No touch lazer tedavisi yaptıran var mı iyileşme süreci nasıl?

Y

Yalçınkaya.idris

Forum Okuru
No touch lazer tedavisi yaptıran var mı iyileşme süreci nasıl?

No touch lazer sonrası iyileşme süreci melek kadınlar kulübü no touch lazer sonrası yapılması gerekenler forum'da.​

Arkadaşlar gözümde 7 derece miyop var ben de gözlük ve lens takmayı sevmediğim için no touch lazer yaptırmak istiyorum ama bilgim yok. No touch lazer tedavisi nasıl yaptıran var mı? Biraz çekiniyorum açıkçası göze bir zararı olur mu ya da no touch lazer sonrası iyileşme süreci nasıl hemen ayağa kalkma olur mu?

Merhabalar
No touch lazer adından da anlaşılacağı gibi dokunmadan lazer tedavi yöntemi. Bazı hastalar gözlerine dokunma hissini sevmeyen hastalar için uygundur. Göz kusurlarını gidermede tercih edilir. 6-8 dereceye kadar miyop kusurlarını, 4 dereceye kadar astigmat kusurları, 4 dereceye kadar hipermetrop kusurlarını tedavi etmede tercih edilir. Güvenirliği kanıtlanmış ve yıllardır tercih edilen bir tedavi yöntemidir. No touch lazer sonrası iyileşme süreci ise 3-4 gündür. Ameliyat sonrası 5 gün gözünüze su degdirmemelisiniz. 30 gün kadar havuz ya da denize girmelisiniz.

Aşağıdaki link ilginizi çekebilir. "Lazer olunca gözüm sifirlanacak mi" yazımızı da inceleyebilirsiniz. Göz ameliyatı hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Geri