Etiketler:
 1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Neşe Erdok Resimleri

  Konu, 'Türk Ressamlar' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  neşe erdok neşe erdok resimleri nese ressam eserleri “… Neş’e Erdok, herkesin içinde tek başına kalmış bir izleyicidir; hıncahınç dolu salonda herkes sahneye bakarken, o da yanındakileri izler hep – ötekinin seyri, her türlü özentiden uzak vita contemplativa için vesileye dönüşmüştür burada. Ancak, her an içgörüye teslim olmanın eşiğindeki bu gözlem tarzını dalınç ile aynı paydaya bağlamak bizi yanıltır; çünkü, Erdok’un çıkış noktasında, gündelik yaşama sıkı sıkıya bağlı somut bir diyalog arayışı daima ön plandadır(..)”


  NEŞE ERDOK (İstanbul-1940)
  1963'de İDGSA Resim Bölümünü Neşet Günal atölyesinden mezun oldu. 1965-66 yıllarında İspanyol Hükümeti'nin bursuyla Madrid’de resim çalışmaları yaptı. 1967-72 yıllarında devlet bursuyla ENSBA'da resim, fresk, vitray öğrenim gördü. 1974'te Akademi salonlarında (İstanbul), ilk kapsamlı sergisi yapıldı. Halen MSÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Üyesidir. 1973 16. DYO sergisi özel ödülü, 1979 2. İstanbul Sanat Bayramı, Yeni Eğilimler Sergisi başarı ödülü, 1980 14. DYO sergisi mansiyon, 1981 Vakko Büyük Resim Yarışması 1,'lik ödülü, 1986 Sedat Simavi Vakfı Görsel Sanatlar ödülleri vardır.

  [​IMG]
  1940 İstanbul doğumlu. 1963'te İDGSA Resim Bölümü'nü bitirdi.1965-1966 yılları arasında İspanyol hükümetinin bursuyla Madrid'de resim çalışmaları yaptı.1967-1972 yıllarında, devlet bursuyla ENSBA'da resim, fresk ve vitray öğrenimi gördü.1973 yılında, "16. DYO Sergisi" özel ödülünü, 1979 yılında "2. İstanbul Sanat Bayramı, Yeni Eğilimler Sergisi" başarı ödülünü, 1980 yılında "14. DYO Sergisi" mansiyon, 1981 yılında "Vakko Büyük Resim Yarışması" birincilik ödülünü, 1986 yılında "Sedat Simavi Vakfı Görsel Sanatlar Ödülü" nü aldı. Sanatçı, tekil figürü, anıtsal bir resim teması olarak, psikolojik boyutlarını ön plana çıkaracak anlatımcı bir uslupla yansıttığı çalışmalırında, anlam vurgusu ölçülü deformasyonlar içinde verilir.

  Sanat özellikleri:
  Tekil figürü, anıtsal bir resim teması olarak, psikolojik boyutlarını ön plana çıkaracak anlatımcı bir üslupla yansıttığı çalışmalarında, anlam vurgusu ölçülü deformasyonlar içinde verilir. Osman Hamdi’den Neşet Günal’a, orta ve genç kuşak sanatçılarına uzanan figür ağırlıklı eğilimin tipik temsilcileri arasında yer alır.

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]  [​IMG]


  [​IMG]Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 799x600 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın[​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]Orjinal Boyutunda Açmak İçin ( 780x600 ve %3$sKB ) Buraya Tıklayın[​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: Neşe Erdok Resimleri
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]


  [​IMG]  [​IMG]
   
Neşe Erdok Resimleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Neşe

  Neşe

  Bakınız; Sevinç.Rüyada neşe verecek şeyler duymak ve gülmemek iyidir.
 2. Neşe Karaböcek - İntizar

  Neşe Karaböcek - İntizar

  Sakın bir söz söyleme Yüzüme bakma sakın Sesini duyan olur Sana göz koyan olur Düşmanımdır seni kim Bulursa cana yakın Annen bile okşasa Benim bağrım kan olur Dilerim tanrıdan ki Sana açık kucaklar Bir daha kapanmadan Kara toprakla dolsun Kan tükürsün adını Bensiz anan dudaklar Sana benim gözümle Bakan gözler kör olsun
 3. Neşe Karaböcek - Artık Sevmeyeceğim

  Neşe Karaböcek - Artık Sevmeyeceğim

  Artık sevmeyeceğim Bütün kabahat benim Ne kadar ağlasan boş Ne kadar yalvarsan boş Sana dönmeyeceğim Bitsin artık bu çile Çekemem bile bile aaaahh Sen ne söylersen söyle Bu hayat geçmez böyle Sana dönmeyeceğim Ümitlerimi kırdın Hayallerimi yıktın Benim ahımı aldın Şimdi sende yalnızsın Bitsin artık bu çile Çekemem bile bile aaaahh Sen ne söylersen söyle Bu hayat geçmez böyle Sana dönmeyeceğim
 4. Neşe Sapmaz Resimleri

  Neşe Sapmaz Resimleri

  Neşe Sapmaz Resimleri arıyorum ben o güzeller güzeli dilber mi dilber Neşe Sapmazın en güzel fotolarını lütfen paylaşın benimle:)
 5. Neşe Sapmaz Hakkında Bilgi

  Neşe Sapmaz Hakkında Bilgi

  Neşe Sapmaz Hayatı neşe sapmaz kim Az önce sizlerle Neşe Sapmaz'ın resimlerini paylaşmıştık. şimdi ise Neşe Sapmaz hakkında bilgi edinmek isteyen tüm üyelerimiz ve misafirlerimiz için, Neşe Sapmaz hakkında bilgiler aktarıyoruz Melek'ler. Neşe Sapmaz Mahsun Kırmızıgül ile yaşadığı aşk nedeniyle adı yeniden gündeme geldi.Daha önce Kıvanç Tatlıtuğ ile birliktelik yaşayan güzel sunucu Kanal...

Sayfayı Paylaş