1. fırtına

  fırtına Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.735
  Beğenilen Mesajlar:
  28
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  nisan ayı koç burcu

  Konu, 'Koç Burcu' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

  evet sevgili meleklerim nisan ayına dair koç burcu aylık yorumunuz burada......

  Koç Burcu Nisan 2009 Yorumu

  Baharın müjdecisi olan Nisan ayının, zodyak kuşağının enerjisi hiç tükenmeyen, öncü ve ateşli gücüyle daima başkalarına önderlik eden, cesaretiyle bulunduğu alanda değişimler yaratan siz Koçlara, arzu ettiğiniz güzellikleri getirmesini dileyerek yorumunuza başlıyorum. Her zaman olduğu gibi Aşk ve İlişki hayatınızla ilgili gelişmelere odaklanacağız.

  Aşk ve İlişkiler


  20 Mart – 19 Nisan tarihleri arasında burcunuzda ilerlemeye başlayan aşk evinizin yönetici gezegeni Güneş, ilişki konusunda kendinizi ön planda tutmanızı sağlayan önemli bir yansıma olarak dikkat çekmekte. Bu seyir, Venüs gezegeninin 17 Nisan tarihine kadar sürecek geri hareketiyle aynı döneme rastladığından, egonuzun iki misli yükselmesi anlamına geliyor Güneş sizin burcunuzda yükselim gücü kazandığından, her yıl bu tarihler arasında siz Koçlar, daha ateşli ve daha öncü bir şekilde hareket etmekten yanasınızdır. Kendinizi dış dünyada gösterme biçiminiz oldukça renklidir. Bir yandan yeni bir yaşa girmenin diğer yandan baharın coşkusu derken, kıpır kıpır kendinizden emin bir haliniz vardır. Üzerinizde kimsenin denetimi olmasından hoşlanmadığınız için, başınıza buyruk bir şekilde hareket edebilirsiniz. Güneş bu dönemde aşk evinizin yöneticisi olma sıfatıyla, doğal olarak kendi isteklerinize düşkünlük, karşı cinsle ilişkinizde mutlak hakimiyet, iradenizi zorla kabul ettirme yönünde tavırlar sergilemenize neden olabilir. Oysaki Venüsün geri hareketiyle aynı döneme denk gelen bu gücü, sakin ve temkinli bir şekilde kullanmak lazımdır. Güneş, astrolojik anlamı itibariyle yaşam canlılığı ve bireysel istekliliğin simgesidir. Koç burcunda ilerleyen Güneş ise, bu tarihler arasında kuvvetli dürtülere sahip olacağınızı gösteriyor. Bu durumda gururlu ve lutufkar davranışları denetim altına almak zordur. Aşkta öncelikle kendinizi merkez almanız mümkündür. Bu enerjiyi, Venüsün geri hareketinde olumlu bir şekilde kullanmanın yolu, ilişkiniz olsun veya olmasın, bencil düşünmemek, kendinizi gözden geçirmek, isteklerinizi mantıklı bir şekilde çözümlemek ve acele kararlardan uzak durmaktır. Yani ne kadar bilinçli hareket ederseniz, hem geçmişi hem de bugünü olumlu manada değerlendirmiş olursunuz.
  17 Nisan tarihine kadar, burcunuzdaki geri hareketi devam edecek Venüs gezegeni, Nisan ayının neredeyse ilk iki haftasına damgasını vurmaya devam edecek. Bu da gösteriyor ki, bu tarihe kadar, aşk hayatınızla ilgili konularda geçmişe ait konular gündeminizi işgal etmeye devam edecek. Yani yeni bir ilişkiye başlamak ve bunu sürdürmek pek mümkün gözükmüyor. İlişkisinde sorun yaşayanların da aynı şekilde durumları gözden geçirmesi ve ani kararlar almadan önce kendileriyle hesaplaşmada bulunmaları yararlıdır. Yani beklemeli, incelemeli ve ani hareketlerden kaçınılmalıdır.

  17 Nisan – 5 Haziran tarihleri arasında, yani Venüsün geri hareketinin bitiminin ardından burcunuzdaki seyrine düz olarak devam edişi, aşk hayatınızla ilgili konularda yeni aktif bir dönemin göstergesi olarak önemlidir. Böylelikle geri hareket süresince gözden geçirdiğiniz ve geçmişle alakalı konularda verdiğiniz kararları uygulamanız, yeni bir ilişkide kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmeniz mümkün hale gelir. Yalnız şunu belirteyim ki, Venüs sizin burcunuzda ben merkezci bir enerjidir. Bireysel arzuların mutlak kabulünden yana düşünmeniz mümkündür. İlişki kurma biçiminiz, sevgi alışverişiniz tamamıyla kendinize dönük ve bireysel hareket etmeye müsaittir. Bu nedenle geri hareket bitmiş olsa dahi, sevgi alışverişinizde ılımlı ve paylaşımcı şekilde hareket etmeye çalışmanız mutlaka şarttır. Venüs gezegeni bu pozisyonunu 5 Haziran tarihine kadar sürdüreceğinden, siz Koçlar geri hareketin bitiminden sonra aşkta daha verimli, istekli, heyecanlı birliktelikler yaşamaya başlayabilirsiniz. Tutkularınız güçlenmeye başlar. Sosyal hayatınız ve duygularınızda coşkunluk ön plandadır. Açık sözlü bir şekilde isteklerinizi belirtebilirsiniz. Girişken haliniz dış imajınızda da etkili bir şekilde görülmeye başlar. Kendinizi güçlü bir şekilde yansıtabilirsiniz.

  Hevesli ve yoğun tutkular yaşamaya istekli halinizle dikkatleri kolaylıkla üzerinize çekebilirsiniz. Dürtüsel isteklerinizin karşılanması adına, hararetli davranacağınız bu süreçte size hayır denmesinden hoşlanmayacağınızı söyleyebiliriz. İpler tamamen sizin elinizde olacağı için, gerek devam eden ilişkinizde, gerek yeni başlayan birliktelikte ve gerekse sorunlu ilişkinizde tutkularınızı fazlasıyla ön planda tutmanın sakıncalı olabileceği konusunda sizi aydınlatmak isterim. Lütfen bireysel düşünmemeye çalışınız. Ortaklaşa hareket etmeye çalışınız. Partnerinizle ister kısa süreli bir ilişki yaşayın isterse uzun zamandır beraber olun hiç farketmez. Yapmanız gereken gönül birliği kurmak ve uyumlu, sağlıklı bir şekilde irtibatta bulunmaktır. Özellikle evli olanlar, evlenmeye karar vermiş olanlar ve ciddi boyutta ilişki yaşayanların bu noktalara daha fazla dikkat etmelerini öneriyorum.

  20 Nisan- 20 Mayıs tarihleri arasında Boğa burcunda ilerlemeye başlayacak aşk evinizin yönetici gezegeni Güneş sizleri kişisel anlamda, yavaşlatan ve ayaklarınızı sağlam olarak yere basmanızı sağlayıcı bir etki gibi gözükse de, Venüs gezegeninin hala burcunuzdaki güçlü yansıması devam ettiğinden, kafanızın içi oldukça karışabilir. Bireysel açıdan şöyle bir düşündüğünüzde, alıştığınız koşulları sürdürmeniz gerektiğini düşündüğünüz halde, aşk söz konusu oldu mu, deneyimsel hareket etmeyi tercih edebilirsiniz. Yani mantığınız, dur ve düşün, sağlam hareket etmelisin dese de, bencil yönleriniz ister istemez baskın olabilir. Sahip olduğunuz değerlerinizi korumak ve kollamak taraflısı düşünmeniz gerekirken, egonuzu böylesi ön planda tutmanız aşk hayatınızla ilgili konularda ikilemde kalmanız anlamına gelebilir. Kimileriniz bu etki altında, güven ve huzuru bulduğu ilişkisine sahip çıkarken, bazılarınız inatçı bir şekilde deneyimsel olmayı sürdürebilir. Koçlar yapıları gereği, Güneş gezegeninin Boğa sürecinde duygusal açıdan zorlanma yaşayabilirler. Çünkü onlar bu dünyaya keşif ve yenilikler yaşamak, kendilerini bir şekilde ifade etmek için gelmişlerdir. Doğalarının gereği olan davranışlarını kimsenin eleştirmeye hakkı yoktur. Bu nedenle Güneşin Boğa burcu seyrinin yavaşlatıcı ve ciddileştirici etkisinden ziyade, Venüsün burcunuzdaki ateşli, ben merkezci gücünden yararlanmayı daha fazla tercih edebilirsiniz.

  22 Nisan – 31 Mayıs tarihleri arasında yöneticiniz Mars gezegeni burcunuzda seyrine başladığında, Venüsle yanyana ilerleyeceği için doğal olarak aşk hayatınızla ilgili konularda

  cinsellik ve tutku çok daha fazla ön planda olmaya başlar. Yani, tensel arzularınızın sizi yönlendirmesi mümkündür. Bu tarih itibariyle başlayan ilişkilerin özünde erotizm ön plandadır. Özellikle ilişkisi olmayanlar kısa seyirli ve cinsel ağırlıklı beraberlikler yaşamaktan zevk alabilirler. İlişkisinde sorun olanlar, yöneticinizin bu güçlü desteğiyle, partnerinizle cinsel yönden paylaşımlarda bulunarak, problemlerinizi, ilişkinizin niteliğine göre çözme imkanı bulabilirsiniz. Çünkü bazen taraflar fikirsel olarak çatışsalar bile, birbirlerine duydukları tutku, sorunların aşılmasında kolaylaştırıcı olmaktadır. Mars Koç burcunda daima yenilikten yanadır. Yani isterseniz bu enerjiyi üç şekilde kullanabilirsiniz. Birincisi ilişkinizi gözden geçirerek yeni düzenlemelerde bulunursunuz. İkincisi bunu yapmak yerine tam tersine yeni bir ilişkiye başlamayı tercih edebilirsiniz. Üçüncüsü haklılığınız konusunda inatçı davranır ve kendi bildiğiniz şekilde hareket etmeyi sürdürürsünüz. Nasıl değerlendireceğiniz tabi ki öncelikle kişisel haritanızdaki etkilere, partnerinizle aranızdaki uyuma ve beraberliğinizin sağlam temelli olup olmadığına göre değişecektir. Benim önerim ise, sakin ve mantıklı şekilde düşünmeniz, kibirli, bencil ve sabırsız davranmamanızdır.


  İş ve Kariyer

  9 Nisan – 30 Nisan tarihleri arasında Boğa burcunda ilerlemeye başlayacak çalışma evinizin yöneticisi Merkür gezegeni, düşüncelerinizin ölçülü ve oldukça biçimli bir şekilde gelişmesini destekleyicidir. Yani çevrenizdeki iş arkadaşlarınızla olan irtibatınızda ve çalışma hayatınızı ilgilendiren birebir konularda sabırlı şekilde hareket etmeniz son derece önemlidir. Sağlıklı bir sağduyu şart diyebiliriz. Ayrıca bu enerji, kendi değeriniz hakkında düşünmenizi ve kendi güvenliğinizi ön plana alarak hareket etmeniz gerektiğini göstermektedir. Yani herhangi bir konuda acil karar vermeden önce, bunun çıkarlarınıza ne kadar uygun olduğunu iyi araştırmanız lazımdır. Mantıklı ve azimli bir şekilde çalışmayı sürdürmelisiniz. Tabi ki sizler aktif kişilersiniz. Bu enerji, sizleri durdurucu ve kimi zaman yavaşlatıcı bir etkiye neden olabilir. Fakat biraz önce değindiğim gibi, madem çıkarlarınız söz konusu. O zaman size düşen akıllıca hareket etmektir. Yine bu enerji altında denenmiş ve kanıtlanmış yöntemlerle ilerlemek, belli bir temel üzerine isteklerinizi inşa etmek gayet faydalıdır. Merkür gezegeninin bu enerjisi altında dikkat edilecek en başlıca husus, tek yanlı ve inatçı bir şekilde düşünmemek, belli bir esneklik göstermektir. Zaten bu tarihler arasında, düşünceler ve fikirler finans ve güvence arayışına dönük geliştiği için, çalışma hayatınızla ilgili mevzularda herşeyi maddi konular çerçevesi içinde değerlendirmeniz mümkündür. Zihinsel yeteneklerinizi, koordinasyonunuzu, aracılık özelliklerinizi hep güvencenizle ilgili alanlarda değerlendirmeye çalışabilirsiniz. Kısaca bu süreçte iş yaşamınızla ilgili konularda, maddi ve manevi değerleriniz sahip çıkacak şekilde düzenlemelerde bulunursanız, hem daha sabırlı hem de mantıklı şekilde hareket edebilir, hırsınız sayesinde faydalı sonuçlarla karşılaşırsanız. Görülüyor ki, sabırlı olmak ve akıllıca hareket etmek bu tarihler arasında başarılı olmanızı sağlayan faktörler arasında yer alıyor.

  22 Nisan – 31 Mayıs tarihleri arasında, burcunuzda ilerlemeye başlayacak Mars gezegeni, kendinizi keşif, isteklerinizi saptama ve bu isteklerin peşinden gidebilmeniz konularında sizleri destekleyici son derece önemli bir kuvvettir. Tabi ki, yönetici gezegeniniz olması dolayısıyla bu güç iki misline çıkmaktadır. Bu da gösteriyor ki bu enerji, mücadelenizi sürdürme ve isteklerinizi elde etme adına sizin için bir bonus anlamı taşımakta. Kendinizi öne sürme gücünüz bu tarihlerde yoğun olduğu için, hedefleriniz konusunda fazlasıyla ısrarcı bir havanız olabilir. Davranışlarınızdaki netlik ve kararlılık öylesine hakimdir ki, dışarıdan size müdahalede bulunulması mümkün olmadığı gibi, durdurmak da neredeyse imkansızdır. Amaçlarınızı gerçekleştirmek için var gücünüzle öne atılabilir, meydan okumalarda bulunabilir, cüretkar ve rekabetçi bir tarzda hareket edebilirsiniz. Bu gücü daha olumlu yönde kullanabilmeniz adına size tavsiyem, kafanızın içindekileri belli bir amaç doğrultusunda derleyip toparlamanız ve bu amaca yönelik bilinçli düzenlemelerde bulunmanızdır. Bilirsiniz bir söz vardır. Kontrolsüz güç, güç değildir diye. O zaman yapılması gereken, gücü mantıklı bir şekilde kullanmaktır. Bunun yolu ise, gerçekçi düşünmek ve fevri hareketlerden kaçınmakla olur.


  Para Konuları

  9 Nisan – 30 Nisan tarihleri arasında parasal kazanımlar evinizde seyrini sürdürecek Merkür gezegeni finans yaşamınızla alakalı konularda, ölçülü bir şekilde hareket etmeniz, tedbirli davranmanız gerektiğinin işaretidir. Bu seyir Boğa burcunda gerçekleşeceği için, güvencenizle alakalı konularda doğal olarak sağduyulu hareket etmek gayet faydalı. Hayali olanın peşinden gitmek yerine, kazancınızı belli bir temel üzerine oturtmaya çalışmak, riskten uzak kalmanız açısından önemlidir. Parasal girişimler açısından çok yönlü düşünmeniz mümkün olmayabilir. Yani denenmiş ve kanıtlanmış usullerle kazanım sağlamaya çalışmak daha faydalı olabilir. Paranızı korumanız ve kollamanız mantıklı düşünerek kararlarınızı vermeniz sizi olabilecek zararlardan uzak tutabilir. Bu enerji altında, düşünceleriniz ve fikirlerinizde finansal ve güvence arayışı ön planda yer alacağı için, doğal olarak bastığınız yerin bilincinde olmanız gayet faydalıdır. Kısaca paranızın değerini bilmeniz, üretken düşünmeniz, kararlı olmanız lazımdır. Güvenilir yöntemlerle sonuca gitmeniz, elinizdekini korumaya çalışmanız, sınırları belli bir bütçe çerçevesinde hareket etmeniz sizin gibi ateşli bir kişi için tutumlu olmayı deneyimleme adına bir tecrübedir.

  20 Nisan – 20 Mayıs tarihleri arasında yine maddi kazanımlar evinizde hissedilecek bir başka enerji Güneş gezegeninin Boğa burcundaki etkinliğidir. Bu enerji de, yukarıdaki paragrafta ele aldığımız Merkür seyri gibi, güvence konularına odaklanmanız açısından önem taşımaktadır. Yani kişisel açıdan kafanızın içinde, geleceğinizi düşünerek hareket etme ve mal, mülk sahibi olarak kimseye bağımlı kalmama gibi konular baş sırada yer alabilir. Ekonomik konularda ve sahip olduklarınız hakkında hiç kimsenin dışarıdan işinize karışmasından hoşlanmadığınız gibi, kendi bildiğiniz şekilde kazanımlarınızı değerlendirme düşünceniz de ön planda yer alabilir. Yine bu sürecin bir başka yönü ise, kaliteli yaşama ve hayatın konforlu olan güzelliklerini yaşamak adına içsel bir dürtü yaratmasıdır. İşte bu dürtü sizi parasal konularda daha dikkatli olmaya, rahat bir yaşam sürmek için temkinli hareket etmeye teşvik edebilir. Yani ne kadar düzgün bir gelirim olursa, o denli rahat ederim düşüncesi hakim olabilir. Bu süreç devam ederken 22 Nisan sonrası yöneticiniz Mars burcunuzda ilerlemeye başladığında mücadeleci kimliğiniz açığa çıkarak girişimlerde bulunmanızı sağlayabilir. Bu girişimler, para evinizdeki izah ettiğimiz bu iki enerjinin desteğiyle kökleşebilir ve dikkatli bir şekilde kanalize edilebilir. Açıklamaya çalıştığım bu iki seyir, Nisan ayındaki enerjilerinizin olumlu bir şekilde değerlendirmeniz adına, izlenmesi gereken yollardır. Fakat kişinin doğum haritasındaki etkileri fazla ateşleyici ve dürtüsel ise, bu enerjileri farklı şekilde kullanmaları da mümkün olabilir.

  Pozitif Enerjili Günler : 1-4-5-13-14-18-19-22-23-24-27-28
  Zayıf Enerjili Günler : 2-3-8-9-15-16-17-29-30
  Aşkta En Şanslı Günler : 4-5
  Yeniay :22-23-24

  (Ay gezegeninin Koç burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

  Dolunay :8-9

  (Ay gezegeninin Terazi burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

  Mutlu ve başarılı bir Nisan ayı geçirmeniz dileğimle   
nisan ayı koç burcu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Koç burcu 2009 Nisan ayı Yorumu

  Koç burcu 2009 Nisan ayı Yorumu

  Koç Burcu Aylık Yorumu Baharın müjdecisi olan Nisan ayının, zodyak kuşağının enerjisi hiç tükenmeyen, öncü ve ateşli gücüyle daima başkalarına önderlik eden, cesaretiyle bulunduğu alanda değişimler yaratan siz Koçlara, arzu ettiğiniz güzellikleri getirmesini dileyerek yorumunuza başlıyorum. Her zaman olduğu gibi Aşk ve İlişki hayatınızla ilgili gelişmelere odaklanacağız. Aşk ve...
 2. nisan ayı aslan burcu

  nisan ayı aslan burcu

  evet sevgili meleklerim nisan ayına dair aslan burcu aylık yorumunuz burada...... Aslan Burcu Nisan 2009 Yorumu Sevgili Aslanlar, yöneticiniz Güneşin, baharı müjdeleyen ılık nefesini yavaş yavaş üzerinizde hissedeceğiniz Nisan ayına girmiş bulunmaktasınız. Baharın bu coşkulu ve öne atılmaya hazır ateşli etkisinin ,sizlere aradığınız güzellikleri, aşkı ve başarıları getirmesini dileyerek...
 3. Koç Burcu 2010 Nİsan Yorumu

  Koç Burcu 2010 Nİsan Yorumu

  Yeni bir ay yeni umutlar yeni aya başladığımız bu gün Nisan ayında burcunuzda ne gibi gelişmeler olucağını merak ediyorsanız nisan ayı burç yorumunuz sevgili Koç burcu melekleri :tik: SEVGİLİ KOÇ , Yeni Ay bu sizin burcunuzda ve yılın en önemli ayına girdiniz sevgili Koç. Kişisel gelişiminizi istediğiniz seviyelere çıkarabileceğiniz ve bu konuda karşınıza çıkan seminer yada sohbetleri...
 4. Koç burcu 2011 Nisan yorumu

  Koç burcu 2011 Nisan yorumu

  koç burcu nisan yorumu koç burcu 2011 nisan 2011 Koç burcu 2011 Nisan ayı yorumu... Bu ay iki farklı astrologdan yorum buldum ikisinide paylaşıyorum kızlar :tik: Rezzan Kiraz Koç Burcu Nisan 2011 sizler bu dönemde aşkla alakalı mevzularda, özgür yaklaşımlar sergilemek, bireyselliğinizi ön planda tutmak ve kendinizi sıradışı ifade etmeye çalışabilirsiniz. Yani üzerinizde denetim...
 5. 2014 Yılı Koç Burcu Nisan Ayı Yorumu

  2014 Yılı Koç Burcu Nisan Ayı Yorumu

  2014 koç burcu nisan yorumu, koç burcu nisan ayı, aylık burç yorumları Sevgili koç burcu meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için 2014 yılı koç burcu nisan ayı aylık burç yorumunu sizlerle paylaşıyoruz.... Hayatınız hareketlenmek üzere, çünkü eylem gezegeni 13 Nisan’da yeniden ileri harekete başlıyor. Artık uçuşa hazır olduğunuza göre geçmişte engellerle karşılaşan projeler hız...

Sayfayı Paylaş