Non komedojenik ürün ne demek hassas ciltler için mi?

• Konbuyu başlatan Fenerlii
  • Başlangıç tarihi
F

Fenerlii

Forum Okuru
Non komedojenik ürün ne demek hassas ciltler için mi?

Non komedojenik ne demek melek kadınlar kulübü non komedojenik nemlendirici forum'da.​

Arkadaşlar bir yerde gördüm non komedojenik ne demek acaba? Tam olarak bilmesemde sanırım hassas ciltlere özel ürünlere verilen isim diye tahmin ediyorum benim de cildim hassas aslında ben de non komedojenik ürünler kullanmalı mıyım? Ben bu ürünleri nasıl bulabilirim acaba ürün içeriğinde non komedojenik ürün diye yazar mı? Cildim çok hassas olduğu için her ürünü kullanamıyorum maalesef bu acaba benim için iyi olur mu doktora sormam gerekir mi bu tür ürünleri kullanırken?

IMG_20220322_152715.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhabalar
Hassas bir cilde sahipseniz mutlaka doktorunuza danışarak ürün kullanmanızı tavsiye ederim zaten. Özellikle hassas cilde sahip insanlarda normal ciltlere oranla iç ve dış faktörlere karşı daha fazla hassasiyet ve tepki gösterir bu cilt tipi. Öyle her şeyi kullanamazlar cilt üzerinde karıncalanma batma yanma gibi hatta kızarıklığa varan tepkimeler gösterir cilt. Onun için hassas cilde sahip olanlar tüm tahriş edici alerjik maddelerden ürünlerden uzak durmalı cildi soyan ve kuru bırakan hiçbir ürünü kullanmam anılar Güneş ve sıcak hava kesinlikle uzak durmaları gereken şeylerdir dışarı çıkmadı anda güneş koruyucu mutlaka kullanmalılar.

"Non komedojenik ne demek?"​

Non komedojenik gözenekleri tıkamayan akne yapmayan anlamına geliyor özellikle hassas ve sorunlu ciltlere özel olarak üretilen ürünlerin üzerinde bu ibare bulunur. Her ürünü kullanamıyorsanız non komedojenik ibareyr dikkat ederek ürünleri almaya özen gösterin. Non komedojenik ürünler yağlı ciltler için de kullanışlıdır çünkü yağlı ciltler biliyorsunuz ki sivilceli ve gözenekleri tıkanan ciltler oluyor non komedojenik ürünler sivilce yapmayan ve gözenekleri tıkamayan ürünler olduğu için yağlı ciltlerde tercih edebilirler.

Mükemmel bir cilt bakımı için aşağıda paylaştığımız linki tıklayabilirsiniz. "Mükemmel bir cilt için yapmanız gerekenler" konumuzu aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz önerileri uygulayabilirsiniz.

Geri