1. fırtına

  fırtına Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.735
  Beğenilen Mesajlar:
  28
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  nisan ayı akrep burcu

  Konu, 'Akrep Burcu' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

  evet sevgili meleklerim nisan ayına dair akrep burcu aylık yorumunuz burada......
  Akrep Burcu Nisan 2009 Yorumu


  Sevgili Akrepler baharın umutlarımızı canlandırmaya başladığı, hayatı güzel yanlarıyla hissetmek adına istekli olduğumuz Nisan ayına girmiş bulunmaktayız. Yaşamınızda arzu ettiğiniz tüm güzelliklere kavuşmanız dileğiyle yorumunuza başlıyorum. İlk olarak ele alacağımız konu Aşk ve ilişkiler. Bu konudaki enerjiler Nisan ayında hakikaten ilginç bir durum arzediyor. Bir yandan geri hareketin 17 Nisan tarihine kadar hala devam ediyor oluşu, sizleri ilişki konusunda düşünmeye ve düzenlemelerde bulunmaya sevkederken, Güneş ve Merkür gezegenlerinin ciddi ilişkiler evinizdeki Boğa burcu seyirleri, ilişkinizle alakalı konularda sağlam temeller atmak ihtiyacınızın göstergesi olarak değer taşıyor. Diğer yandan aşk ve flört evinizde 21 Nisan tarihine kadar devam edecek Mars gezegeninin Balık burcu seyri ise, özellikle ilişkilerde değişkenlik arzeden durumların göstergesi gibi. Yani Nisan ayı gayet ilginç bir seyir olarak dikkat çekici. Şimdi gelin isterseniz bu enerjileri biraz daha geniş şekilde ele alalım.

  Aşk ve İlişkiler


  6 Mart – 17 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda geri hareketini sürdürmeye devam edecek Venüs gezegeni Nisan ayının ilk iki haftası boyunca yine etkili olmaya devam edecek. Şimdi gelin tedbirli olma açısından bu enerjiyi tekrar bir hatırlayalım. Daha sonra diğer oluşumlara bir bakalım. Venüs Koç burcu seyirlerinde, genel olarak agresif tepkiler, bencil istekler, herşeyde öne çıkma hevesi, hızlı kararlar, sabırsızlık ve en ufak bir durumda gerginleşmeler mümkündür. Geri harekette olduğu için bu durum içsel olarak da yoğun bir şekilde hissediliyor. Yani bilinçaltımızdaki bastırılmışlıklar tetikte bekliyor diyebiliriz. Eğer beraberliğinizde sorun var ve bazı durumlar kafanızın içinde soru işaretleri uyandırıyorsa, bu seyir altında iç dünyanıza çekilerek ilişkinizi gözden geçirmeniz mümkün. Fakat bu gözden geçirmede öylesine detayların üstünde durursunuz ki, kendinizi bile hasta etmeniz mümkün. Bu durumda yapılması gereken ciddi bir biçimde fakat tarafsız bir gözle durumları ele almak. Yani galeyana gelmemek gerekiyor. Ve özellikle hangi sonucu elde etseniz, bunu hayat deneyimi olan kişilerle veya bizzat partnerinizle konuşmaya çalışmanız lazım. Çünkü yanlış anlamalar da oluşabilir. en azından gerçekçi bir tespitte bulunmuş olursunuz. Geri hareket dönemleri her zaman onarım süreci anlamına gelir. Onarmak için mücadele etmek, emek sarfetmek lazım. Eğer sevginiz sizin için değerliyse, onun için beklemeye ve çaba sarfetmeye gönüllü olmalısınız. Bu tarihler arasında ilişkilerde agresif tepkiler göstermeye müsait olmanız, ilişkinizi, kendinizi ve eşinizi gözden geçirmeniz anlamına gelir.
  Venüs geri hareket dönemlerinde, herkes kendi payına düşeni ister, bencil istekler, biz kavramının önüne geçmeye başlar. Bu enerjinin yaratabileceği bir başka sorun ise yaşanabilecek gerginliklerin iş hayatınızdaki verimliliği bile etkiler hale gelişidir. Gündelik yaşamın içindeki her türlü koşuşturmada güçlü olmak nasıl gerekliyse, iş hayatında da öyledir. İlişki evinizin yöneticisinin bu zorlu görünümü gücünüzü ayakta tutmanız gerektiğinin işaretidir. Ne durumda olursanız olun, ilişki konusunda yaşayacağınız bir sıkıntının bu dönemde işinize sirayet edebileceğini bilmeniz gerekiyor. Görüldüğü gibi bu tarihler arasında elinizden geldiğince ılımlı yaklaşımlarda bulunmak, herşeyi büyütmemek ama olanı da net olarak görmek, sonuç ne olursa olsun düzelme imkanı bulunduğunun farkında olmak ve bol bol ilişkinizin niteliği üzerinde, paylaşım konularında ve birbirinize olan uygunluğunuz hakkında gerçekçi bir saptamada bulunmak. Bu saptadıklarınızı da 17 Nisan tarihinden sonra yürürlüğe koymak en doğrusudur.

  17 Nisan – 5 Haziran tarihleri arasında geri hareketi sona ermiş ve düz seyirle yoluna devam edecek Venüs gezegeni, yenilik anlamındaki uygulamaların ve ilişkiniz adına saptadığınız durumların yürürlüğe konmasının önündeki engellerin kalktığını göstermektedir. Yani artık sizler, tam anlamıyla ilişkinizi gözden geçirerek düzenlemelerde bulunmaya karar vermiş olmalısınız. İlişkiye yeni başlayanların veya geri harekette bir şekilde ilişkiye başlamış olanların da, şimdi daha gerçekçi bir şekilde partnerlerini görebilmeleri mümkün gözüküyor. Geri hareketin bittiği tarihten yaklaşık bir hafta önce başlayan Merkür gezegeninin Boğa burcu seyri son derece önemli. Şimdi bu enerjinin yansımalarını birlikte ele alalım.

  9 Nisan – 30 Nisan tarihleri arasında ilişki evinizde transitine başlayacak Merkür gezegeni, Güneşle beraber sizler açısından farklı bir enerji olarak dikkat çekiyor. Yukarıdaki paragrafta ele aldığımız Venüs geri hareketi ilişki konusunda bir düşünme, düzenleme ve onarım süreciydi. Bu süreci iyi bir şekilde değerlendirmenin yolu, her iki tarafın da gerçekçi bir şekilde gözlemde bulunması ve ona göre kendini ayarlamasıydı. Merkürün Güneşle birlikte ilişkisi evinizden geçiyor oluşu ise, sizin istekleriniz ve bakış açınızla, partnerinizinkiler arasındaki farkı öğrenebilmeniz adına etkili. Bu dönemde, eşiniz veya sevgilinizin sahiplenici, değerlerini fazlasıyla ön plana alıcı tavırlarıyla karşılaşabilirsiniz. Karşıt evinizde ilerleyen Güneş zamanlarında genelde enerjiniz düşük olabilir. Benliğinizin ana gelişim konusunda, partneriniz size bir ayna görevi görebilir. Size karşı durabilir, kendi bildiği şekilde hareket etmek isteyebilir, sizinle çatışabilir. Bütün bunlar gayet normaldir. Sizinle aynı düşünmesi veya aynı kararlar vermesi mümkün değildir. Bu beklenmemelidir. Burada yapılması gereken, onu dinlemek ve anlamaya çalışmaktır. Baskın tavırlar sergileyen partneriniz, üstünlük taslayabilir, kendi bildiği doğrular yönünde düşünmenizi isteyebilir ve oldukça inat edebilir. Taviz vermediği gibi, sizin karşı duruşunuzu da görmezlikten gelebilir.

  Burada yapılması gereken, eşitlik ve ortaklık duygusu içinde hareket etmeye çalışmaktır. Yani her ikinizin de, beraberliğinizle ilgili konularda ortak bir noktada buluşmaya istekli olmanız lazımdır. Merkür iletişimle alakalı gezegen olduğu için, çıkmazların çözüme kavuşması, ayrılıkların giderilmesi, farklı düşünmenin yarattığı gerilimin ortadan kalkmasının yolu, karşılıklı konuşmak, dürüst olmak, saygı ve sevgi birliği içinde durumları ele almaktır. Çünkü her iki tarafın da gerilim içinde olmasının hiç kimseye faydası yoktur. Özellikle evlenmeyi düşünen çiftlerin maddi konularda ortak düşünmeye çalışmaları gerekir. Sizin düşündüğünüz bazı planlar, koşulların zorluğu nedeniyle karşılanmayabilir veya şu anki durum iktisatlı düşünmenizi gerektiriyor olabilir. Böyle bir ortamda ısrarcı olmak yerine ılımlı davranmaya çalışmak faydalıdır. Böylece beraberliğinizin güvenliğini yeniden sağlayacak diyalogu gerçekleştirmiş olursunuz. Bu tarihler arasını olumlu şekilde değerlendirmenin sırrı, olumlu çıkış yolları bulabilmek adına yaratıcı düşünmek, koparmak yerine birleştirici olmak, inat etmek yerine esnek düşünmeye çalışmaktır.


  İş ve Kariyer

  6 Mart – 17 Nisan tarihleri arasında etkili olacak Venüs gezegeninin Koç burcundaki geri hareketi, Nisan ayında da etkisini sürdüreceğinden önemini korumaktadır. Bu nedenle tekrar hatırlatmakta fayda görüyorum. Bu geri hareket, rutin olarak yapılması gereken işlerde, çevrenizdeki insanlarla olan temasınız ve onlarla birebir ilişkiniz önem taşır. Bu dönemde size olan yaklaşımlarda veya sizin yaklaşım tarzınızda hareketlilik ve aktivitenin getirdiği gerilim ön plandadır. Kimi zaman rekabetin kimi zaman da üzerinizdeki baskıların yarattığı sıkıntılar sizi içsel manada keyifsizleştirebilir. Maddi ihtiyaçlarınız, ödemeleriniz veya içinde bulunduğuz durum nedeniyle, memnun olmadığınız bir işi sürdürmek zorunda kalmanız rahatsız edicidir. İlişkilerde belli bir kıskançlık oluştuğu için, iş çevrenizdeki insanların samimiyetsiz yaklaşımlarına tanık olabilirsiniz.

  Herşeyi iyi yapsanız dahi, bir kulp bulmaları mümkündür. Bulunduğunuz alandaki çalışma şartları veya elinize geçen para yetersiz olduğu için isteksiz çalışmanız mümkündür. Hayatın gerçekleri size öylesine ağır gelir ki, sanki bütün dünyanın yükü sizin üstünüzdedir. Bugüne dek edindiğiniz tecrübeler veya eğitiminize göre şimdi durduğunuz nokta, aslında size uygun değildir. Yani daha üst seviyede olmayı düşünürken bir köle gibi çalıştığınızı düşünebilirsiniz. Fakat işin garibi bunca sıkıntıya rağmen işten ayrılmanız veya iş bulmanız mümkün değildir. Çünkü mecburiyetler elinizi kolunuzu bağlayabilir. Yine bu etki altında bu zorluklara rağmen işinizi en iyi şekilde yapmanız sizden beklenebilir, üzerinizde otorite kurulmaya kalkışılır veya bizzat siz kendi kendinizi rahatsız edebilirsiniz. Kimileriniz için bu süreç işe girmeden önce geçirilen bir staj süresini veya girdiğiniz işte alışma döneminin işaretidir. Bu alışma süresinde çevrenizdeki insanlarla ılımlı ilişkiler kurmanız, otorite konumundaki kişilerle çatışmamaya özen göstermeniz lazımdır. Fakat bu oldukça zordur. Çünkü hakikaten öyle bir zamanda işe girmişsinizdir ki, bu ilk iş deneyiminiz umduğunuzdan daha fazla yorulmanız anlamına gelir.

  Gördüğünüz gibi bütün bu durumlar veya burada ifade edemediğimiz birçok yansımanın özünde olan şudur. Bu süreçte ideallerinizi göz önüne alarak düşünmeniz, iş seçimlerinizi yaparken kimsenin etkisi altında kalmamanız, bilgi ve tecrübelerinizi hangi iş alanında olursanız olun sergilemeye çalışmanız, etrafınızdaki insanların tavırlarına değil, işinizi yapmaya çalışmanız ve herşeyden önemlisi sabırlı olmanızdır. Mars idaresinde olan Venüsle kolaylıkla başedebilecek burçlardan birisi sizsiniz. Çünkü Mars sizin ikinci yöneticiniz. Yani olabilecek yansımalar size yabancı değil. Eğer sakin olursanız bu zorlu enerjiyi güce dönüştürerek ileri atılımlarda bulunabilir, daha sonra bunları kazanca dönüştürebilirsiniz. Bunu yapacağınızdan hiç şüphem yok.

  17 Nisan – 5 Haziran tarihleri arasında geri hareketini bitirerek düz seyirle yoluna devam edecek Venüs, yukarıdaki konular üzerinde oluşan engellemelerin sona ermesi anlamındadır. Böylece geri hareket döneminde karşınıza çıkmış fırsatları değerlendirmeniz mümkündür . Ayrıca iş hayatınızla ilgili yaptığınız gözden geçirmeleri, planladıklarınızı yürürlüğe koymanız da kolay olabilir. Fakat şunu unutmayalım ki, Venüs Koç burcu enerjisi zorludur. Agresif tavırlar göstermeniz mümkündür. Ayrıca çevreniz üzerinde baskın olma eğilimi taşımanız içten bile değildir. O nedenle geri hareket bitmiş olsa bile, iş ilişkilerinizde yine de dikkatli olmaya çalışmanız gerekecektir. Ta ki, Haziran ayına kadar. Yani önünüzde Nisan ve Mayıs olmak üzere dikkatli olmanız gereken bir süreç var. Bu yüzden lütfen ne olursa olsun acil hareketlerde bulunmayınız. Mantıklı düşünmeye çalışınız ve çalışma yaşamınızı ilgilendiren konuları mercek altına alarak ilerleyiniz.

  22 Nisan – 31 Mayıs tarihleri arasında çalışma hayatınızla ilgili yaşam evinizde etkili olacak bir başka enerjiniz, Mars gezegeninin Koç burcu transitidir. Şu ana kadar açıklamaya çalıştığım ve dikkatli olunması gereken noktalar, bu enerji için de geçerlidir. Mars Koç burcu enerjisi, çalışma hayatınızla ilgili her meseleyi cesur, mücadeleci ve kazanmaya dönük şekilde ele almanız demektir. Sert ama bir o kadar savaşçı bir ruhla hareket edebilmenin işaretidir. Bir Akrep için bu durum bana göre, bazı noktalara dikkat edilirse gayet olumludur. O noktalar şunlardır. Çevrenizle ılımlı bir şekilde anlaşmanız, rekabeti sertliğe dönüştürerek çevrenizdeki insanlarla aranızda ayrımcılık duygusu yaratmamanız, kendinizi kabul ettirme dürtüsünü abartılı hale getirerek, asıl amacınızdan uzaklaşmamanızdır. Peki nasıl kullanmalısınız. Öncelikle bu enerjinin size vereceği güçlü çalışma güdüsünü, başkalarına yararlı olma, hizmet duygusu içinde hareket etme, çok çalışarak hedefinize doğru ve düzgün bir şekilde varabilme adına kullanınız. Hevesle ve istekle çalışınız. İşinizde ustalaşmak için çaba sarfediniz. Verimli ve faydalı işler çıkarmak için, bilginizi ve tecrübenizi arttıracak girişimlerde bulununuz. Böylece Nisan ayını gayet olumlu bir şekilde değerlendirmiş olursunuz.

  Para Konuları

  9 Nisan – 30 Nisan tarihleri arasında Boğa burcunda seyrini sürdürecek, maddi kaynaklar evinizin yöneticisi Merkür gezegeni parasal konularda yakın ilişkiler ve ortaklıkların önemini işaret etmektir. Evlilik, iş ortaklığı veya halkla ilişkiler yoluyla elde edilecek kazançların işareti olabilen bu dönem, mal, mülk edinme konusunda geleceğinizi garanti altına alma adına çalışacağınızın göstergesidir. Başkalarının kaynaklarını beceriklilikle idare etmeniz söz konusu olduğu gibi, kendi gelirinizi arttırma anlamında da çalışmalarda bulunabilirsiniz. Burada önemli olan bir başka insanın ister iş ortağınız olsun isterse hayat arkadaşınız veya aileniz farketmez. Önemli olan kendinizi garanti altına almayı düşünmenizdir. ortak kaynaklar ve değerler konusunda durumunuz açısından olabilecek gelişmeleri merak edebilirsiniz. Kimileriniz boşanma bazılarınız ise evlilik yoluyla kazançlara sahip olabilirsiniz.

  Sevgili Akrepler bu dönemde gelirinizle ilgili mevzularda hassasiyetiniz artabilir. Sabırlı ve dayanıklı bir şekilde, üretkenliğe dönük, ortaklık uyumu içinde, parasal konularda ortak birlik duygusu içinde hareket etmeye çalışmanız faydalıdır. Kardeşleriniz vasıtasıyla desteklenebilirsiniz. Nafaka davalarınız sonuçlanması için mücadele verebilirsiniz. Sözleşme(iş) görüşmeleriniz olabilir. Bu süreçte, finansal ve maddi olgular, alacağınız kararların önemli bir parçasını oluşturabilir. Para evinizin yöneticisi Jüpiterin alacağı görünümleri göz önüne alırsak bu süreçte lütfen maddi konularda hayale kapılmadan düşünmeye çalışınız. Yani tüm yaşamınızı sadece başkalarından elde etmeyi düşündüğünüz paraya bağlamayınız. Ayrıca 17 Nisan sonrası maddi konularda kimlerle ortak paylaşım içindeyseniz dikkatli bir şekilde iletişimde bulununuz. Çekişmelerden uzak durunuz. Her Akrep aynı olayları yaşamayacağına göre, zorluklarla karşılaşabilecek Akreplerin de, son yazılan bu birkaç satırı dikkatle gözden geçirmeleri gerekmektedir. Uzlaşmacı tarzda düşünmeye çalışınız. Güvenliğinizi rahatınızı muhafaza edebileceğiniz diyaloglarda bulununuz. Eğer para konusunda yasal davalarınız varsa, veya iş sözleşmeniz için otoritelerle görüşmeniz gerekiyorsa sakin olunuz. Koparıcı tarzda hareket etmek yerine karşılıklı diyalogunuzu sürdürerek akıllıca kararlar almanın önemini unutmayınız.

  Pozitif Enerjili Günler : 2-3-6-7-10-11-12-15-16-17-20-21-29-30

  Zayıf Enerjili Günler :4-5-18-19-25-26-25-26-

  Aşkta En Şanslı Günler :20-21

  Yeniay :10-11-12
  (Ay gezegeninin Akrep burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

  Dolunay :25-26

  (Ay gezegeninin Boğa burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

  Mutlu ve başarılı bir Nisan ayı geçirmeniz dileğimle   
nisan ayı akrep burcu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Akrep burcu 2009 Nisan ayı Yorumu

  Akrep burcu 2009 Nisan ayı Yorumu

  akrep burcu nisan ayı yorumu akrep burcu nisan ayı Akrep Aylık Burç Yorumu Sevgili Akrepler baharın umutlarımızı canlandırmaya başladığı, hayatı güzel yanlarıyla hissetmek adına istekli olduğumuz Nisan ayına girmiş bulunmaktayız. Yaşamınızda arzu ettiğiniz tüm güzelliklere kavuşmanız dileğiyle yorumunuza başlıyorum. İlk olarak ele alacağımız konu Aşk ve ilişkiler. Bu konudaki enerjiler...
 2. Akrep Burcu 2010 Nİsan Yorumu

  Akrep Burcu 2010 Nİsan Yorumu

  Yeni bir ay yeni umutlar yeni aya başladığımız bu gün Nisan ayında burcunuzda ne gibi gelişmeler olucağını merak ediyorsanız nisan ayı burç yorumunuz sevgili Akrep melekleri :tik: SEVGİLİ ARKEP 6. evdeki olumlu Güneş tutulması sağlığınız ve birlikte çalıştığınız insanlar ile ilgili güzel haberler getirecek. Sağlığınızdaki yükseliş bu ay korkularınızı geçen ayda bırakmış olarak devam ediyor....
 3. Akrep burcu 2011 Nisan yorumu

  Akrep burcu 2011 Nisan yorumu

  akrep burcu 2011 akrep burcu 2011 nisan nisan ayı yorumları ayı Akrep burcu 2011 Nisan ayı yorumu... Bu ay iki farklı astrologdan yorum buldum ikisinide paylaşıyorum kızlar Rezzan Kiraz Akrep Burcu Nisan 2011 Öncelikle ele alacağım enerjiniz Güneş gezegeninin 15 Mart tarihinde başlayan ve 18 Nisan 'a kadar devam edecek Kova burcu etkisinden başlamak istiyorum. Güneş kişisel gücümüz,...
 4. Akrep Burcu Nisan 2012 Yorumu

  Akrep Burcu Nisan 2012 Yorumu

  Akrep Burcu Nisan 2012 Yorumu 2012 Akrep Burcu Nisan Yorumları Burç meraklısı meleklerimiz için, bu yazımızda akrep burcunun Nisan 2012 yorumunu ekliyoruz :) Akrepler 3 Nisan-15 Mayıs tarihleri arasında İkizler burcunda ilerleyecek Venüs başka insanlarla temaslar kurarak maddi ve manevi açıdan kendinizi garanti altına almaya çalışacağınız anlamına gelebilir. Kafanızın içindeki...
 5. 2014 Nisan Ayı Akrep Burcu Yorumları

  2014 Nisan Ayı Akrep Burcu Yorumları

  akrep burcu nisan ayı yorumu, aylık burç yorumları, 2014 akrep burcu nisan ayı yorumları Karşınızda 2014 yılı nisan ayı akrep burcu yorumları. Astrolog Hande Kazanova'nın öngörüleriyle tüm akrep meleklerimiz ve misafirlerimiz için.... Sevgili Akrepler ay ortasında çılgın temponuzun arasında kısa bir mola vermek sizi mutlu edecek. Neyse ki Nisan’da Dolunayın yenilenmeyi temsil eden on...

Sayfayı Paylaş