Etiketler:
 1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Nihat Hatipoğlu Miraç Kandili Gecesi Okunacak Dualardan Örnekler

  Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Miraç Kandilinde Okunacak Dualar Nihat Hatipoğlu Miraç Kandilinde Okunacak Dualar  Sevgili melekler, Recep ayı içindeyiz. Şaban ayının ardından gelecek olan Ramazan ayına yaklaştığımızı geçirdiğimiz kandil gecelerinden daha iyi anlıyoruz. Önümüzde ki günlerde de Miraç kandilini kutlayacağız ve bu yazımızda Nihat Hatipoğlu miraç kandilinde okunacak dualar listemizi sizlerle paylaşıyoruz ..:)

  < Konu Resmi..>  Miraç kandiline özel nihat hatipoğlunun okuduğu duanın bir kaç bölümü Mirac gecesinde nasıl dua edebiliriz diyen müslüman kardeşlerimiz için güzel bir dua
  Amin

  Elhamdülillahi rabbil alemin Elhamdülillahi Rabbil alemin. Vessalatü vesselamü ala Rasulina Muhammedin ve ala alihi ve sahbihi ecmaiin..

  İlahi yarabbi ey kainati yoktan var eden ey varlıgınla bütün kainati bize bahseden ulu allahım var dediginde var eden ol dediginde olduran içinde yaşadığımız bu kainatı bizlere lütfeden bizlere bağışlayan ulu sultan kapına gelmişiz bu mübarek gecede bu miraç gecesinde kapına gelmiş olanları kapından geri çevirme yarabbi...

  Bizlere omuz veren melekler vardır secde eden gönlü seninle dolu olan o meleklerinin günahsız olmalarına rağmen seni tesbih ettiklerini biliyoruz şu mirac gecesinde günahları affedilenlerden eyle bizleri yarabbi

  Yüce allahın izni ve emriyle semanın bütün katlarını tek tek yükselmiş orada alacağını almış sonra yeryüzüne inmiş Hz Muhammed mustafa miracın peygamberi hatırına bizler bu gece affeyle yarabbi..

  Miracda en yücelere çıkan peygamberimiz yüzü suyu hürmetine bizleri bağışla yarabbi

  İlahi yarabbii günahlarımız belki çoktur 3 ayların bu ikinci kandilinde içlerimizde olan istekleri korkuları günahlarımızı affet her birimizin elleri sana açılmış bizleri bağışla yarabbi..bu gecenin hürmetine affının hürmetine bizleri bu gece geri çevirme yarabbi

  İlahi Yarabbi bu gece ibadetleri yüzüne çarpılmış snein yüreğinde fitne vardır sen tam bir ihlasla gelmedin denilenlerden eyleme bizleri yarabbi mirac peygamberi takvayla yükseldi oraya bizleri günahları affedilenlerden eyle yarabbi..

  Yarabbi şu mirac gecesinde resulullahın bir gecede mekkeden kuduse kudusden mekkeye döndüğü gecede bizleri affeyle yarabbi..

  Ey rabbim öyle diyordu hz peygamber cennet bana okadar yaklaştırıldıki elimi uzatsaydım cennet nmeyvelerinden birini alabiliridm ilahi yarabbi bizi şu mirac gecesinde bizleri kabul eyle biz cennet icin sana secde etmedik bizleri bağışla bu gecenin yüüz suyu hürmetine bizleri günahsız kullarından eyle yarabbi..

  Bizler bilmediklerimizden sorumlu tutma yarabbi ilahi yarabbi şu anda kabei muazzamanın etrafında dönenler vardır ilahi yarabbi onların dualarının kabul edilmesinin hürmetine bizlerinde dualarımızı kabul eyle yarabbi..

  Yarabbi senin kaben ne kadar güzeldir senin kaben ne kadar güzel kokuyordur bir müslümanın iffeti ve şerefi kabeden daha üstündür yarabbi şereflerimizin çiğnenmesine izin verme yarabbi..

  Cennetü muallada kabul edilen dualardan eyle yarabbi yüce allahın magfiretiyle bizlere kapılarını aç yarabbi bu gecede yaptığımız dualarımızın hürmetine günahlarımızı bağışla yarabbi bu miracı gerçek bir miraca çevirmeyi hepimize nasip eyle yarabbi..


   
Nihat Hatipoğlu Miraç Kandili Gecesi Okunacak Dualardan Örnekler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Miraç Gecesi Okunacak Dualar nelerdir

  Miraç Gecesi Okunacak Dualar nelerdir

  Miraç Gecesi Okunacak Dualar hangi dualardır bu konuda bilgisi olan yani dini bilgilere sahip olan arkadaşlarımdan bilgi rica ediyorum. Şimdiden bilgiler için tşkler diyor ve Allah razı olsun diyorum.
 2. Mirac kandilinde okunacak dualar hangileri kızlar ?

  Mirac kandilinde okunacak dualar hangileri kızlar ?

  Kızlar Nihat Hatipoğlu'nun proğramında bu dualar söylenmiş ama ben not vs alamadım bilen kişiler bana Miraç Kandilinde okunacak duaların tam bir listesini verebilirmi_ TŞk.
 3. Kadir gecesi duası nihat hatipoğlu

  Kadir gecesi duası nihat hatipoğlu

  Euzu Billahi Mineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim اَلْحَمْدِللهِ رَبِّ الْعَالمِينَ. وَالصَّلاَةُ وَالسَّلاَمُ عَلىَ سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ عَلىَ آلِهِ وَصَحْبِهِ أَجْمَعِينَ Allahümme Salli âlâ Seyyidina Muhammedin ve âlâ Âli seyyidina Muhammed (Allahım peygamberimiz Hz.Muhammed'e ve aline evladu iyaline salatu selam ve esenlikler eyle ) Ey talihsizlerin sığınağı, Ey âcizlerin güç...
 4. Mevlid kandilinde nasıl dua etmeli?

  Mevlid kandilinde nasıl dua etmeli?

  “İnsanların Mevlid-i Nebevi için toplanıp Kur’an okumaları, Hz. Peygamber (a.s.m)’in veladetiyle ilgili haberleri/menkıbeleri seslendirmeleri, bu münasebetle yemek tertiplemeleri bid'a-i hasenedir/güzel bir bid'attır. Çünkü, bu toplantılarda Hz. Muhammed (a.s.m)’e karşı büyük bir tazim, bir saygı, onun dünyaya teşriflerinden ötürü büyük bir sevinç söz konusudur. Bu ise, sahibine büyük bir...
 5. Berat gecesi okunacak dualar

  Berat gecesi okunacak dualar

  Mübarek üç ayların son kandilidir berat gecesi.Müslüman alemince kutlanan berat gecesinin fazileti günahlardan arınma,temize çıkıp aklanma ,Allahın rahmetine nail olmaktır.Bu kutsal gecede maddi ve manevi sıkıntılardan kutulmak için bolca dua etmeli .Allahın af ve bağışlamasının coştuğu bu gece de hangi duaları etmeli nasıl ibadet etmeli tüm detaylar yazımızın devamın da.Öncesi , Berat Gecesi...

Sayfayı Paylaş