Nofrost buzdolabim bozuldu sanırım soğutmuyor

• Konbuyu başlatan Rukiye sevil
  • Başlangıç tarihi
R

Rukiye sevil

Forum Okuru
Nofrost buzdolabim bozuldu sanırım soğutmuyor

Nofrost buzdolabı neden bozulur melek kadınlar kulübü nofrost buzdolabı neden sogutmaz forum'da.​

Kızlar Arçelik 7 yıllık buzdolabim var bu aralar çok fazla elektrik gitti geldi problem vardı mahallede. Buzdolabında da sıkıntı oldu sanıyorum. Nofrost buzdolabı neden bozulur neden soğutmuyor acaba? Nasıl düzeltebiliriz evde kendimiz. Buzluktaki her şey erimeye başlamış. Ya acaba tamamen bozuldu mu? Böyle bir durum başına gelen var mı nasıl çözüm sunabilirsiniz?

Merhabalar
Buzdolabı genelde elektrik gidip gelme durumlarına fazla dayanıklı bir makine değil sık sık elektrik gidip gelme durumun da motor kendini kilitleyebiliyormuş ben bunu öğrendim.sizinki de sanıyorum elektrikten etkilenmiş soğutmayı bırakmış bunun motorunda sıkıntı olduğunu düşünüyorum hatta sizin için çözüm olabilecek aşağıya bir video linki de bırakacağım izlerseniz ne yapmanız gerektiğini oradaki abimiz söylüyor benim dediğim gibi elektrik gidip gelme durumuna karşı buzdolabının motoru kendini kilitliyor doğal olarak soğutmayı bıraktığı için NoFrost buzdolabı soğutmuyor burada videoda da izleyeceğiniz gibi arkasındaki motoruna bakmanız gerekiyor motoru çok ısınmış ise fişinden çekiyorsunuz motoru soğuduğu zaman tamamen fişini tekrar takıyorsunuz ve büyük oranda sorununuzun çözülmesi gerekiyor.

Buzdolabında su akıtma sorunu da olabiliyor sık sık hatta ben birkaç ay önce bu sorunu yaşadım peki "buzdolabı neden su damlatır" bu sorunun çözümü için aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.

Vallahi tam kışın ortasında benimde kullandığım bozuldu ikinciydi on yıllıktı ama iyi soğutuyordu arçelik neyse gittik ikinci elciden bi tane aldık vestel aldık a++ oda bi kaç ay sonra alt soğutmayı durdurdu inat ettim onu verdim üstüne 1.500 daha verip gittim bi tane daha aldım o bu arızalı olandan da beter çıktı ve geride almadılar bu ikinci elcilerin tamamına yakını sahtekar. Mecburen 3,5 milyar daha verip bi tane daha aldık. Onuda ikinci el aldık ama garantili idi öyle ürün satanlardan almak lazım yoksa ucuz olsun bu ekonomik sıkıntıda diye aldığınızda emin olun yüzü astarını geçiyor dip not olarak belirtmek istedim. Aşağıdaki yazıyı oku ikinci el buzdolabı alacak isen ona göre karar ver hayatım.

Son düzenleme:
Geri