1. fırtına

  fırtına Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.735
  Beğenilen Mesajlar:
  28
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  nisan ayı kova burcu

  Konu, 'Kova Burcu' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

  2011 nisan ayı kova burcu 2011 nisan ayı kova burcu yorumları yorumu evet sevgili meleklerim nisan ayına dair kova burcu aylık yorumunuz burada......

  Kova Burcu Nisan 2009 Yorumu


  Sevgili Kovalar, uzun süren bir kışın ardından yavaşça gelmekte olan bahar mevsiminin ılık havasını şimdiden hisseder olduk. Tabiatın uyanmakta olduğu, her canlının kendi gizliliklerinden dışarı çıkarak hayatı daha bir hevesle kucaklamak istediği Nisan ayının sizlere huzur, mutluluk ve güzellikler getirmesini dileyerek yorumunuza başlıyorum. Geçtiğimiz ay itibariyle tüm burçlar açısından farklı yaşam alanlarında olsa da, aşk ve ilişkilerle birebir alakalı olan Venüs gezegeninin geri hareketi hala devam etmekte. Nisan ayının ilk on yedi günü boyunca etkisini hissedeceğimiz bu enerjiden sizlere geçtiğimiz ayki yorumlarınızda bahsetmiştim .Şimdi gelin o satırları bir kez daha hatırlayalım ve yine dikkatli olmaya çalışalım. Daha sonra diğer gelişmelere birlikte odaklanalım.

  Aşk ve İlişkiler

  6 Mart – 17 Nisan tarihleri arasında iletişim evinizde geri hareketini sürdürecek Venüs gezegeni, gerek aşk gerekse ilişkiler konusunda tüm burçlar için Mart ayında olduğu gibi Nisan ayına da damgasını vuracağa benziyor. Bu tarihler arasında Koç burcunda oluşu, bir de geri hareket yapması beraberlikler açısından zorlayıcı olabilir. Böyle bir enerji öncelikle bencil ihtirasların göstergesi olarak dikkat çekiyor. Bu tarihler arasında başkalarıyla bağlantıda bulunma tarzınız ve ilişkinizdeki agresif tutumunuzun muhakkak dengeye kavuşturulması şart. Çünkü bu bakış açısı altında sağlıklı bir ilişki yaşamak zor. Ayrıca geri hareketler, geriye dönüş manası da taşıdığından, sizleri geçmişte yaşanan bir ilişki veya yeni sonlanan birlikteliğiniz nedeniyle oldukça düşündürücü olabilir. Genel olarak ele aldığımız bu etkinin yaratabileceği yansımalar Her Kova burcunda aynı olmayacağına göre, ilişki tiplerine göre incelemek daha geniş bilgi edinmeniz açısından faydalı olabilir.

  İlişkisi problemli olan çiftler açısından bu seyir esnasında dikkat edilecek en önemli husus, her iki kişinin veya bizzat sizin kendinizi ve beraberliğinizi gözden geçirmeniz ve nerelerde yanlışlarınız var veya bu ilişkide yanlış giden şeyler nedir bunu sorgulamanız gerekiyor. Onarım zamanı olan bu süreçte yapacağınız her dürüst yüzleşme, problemleri çözebilmenizde destekleyici olabilir. Ayrıca böyle bir süreçte kendinize düşkünlük göstermekten ziyade, beraberliğiniz açısından mevzuları ele almanız gayet faydalı olabilir. İletişim evinizde gerçekleşen bu geri hareket gösteriyor ki, sözel anlamda da sıkıntılar oluşması mümkün. Demek ki buna da dikkat etmeniz gerekiyor. Kırıcı konuşmalar, duygularını dışa vurmamalar veya tam tersine ağzınıza geleni konuşmalar, kendinize hayran tavırlar, sürekli fikirlerinizi savunmalar sakıncalı olabilir. Ayrıca geçmişte aranızda yaşanan veya her ikinizin de mazisinde olan bazı problemler yeniden ortaya çıkabilir. Çözmek için ılımlı yaklaşımlarda bulunmanız gerektiği halde tam tersine bütün bunları birbirinize karşı kullanmanız mümkündür. Yapılması gereken ortak bir nokta oluşturmak ve olgun düşünmek ve durum ne olursa olsun geri hareket bitmeden acil kararlar vermemektir. Bu seyir Nisan ayında geri hareket olarak sona erdiğinde herşey çok daha netlik kazanabilir.

  İlişkisi sağlam olanlar ise bu dönemde partnerleriyle özgür yaklaşımlar içeren bağlantılar içinde olmaktan zevk alabilirler. Yani her iki taraf ta, kendi zevklerine hobilerine zaman ayırmaktan hoşlandıkları gibi, beraberce de zevklerini paylaşabilirler. Daha tutkulu ve erotik anlamda birbirlerine daha sıcak davranmaları mümkündür. Eskiye ait bazı konuların gündeme gelmesi yine mümkündür. Fakat bu herhangi bir sorun yaratmaz. Sıradışı güzellikler yaşama isteğiniz yoğunlaşabilir. Yine benlik duygusu ön plandadır. Fakat bunun yaratabileceği sakınca çok azdır. Genelde çevrenizle haşır neşir olmaktansa birarada olmayı daha fazla tercih edebilirsiniz. Kısaca hayatı birlikte tüm zevkleriyle, orijinal güzellikleri paylaşmak sizi memnun edebilir.

  İlişkisi olmayanlar ise bu enerji altında, geçmişin sorgulamalarını kendi içlerinde yapabilirler. Fakat bu durum, kişisel özelliklerinize göre kimi zaman ciddi boyutlarda sorunlara yol açarken bazen de çok işe yarayabilir. Venüs geri hareket zamanlarında kişinin kendini her konuda haklı bulması mümkündür. Kendinizi daha fazla sevdiğiniz için, eskiyle alakalı herşeyde haklı olduğunuzu, size karşı adil olmayan yargılamaların yapıldığını, yaşanan beraberliklerde hep kullanılan taraf olduğunuzu düşünebilirsiniz. Anlaşılamamış olmak sizi fazla tedirgin edebilir. Bu seyir altında genel olarak dış dünyaya kapalı bir tutum izlendiği için, yeni bir ilişki konusunda kararsızlık duymanız hatta hiç istememeniz mümkündür. Duygularınızı dışa vurmadığınız için, başkaları tarafından anlaşılmaz biri olarak değerlendirmeniz doğaldır. Egonuz fazlasıyla ön plandadır. Yanaşılması güç biri olarak görülebilirsiniz .Bu sizi çekici kılabilir. Fakat tabi ki bir yere kadar. Bu süreçte eğer karşınıza biri çıkarsa, bu kişi hakkında karar vermek yerine, onu incelemek, tanımaya çalışmak önemlidir. Ayrıca yıllarca gözlemlediğim bir nokta da şudur. Geri harekette terk eden sevgili geri dönmekte, yeni gelen ise gitmeye meyilli olmaktadır. Bu nedenle çok dikkatli olmak, ani kararlar vermemek, ilişkinin niteliğini iyi anlamak ve ılımlı yaklaşımlarda bulunmaktır.

  17 Nisan – 5 Haziran tarihleri arasında geri hareketi bitecek olan Venüs gezegeni, yukarıdaki konuların aydınlığa kavuşmasını, daha özgür yaklaşımlar içinde olmanızı, yeniliklere açık bir ruh hali içinde hareket etmenizi sağlayıcıdır. Böylece geri hareket süresince aksaklık yaratan veya sizi geçmişle karşı karşıya getiren durumlar sona ermeye başlar ve siz geçirdiğiniz deneyimler sayesinde bundan sonrası adına neler yapmanız gerektiğine karar verebilirsiniz. Venüs geri hareketi genel olarak sizlerin, belli bir süreliğine olsa da, göz önünden uzaklaşarak kendinizi ve yaşadığınız deneyimleri gözden geçirmeniz adına gayet etkiliydi. Belki istediğiniz bazı güzellikler gerçekleşmemiş olabilir ama şuna inanız ki, sizin için en gerekli olanı mutlaka size getirir.Yani bir ilişki hakkında verdiğiniz karar, giden sevgili veya geri dönen, hayatınıza giren yeni kişi, geçmiş bir beraberlik, ne olduğunun öneminden ziyade edindiğiniz tecrübedir size kalan. O yüzden geri hareket zamanları ben her şekilde iç dünyanızın onarımı olarak görürüm.

  Yani insan kendiyle, ilişkisi kanalıyla veya başka sebeple, geri hareket zamanlarındaki kadar yüzleşemez. Onun için geri hareketin bitimi, yeni bir sayfadan hayata bakmak gibi bir durumdur. Sizler de bu tarihler arasında artık gerçekleri net olarak görerek kendinize yeni bir düzen kurabilirsiniz. Belki de eskiyi gözden geçirir, yeni değişimlerde bulunarak eskisinden daha sağlam haline getirerek şimdi yolunuza devam edersiniz. Bütün bunlar görülebilecek gelişmelerdir. Fakat şu bir gerçek ki, geri harekette oluşmayan durumun sizin için hakikaten faydalı olduğunu, geri hareketin sonunda bir şekilde anlarsınız. Onun için lütfen size yakışan seçimlerde bulununuz. Kendinize eziyet etmek yerine, mutluluğu hediye ediniz. Evet geri hareketin bitimi gerekli dengeyi sağlayabilen kişiler için yeni bir sayfa açar demiştik. Umarım hepiniz için yeni ve umutlu bir dönem olur.


  İş ve Kariyer

  15 Mart – 21 Nisan tarihleri arasındaki Mars gezegeninin Balık burcu seyri ise, iş hayatınızla alakalı konularda gerçekçi düşünmeniz gerektiğinin göstergesidir. Çünkü bu seyir altında kimi zaman hayalleriniz gerçekleri görmenize engel olabilir. Oysaki bir Kovanın yapması gereken ne olursa olsun ileri adımlar atmaya çalışmak ve kendini geliştirmektir. Çünkü bu sayede büyüyebilir, farklılıklarını ortaya koyabilir ve diğerlerine kabul ettirebilir. Bu tarihler arasında iş girişimlerinizde veya işinizle alakalı her konuda mücadele gücünüz, dayanıklılığınız düşük olacağından kendinize olan güven duygunuzu muhakkak ayakta tutmanız lazımdır. Bu son derece önemli. motivasyon eksikliğinin yarattığı, herşeyi oluruna bırakma hali, genel bir isteksizlik haliyle başedebilmenin yolu ise, sizi enerjik kılabilecek ve hırsınızı ayağa kaldırabilecek şekilde dengenizi ayarlamanız. Bu nasıl olur? İdeallerinizi hatırlayarak, gereksinimlerinizin farkında olarak ve gerçekçi düşünerek. İş yaşamı mücadele alanı gibidir. herkes birbirini geçmek, kimi zaman ayağını kaydırarak yerinizi almak, arkanızdan konuşup yüzünüze gülerek hareket edebilen olumsuz insanlarla dolu olabilir. Sizin bir geri adım adımınız, bir başka insanın umudu haline gelebilir. O nedenle dikkatli olmakta, dikkat dağınıklığından uzak durmakta fayda var. Benim çalışma hayatınızla ilgili size son tavsiyem ne durumda olursanız olun Mart ayında olduğu gibi, Nisan ayında da, ilişkilerinizi güçlü tutmak, sahip olduğunuz değerleri çoğaltmak adına hareket etmek, önünüzdeki engeller ne olursa olsun pes etmemek ve mücadelenizi sürdürmektir. Yeni kararlar alma durumundaysanız geri harekette olan Venüs gezegenin seyrinin farkında olarak, beklenmedik tepkilerde bulunmamak, iletişiminizi çevrenizdekilerle ılımlı tutmak ve mümkünse şu anki görevinize devam etmek, eğer uzun zamandır işsizseniz geri harekette araştırmalarınızı sürdürmek, yapacaklarınızı kararlaştırmak, başvurularınızı yapmaktır. Çünkü eski durumlar geri harekette ele alınabilir, tamamlanabilir ve sonuca bağlanabilir.

  22 Nisan – 31 Mayıs tarihleri arasında, geri hareketi bitecek Venüsle kimi zaman yanyana ilerleyecek olan kariyer evinizin yöneticisi Mars gezegeni, üst paragraftaki Balık burcu seyrine göre, gayet olumlu hatta gayet kuvvetli bir enerji oluşudur. Hani önünüz artık açık desek yeridir. Nisan ayının bana göre Venüs geri hareketinden sonraki dönemi sizler için aktif ve oldukça hızlı, yerinde duramayacağınız bir zaman dilimi olarak dikkat çekiyor. İş nedeniyle yapılacak yolculuklar bunun başında yer alıyor. İletişim trafiğinizin fazlasıyla yoğunlaşması nedeniyle eviniz alanı içinde sizi görmek pek mümkün değil desek yeridir. Spontan, gayet hızlı, hemen harekete geçebilen, rekabetçi tarzınızla istediklerinize kavuşabilmek adına ne gerekiyorsa yerine getirebilir, mücadeleci davranabilirsiniz. Sizi uzun zamandır hiç bu kadar hırslı görmedik desek yeridir. Her türlü şekilde başlangıçlarda bulunmaya istekli olacağınız bu süreçte, tek dikkat etmeniz gereken nokta, maymun iştahlılık yapmamak, amaçlarınızın farkında olmak, belli bir alana odaklanarak aktif bir şekilde ilerlemektir.

  Yakın çevrenizdeki insanlardan tutun da, yeni tanışacağınız insanlara kadar her kesimden insanla, irtibatta bulunacağınız bu süreçte, toplum içindeki yerinizi belirlemek ve kendinize kariyer anlamında bir gelecek hazırlayabilmek adına canla başla mücadele verebilirsiniz. Bilgilenmek amacıyla eğitimden geçebilir, yeni bir iş için öğrenmek için girişimde bulunabilir, yabancı dilinizi geliştirebilir, bugüne dek girmediğiniz ortamlarda bulunarak kendinizi göstermeye çalışabilirsiniz. İletişimsel konulardaki meslekler, bizzat kuvvete dayanan işler, birebir temaslar, koşuşturmalar, hem sözel hem de fiziksel anlamda bağlantılar kurarak yeteneklerinizi hayata geçireceğiniz işler bu sürecin içinde görülebilecek yansımalar arasında yer alıyor. Yani öylesine hareketlisiniz ki, yaptığınız işlerde hem hareket var hem de iletişimsel olarak aktivite bulunuyor. Bu anlam itibariyle saymakla bitmeyecek birçok girişimden söz etmek mümkün. Fakat özetlemek gerekirse, ben bu enerjinin sizler açısından gayet faydalı olacağını, size birçok kapının açılmasında etkili olacağına inanıyorum.

  Para Konuları

  15 Mart – 21 Nisan tarihleri arasında devam edecek, Mars gezegeninin Balık burcunda seyri, Nisan ayının neredeyse üç haftası boyunca etkisini koruyor ve sizlerin, parasal kazanımlarınızla alakalı konularda özellikle maddesel güvenliğinizle ilgili olarak gerçekçi yaklaşımlar içinde olmanız gerektiğini gösteriyor. Yani kazanımlarınız konusunda kendinize güvenli olmanız mutlaka şart. Bu enerji altında kimi zaman hayali bir takım planların içinde yer almak mümkün. Yani gerçekçi olmayan bir yolla kazanımlar elde etmeye çalışmak veya tam tersi herşey yolundaymış gibi davranmak. Oysaki yeteneklerinizi hayata geçirebilecek alanlarda cesaretli olabilirseniz bunun size geri dönüşümü olumlu olabilir. Burada düşünülmesi gereken, sizin için en gerekli şeyin ne olduğunu iyice tespit etmek, maddi ve manevi değerlerinizi riske atmadan akıllıca seçimlerde bulunmaktır. Ve şunu unutmayalım ki, Venüsün geri hareketinin Koç burcunda hala devam ediyor oluşu tüm burçlar için Nisan ayının yarısına kadar dikkatli olmayı gerektiriyor. Yani bugüne dek neler yaptık, neler yapmalıyız, ideallerimiz ne, bundan sonrası adına ne gibi girişimlerde bulunmalıyız. Bunların üzerinde durup düşünmeniz gerekiyor. Kaldı ki, iş ve ilişkiler bölümünde ele aldığımız gibi, bu ayın sonlarındaki enerjiler gerçekten çok olumlu. O zaman size düşen 22 Nisan tarihine kadar maddi konularda elinizdekini korumak veya elinize geçebilecek parayı olur olmaz şekilde harcamamak. 22 Nisan sonrasında ise Mars gezegeninin desteğiyle girişimde bulunacağınız konulardan elde edebileceğiniz paraları evinizle alakalı konularda veya gereksinimlerinizle ilgili olarak dikkatli harcamaya çalışmaktır. Özellikle Nisan ortası, bu konuda fazlasıyla önemli. Benim önerim, iş girişimlerinizde cesur fakat her türlü parasal konuda kesinlikle temkinli olmaya çalışmanızdır.

  Pozitif Enerjili Günler : 1-8-9-13-14-18-19-22-23-24-27-28-

  Zayıf Enerjili Günler : 4-5-10-11-12-25-26-

  Aşkta En Şanslı Günler : 1-27-28

  Yeniay : 18-19
  (Ay gezegeninin Kova burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

  Dolunay : 4-5
  (Ay gezegeninin Aslan burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

  Mutlu ve başarılı bir Nisan ayı geçirmeniz dileğimle



   
nisan ayı kova burcu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kova burcu 2009 Nisan ayı Yorumu

  Kova burcu 2009 Nisan ayı Yorumu

  Kova Burcu Aylık Yorumu Sevgili Kovalar, uzun süren bir kışın ardından yavaşça gelmekte olan bahar mevsiminin ılık havasını şimdiden hisseder olduk. Tabiatın uyanmakta olduğu, her canlının kendi gizliliklerinden dışarı çıkarak hayatı daha bir hevesle kucaklamak istediği Nisan ayının sizlere huzur, mutluluk ve güzellikler getirmesini dileyerek yorumunuza başlıyorum. Geçtiğimiz ay itibariyle...
 2. nisan ayı aslan burcu

  nisan ayı aslan burcu

  evet sevgili meleklerim nisan ayına dair aslan burcu aylık yorumunuz burada...... Aslan Burcu Nisan 2009 Yorumu Sevgili Aslanlar, yöneticiniz Güneşin, baharı müjdeleyen ılık nefesini yavaş yavaş üzerinizde hissedeceğiniz Nisan ayına girmiş bulunmaktasınız. Baharın bu coşkulu ve öne atılmaya hazır ateşli etkisinin ,sizlere aradığınız güzellikleri, aşkı ve başarıları getirmesini dileyerek...
 3. Kova Burcu 2010 Nİsan Yorumu

  Kova Burcu 2010 Nİsan Yorumu

  Yeni bir ay yeni umutlar yeni aya başladığımız bu gün Nisan ayında burcunuzda ne gibi gelişmeler olucağını merak ediyorsanız nisan ayı burç yorumunuz sevgili Kova burcu melekleri :tik: SEVGİLİ KOVA; Sevdiğiniz veya değer verdiğiniz insanlarla aranızda meydana gelecek olaylar nedeni ile yeni bir yaşam kurmak yönünde adım atmaya mecbur kalabilirsiniz. Tüm bu etkiler doğum haritanızdaki...
 4. Kova burcu 2011 Nisan yorumu

  Kova burcu 2011 Nisan yorumu

  kova burcu 2011 2011 nisan kova burcu nisan ayı Kova burcu 2011 Nisan ayı yorumu... Bu ay iki farklı astrologdan yorum buldum ikisinide paylaşıyorum kızlar Rezzan Kiraz Kova Burcu 2011 Nisan Ayı Burç Yorumları Güneş astrolojik anlamıyla kişinin yaşam enerjisi ve bilinçli isteklerini elde etme gücü olarak son derece değerlidir. Güneşin burcunuzda seyrettiği zamanlar ise, bu güç iki...
 5. 2014 Yılı Nisan Ayı Kova Burcu Yorumu

  2014 Yılı Nisan Ayı Kova Burcu Yorumu

  2014 kova burcu nisan ayı yorumu, aylık burç yorumları, kova burcu nisan ayı Sevgili kova burcu meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için nisan ayı nasıl geçecek, sizleri neler bekliyor, Hande Kazanova'nın öngörüleriyle işte 2014 yılı nisan ayı kova burcu yorumu... İster yakın ister uzak olsun, bu ay seyahatler size sıkıntı verebilir. Gecikmeler ve iptaller yaşanması mümkün. îşe gidip...

Sayfayı Paylaş