Nikahlanmadan sevgilinizle aynı evde yaşar mısınız ?

• Konbuyu başlatan tekinbüşra
  • Başlangıç tarihi
T

tekinbüşra

Forum Okuru
Nikahlanmadan sevgilinizle aynı evde yaşar mısınız ?
Merhaba kızlar üniversite 2. sınıf öğrencisiyim sevdiğim biri var 8 aydır çıkıyoruz . Birlikte aynı evde yaşamak istiyor benim yanına taşınmamı istiyor sizce evlenmeden yanına taşınmam doğru olur mu ? Gerçi bana hiç evliliktende söz etmiyor karar vermekte zorlanıyorum sizce ne yapmalıyım?

Hiç doğru bulmuyorum. Evlenmeden aynı evi paylaşmak etik değil dinen caiz de değil.

Her kızın hayali baba evinden telli duvaklı elinde evlilik cüzdanı ile gelin çıkmaktır. Bende evlenmeden aynı evin paylaşmasını doğru bulmuyorum güzelim yıl 2019 olsa da Tür örf , adeti, inançlarımız değerlerimiz aynı.

Ben şu an yaşıyorum çokta mutluyum . Kağıt üzerinde imza olmadan da mutlu olabiliyor insan

evliliğin aşkı öldürdüğü söylenirken böyle bir karar almak çok riskli . Özeliniz kalmayacak biri birinizin her haline ( iyi - kötü ) vakıf olacaksınız buda aşkı ve o büyülü gizemi bozar tatlım bence birlikte yaşamayın

Merhaba kızlar üniversite 2. sınıf öğrencisiyim sevdiğim biri var 8 aydır çıkıyoruz . Birlikte aynı evde yaşamak istiyor benim yanına taşınmamı istiyor sizce evlenmeden yanına taşınmam doğru olur mu ? Gerçi bana hiç evliliktende söz etmiyor karar vermekte zorlanıyorum sizce ne yapmalıyım?
Ne kadar modern yaşasakta birlikte yaşamak bana göre ters üstelik evlilik filanda düşünmüyor kusura bakma ama ne kadar seversen sev nikah yapmadan kimseyle aynı evde yaşama yarın bi gün ayrılacak olan sana olacak ve ailen bu duruma ne diyor acaba söyledin mi???

Geri