Nergis Holding'ten tazminat müjdesi

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Nergis Holding'ten tazminat müjdesi
Nergis Holding işten çıkartılan bin 600 işçisinin kıdem ve ihbar tazminatlarını yarın ödemeye başlayacak.
Nergis Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cavit Çağlar, gruba bağlı Yeşim Tekstil A.Ş'de düzenlediği basın toplantısında, en son 8 Ekim 2008'de yine Nergis Holding'te basın mensuplarıyla bir araya geldiğini, o toplantıda, işçilerin ödenmeyen kıdem tazminatlarının büyük bir sorun olduğunu bildiklerini, ancak ellerindeki imkanların, şirketlerin girdiği sıkıntıların tazminatların ödenmesine mani olduğunu anlattığını, ''İşçilerimizin alacaklarının kefiliyim'' dediğini hatırlattı.

ÇAĞLAR İŞÇİLERDEN ÖZÜR DİLEDİ

Çağlar, o tarihten bu yana 5 ay 2 gün geçtiğini ifade ederek, şöyle konuştu: ''Bin 600 işçi, aylardır sıkıntılarını gündemde tutuyorlardı, haklarını arıyorlardı. Yarından itibaren bin 600 işçinin kıdem ve ihbar tazminatlarını defaten, tek kalemde ödemeye başlıyoruz. Parasını bulduk, her şey hazır. Ödeyeceğimiz rakam ufak değildir, 31 milyon TL'dir.''

Gecikmeden dolayı işçilerden özür dileyen Çağlar, ''Şirketlerin halen ödeme imkanı yok. Aile fertleri olarak, elimizde avucumuzda neler varsa bazı şeyleri satarak, Bursa'da rahat şekilde başı dik gezmek istiyoruz. İşçiler, alınlarını terleterek elde ettikleri haklarını alacaklar'' dedi.

4 YILDA 5 BİN KİŞİ İŞE ALINACAK

Çağlar, Nergis'in Bursa'da en fazla işçi istihdam eden grup olduğunu, grup bünyesinde daha önce 20 binin üzerinde işçinin çalıştığını anlattı. Grubun, başına gelenler ve ekonomik kriz nedeniyle küçülmeye gittiğini dile getiren Çağlar, halen grupta 5 binin üzerinde bordrolu çalışan bulunduğunu bildirdi.
 
Üst