Nexium aç karnına mı içilir

S

Simayyzxzx

Forum Okuru
Nexium aç karnına mı içilir
Nexium aç karnına mı içilir tok karnına da içilse olur mu

Merhaba

3 hafta önce doktora gittim. Midemde şikayetlerim vardı .Ayrıca mide suyum ağzıma geliyordu. Doktor endoskopi yapmayı önerdi bu arada özel hastaneye gitmiştim. endoskopiden biraz çekindim. Olamayacağımı söyledim. Doktor hafif uyutarak yaparız dedi. Bende tamam öyleyse dedim. Endoskopi oldum. Doktor midemde minicik birkaç tane yara olduğunu ve reflünün olduğunu söyledi. Antibiyotik kullanmam için antibiyotik verdi bunun yanında mide koruyucu Nexium verdi bir de Rennie verdi. Nexium aç karnına kullanılır diye biliyorum Doktor da öyle söyledi ama ben bazen unutuyorum tok karnına da kullanıyorum İlla aç karnına kullanmak mı gerekir tok karnına da içebilir miyim.

Merhaba

Senin bu yazını okuyunca Mide kanaması geçirdim ürünler aklıma geldi. Mide kanaması hariç anlattığı şeyler birebir benim yaşadıklarımla örtüşüyor Doktorun verdiği ilaçlar dahi aynı.

Mide konusunda hassas olmak lazım ilaçlara da çok bağımlı olmamak lazım çünkü doktorun verdiği o Nexium belki seneler boyunca kullanmak zorunda kalabilirsin. Ama uzun süre kullanmanı tavsiye etmem. Nihayetinde mide koruyucu bir ilaç neleri bloke ettiğini vücudumuzda bilmiyoruz. Her ilaç gibi neticede o da kimyasal , bir tarafı düzelteyim derken bir tarafı bozulabiliyor.
Nexiumun kullanımına gelince nek suyumu mutlaka aç karnına almam gerekiyor. çünkü aç karnına aldığı zaman mide koruyucu ilaç midenin çeperinde film tabakası gibi bir tabaka oluşturuyor mideyi koruyor. mide dolu olunca bunu yapması pek de mümkün değil. yani Nexium aç karnına kullanıldığında faydası var tok karnına kullandığında çok daha bir faydasını göremezsin

Geri