1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Nemli sıcak kuru sıcak

  Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  nemli sıcak kuru sıcak, zararları, sağlığa zararları, hakkında bilgiler burada arkadaşlar

  Uzmanlar uyarıyor; "sıcak ve nemli havalarda kalbinize dikkat edin" diyor... Sevgili Melek'ler, anladığınız üzere, bu makalemizde bu konuya dair bilgiler sunuyoruz sizlere...


  < Konu Resmi..>
  Yurtta hava sıcaklığıyla beraber nem oranının da arttığını belirten uzmanlar, sıcak ve nemli havanının kalp rahatsızlığı olanları ciddi şekilde tehdit ettiğini söyleyip sıcaklığın yüksek olduğu saatlerde dışarı çıkılmaması gerektiği uyarısında bulunuyor.
  Manavgat Özel Side Anadolu Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı. Dr. Fatih Demircioğlu, sıcak ve nemli havanın kalp krizi riskini yükselttiğini belirtti. Sıcak havaların oksijen emilmesini azalttığına dikkat çeken kalp doktoru Fatih Demircioğlu, kalp ve yüksek tansiyon hastalarının acil bir işi olmadığı sürece sıcak yoğunluğunun yüksek olduğu saatlerde dışarı çıkmaması gerektiğini kaydetti.

  Demircioğlu, “Sıcak ve nemli havalarda vücutta sıvı ve mineral kaybı üst noktaya ulaşır. Sıcak ve nemli havalardaki sıvı ve mineral kaybı da kalp ritmini bozar. Kalp krizlerine neden olur. Sıcak havalarda bol bol sıvı tüketilmeli. Yüksek tansiyon ve kalp hasları kesinlikle güneş sıcaklığının etkin olduğu saatlerde dışarı çıkmamalı. Vücutta su ve mineral kaybının önüne geçmek için su, meyve suyu ve meyve tüketelim. Kesinlikle kalbi yoracak ağır ve yağlı gıda alımından kaçınalım.” diye konuştu.

  Demircioğlu, sıcak ve nemli havalarda duş alımının vücudu rahatlattığını söyledi. Sıcak ve nemli havalarda vücudun güneş ışınlarından fazla rahatsız olmaması için koyu renkler yerine açık renkler tercih edilmesine dikkat çeken Demircioğlu, terleme sonrası iç çamaşırlar değiştirilerek duş alınarak serinlenmesi gerektiğini kaydetti.

  Demircioğlu, kalp ve yüksek tansiyon hastalarının sabahın erken saatleri ve güneşin etkisini yitirdiği vakitlerde doğa yürüyüşü yapabileceğini dile getirdi.

  Özel Hisar Tıp Merkezi Genel Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Emin Canan, kalp, yüksek tansiyon ve şeker hastalarının saat 11.00 ile 15.30 suları arası acil bir işleri olmadığı sürece dışarı çıkmaması tavsiyesinde bulundu.

  Manavgat Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Kuru, sıcak ve nemli havalarda vücudun sıvı kaybına karşı bol bol su, limonlu ve meyveli içecekler tüketilmesi gerektiğini belirtti.

  Öte yandan Antalya Meteoroloji Bölge Müdürlüğü Bölgesel Tahmin Merkezi verilerine göre 7 Temmuz tarihine kadar Manavgat’ta en düşük hava sıcaklığı 21, en yüksel ise 34 derece olacağı belirtildi. Nispi nem oranı ise yüzde 57 ile yüzde 91 oranında seyir takip edeceği ifade edildi.


   
Nemli sıcak kuru sıcak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sarı Sıcak

  Sarı Sıcak

  Sarı sıcağın bu haftaki konukları Emre Aydın ve Gripin.Sunucuları Ferhat göçer ve Hüsnü Şenlendirici
 2. Sıcak çikolata

  Sıcak çikolata

  Malzemeler 8,5 su bardağı süt Yarım tatlı kaşığı tarçın 225 gram sütlü çikolata 1 su bardağı krema (çırpılmış) 50 gram bitter çikolata (rendelenmiş) Yapilis Tarifi Süt ve tarçını karıştırarak ısıtın. Çikolatayı ilave edip, çikolata eriyene kadar yaklaşık 10 dakika daha karıştırarak pişirin. Hazırladığınız karışımı bardaklara paylaştırın. Üzerlerine birer çorba kaşığı krema koyup, çikolata...
 3. sıcak çarpmaları

  sıcak çarpmaları

  Aşırı sıcak ve nemli hava insan sağlığını tehdit ediyor. Medicana Hospital Çamlıca İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Engin Yurt, sıcak çarpmasının belirtilerini ve ne yapmamız gerektiğini anlattı… İşte, belirtileri… “Sıcak çarpması ve vurgun durumunda ilk başta belirgin terleme, susuzluk, baygınlık hissi, ağrılı ve istemsiz kas krampları, sonrasında baş ağrısı, baş dönmesi, zayıflık hissi, bulantı...
 4. Nickleeeeer sıcak sıcak =)

  Nickleeeeer sıcak sıcak =)

  nickleeeeer sıcaksıcak sıcakla ilgili sözler sıcak x SewDiqim Uzak DuRMa !! yüReqim Yanı ßa$nDa!! aL Canm Sénin oLsun!! ßıRakMa ßéni yaRı yoLda!! ßa$ım DönüYor GaLißa öLÜYORum 1 İpté 2 Ki$i Oynayamaz Ya Sén Dü$érsin ..Yada ßén İtérim..! qiTméq Yaqı$maSs Sna..! Sénn 0 Haincé védaŋdaŋ SoŋRa ßeŋ çoqtaŋ véda ettm a$qLaяa... KaLßimi YaLaŋ...
 5. sıcak çay...

  sıcak çay...

  Taze demlenmiş çaydan ilk yudumunuzu almak için yanıp tutuşuyor olabilirsiniz. Ancak sadece 5 dakika sabretmek hayatınızı kurtarabilir. Araştırmacılar içecekleri aşırı sıcak içme alışkanlığının özefagus yani yemek borusu kanseri ile bağlantılı olabileceğini ortaya koydu. Buna göre çayı 70 dereceden sıcak içmek, bu hastalığa yakalanma riskini 8 kat arttırabiliyor. Yemek borusu...

Sayfayı Paylaş