Nokia ve YouTube’dan işbirliği

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Nokia ve YouTube’dan işbirliği
Nokia ve YouTube’dan işbirliği


2944065.jpg


Finlandiyalı mobil iletişim cihazları devi Nokia, YouTube ile yaptığı işbirliğini açıkladı. Nokia’nın sunduğu yeni mobil İnternet videosu deneyimiyle, YouTube videoları Nokia Nseries multimedya bilgisayarlarından izlenebiliyor.


Mini Map özelliğine sahip Nokia Web Browser ile erişilebilen YouTube videoları, kısa süre sonra hayata geçecek olan YouTube mobil sitesinden izlenebilecek. Ayrıca, YouTube video RSS bilgileri de yeni Nokia Video Center uygulaması üzerinden alınabilecek.
Mini Map içeren Nokia Web Browser, tıpkı PC’lerdeki Web tarayıcılarında olduğu gibi, YouTube Mobile ve benzeri sitelerdeki videoların mobil ortamda aranabilmesini sağlıyor. AVC video formatını da destekleyen YouTube Mobile ile, videolar tek bir tık’la tekrar tekrar izlenebiliyor. Mini Map’li Nokia Web Browser ve AVC video yeniden izleme özellikleri, yeni Nokia Nseries multimedya bilgisayarlarının hepsinde standart olarak bulunuyor.Nokia Video Center


Yeni Nokia Video Center, en sevilen içeriklerin Nokia Nseries multimedya bilgisayarında aranması, izlenmesi ve saklanması için rahat bir arayüz sunarak, geniş kapsamlı ve kullanımı kolay bir mobil video RSS ve video hizmeti sağlıyor. Bu uygulama, farklı markaların video RSS hizmetlerini, İnternet videolarını Nokia N95 multimedya bilgisayarın içinde barındırıyor.


Nokia Video Center, Nokia Nseries multimedya bilgisayarlarının satıldığı tüm ülkelerde kullanılabilecek. Bu uygulama, öncelikle Nokia N95’lere, ardından da yeni Nokia Nseries ürünlerinin çoğuna yüklenmiş olacak. Nokia Video Center ayrıca, S60 platformunda çalışan uyumlu bazı cihazlara da sonradan yüklenebilecek.


İşbirliği hakkında bir açıklama yapan YouTube yetkilileri şunları ifade ediyor: “Kullanıcılara her an ve her yerde YouTube videolarının aaafini yaşatacak olmak bizi çok heyecanlandırıyor. Nokia gibi bir sektör lideri ile işbirliği yaparak, dünyanın her yerindeki cep telefonu kullanıcılarına YouTube videolarını sunabileceğiz.”

Nokia yetkilileri de konuyla ilgili olarak şunları söylediler: “Nokia Nseries kullanıcılarına İnternet videoları sunmak üzere, küresel anlamda ilk ortaklarımızdan birinin YouTube™ olmasından memnuniyet duyuyoruz. Geliştirilmiş İnternet videosu deneyimi, fotoğraf ve video yükleme, paylaşma, müzik bulma, navigasyon ve arama gibi pek çok özelliği barındıran Nokia Nseries multimedya bilgisayarlarındaki İnternet deneyimlerinin doğal bir uzantısı. YouTube ile yaptığımız işbirliği, İnternet-tabanlı içerik dağıtımındaki büyümeyi artırıyor. Ayrıca, yeni Nokia Video Center da içerik üreticileri ve dağıtıcılarına, kullanıcıları, kolayca üretilebilen ve farklı ilgi alanlarına göre özelleştirilebilen dinamik video hizmetlerine yönlendirmek için benzersiz bir fırsat sunuyor.
 
Üst