl kurtulunur bana fikir verebilir misiniz? Herhalde boş kaldığım için bazı negatif düşünceleri sürekli düşünüyorum ve canını sıkıyorum negatif düşüncelerden kurtulma yolları nelerdir? Acaba kendime bir uğraş mı bulsam diye düşünüyorum lütfen sizin fikirlerinize ihtiyacım var neler yapabilirim negatif düşüncelerden olumsuz düşüncelerden kurtulmak için çünkü her olumsuz negatif düşündüğüm de moralim bozuluyor ve enerjim düşüyor başıma ağrılar giriyor.

images (3).jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar
Negatif düşüncelere kapılmak her zaman kötü ve olumsuz düşünmek size hep kotuyu olumsuz şeyleri getirecektir. Negatif düşüncelerden kurtulmanın yolu elbette var. Siz belli ki boş kalmışsınız ve hep kuruntu ve negatif şeyleri düşünüyorsunuz. Boş kalınca öyle olur zaten insan saracak bir şeyler arar şeytan onunla uğraşır. Negatif düşüncelerden nasıl kurtulunur bununla ilgili aşağıda bir liste vereceğim sizlere kendiniz bunları yapmaya çalışın.

"Negatif düşüncelerden nasıl kurtulunur?"​

• Boş kalmayacaksiniz mutlaka bir şeylerle uğraşmalısınız.
  • Kötü olumsuz şeyler düşünmeye başladığınız an dikkatinizi başka yöne çekin
  • Meditasyon yapın
  • Size iyi gelecek şeylerle uğraşın
  • Kendinize zaman ayırın
  • Spor ve egzersiz yapın
  • Pişmanlıklar varsa bunlardan faydalanın ders alin zihninizde taşıyıp onunla yaşamayın
  • Keşke, acaba, ya olmazsa gibi sözcükleri kullanmayın
Zihninizi dediğim gibi boş birakmayin ama olumsuz kelimelerle de doldurmayın. Güzel bir kitap okuyun, hobi işlerle uğraşın iyi gelen şeylerle uğraşabilirsiniz.

Dilerseniz aşağıdaki linkten "21 gün olumlama yaptığımda neler değişir" önemli bir yazı size faydalı olacağını düşünüyorum iyi gelecektir.

Geri