Etiketler:
 1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.674
  Beğenilen Mesajlar:
  2.421
  Ödül Puanları:
  113

  Norlevo kullanıp hamile kalan varmı?

  Konu, 'Gebelik' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  norlevo nedir,norlevo kullandım hamile kalırmıyım,norlevo ertesi gün hapı,norlevo kullandım hamile kaldım bebeğe zararı olurmu,norlevo hakkında bilgiler
  Ertesi gün hapı (norlevo) kullanmama rağmen gebe kaldım, bebeğe zarar verir mi bu hap sorusu özellikle ilk günlerini yaşayan kadınlarda büyük korku yaşatır. Yapılan analizlerde zaten ertesi gün hapı kullanıp hamile kalma durumunda ilacın işe yaramadığını göstermiş oluyor. Bu sebeple de herhangi bir zararı tespit edilememiştir.

  Sizlerde ertesi günü hapı almam rağmen hamile kaldım ne yapmalıyım sorusunu yine de doktorunuza yöneltmemizde fayda var. Bu kontrol altına alınabilir ve gebelik takip edilebilir. Zaten hamile kalmanız demek herhangi bir sorun olmadığını gösterir ama çok fazla alım yaptıysanız ya da farklı bir durum varsa bunu doktorunuz ile paylaşmalısınız.

  < Konu Resmi..>  Ertesi gün hapı zaten yüzde yüz hamilelikten kişileri korumaz. Dolayısı ile de sizlerde ertesi gün hapını kullanırken hem zararlarını hem de bu yönünü düşünebilirsiniz. Ertesi gün hapı yani Norlevo kullanıp hamile kalanların da yorumlarını okuyabilir ve süreçlerini takip edinebilirsiniz. Elbette içiniz rahatlasa bile kontrol altında olmanızı bir sakıncası olmayacaktır.

  Ertesi gün hapı gebeliği nasıl engeller?
  Korunmasız ilişki sonrası alınan yüksek doz hormonların gebelik oluşumunu nasıl engellediği tam olarak açık değildir. Bu konuda bir kaç değişik mekanizmanın rol aldığı düşünülmektedir.

  Yüksek doz hormon yüklemedeki ana amaç, embriyonun rahim içine yerleşmesini (implantasyonu) engellemektir.

  Acil kontrasepsiyon amacıyla alınan hormonlar, hamilelik için gerekli olan doğal hormonal dengeyi bozarak ya yumurtlamanın gecikmesine neden olmakta ya da rahim zarında düzensizlik yaratarak embriyonun buraya tutunmasını engellemektedir.

  Pek çok istenmeyen gebelik korumasız ilişkiler ya da prezervatif yırtılması gibi kazalar sonrası oluşmaktadır. Acil kontrasepsiyon döllenme oluşsa bile bu embriyonun rahim içine tutunmasını engeller. Bu nedenle düşük yapmak için kullanılamaz. Varolan bir gebelik durumunda ise kesinlikle hiçbir işe yaramayacaktır.

  Tedavinin etkili olabilmesi için hem östrojen hem de progesteron adı verilen hormonların bir arada alınması gereklidir.

  Bu ilaçlar, ABD’nin bazı eyaletlerinin eczanelerinde reçetesiz olarak satılabilmektedir. Bazı eyaletler ise sadece doktor reçetesi ile alınabilmektedir.

  Ülkemizde ise 2003 yılının son aylarında iki değişik ticari marka ertesi gün hapı piyasaya sunulmuştur. Bu ilaçlar eczanelerden reçetesiz olarak alınabilmektedir.

  Gebeliği önleme amacıyla korunmasız ilişkiyi takiben ilk 72 saat içinde, 12 saat arayla toplam iki kere alınan belirli dozda östrojen ve progesteron hormonu şeklinde olan uygulamaya "Yuzpe yöntemi" adı verilir.


   
Norlevo kullanıp hamile kalan varmı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Kisti olup hamile kalan varmı?

  Kisti olup hamile kalan varmı?

  kist hamileliğe engelmidir,kist gebe kalmaya engelmidir,kist hamile kalmayı önlermi,kist kısırlık yaparmı,kist ve kısırlık hakkında bilgiler Kadınların korkulu rüyası yumurtalık kistleri miyomlardan sonra en sık saptanan jinekolojik problemlerdir. Şiddetli kasık ağrısı, karında şişlik ve ele kitle gelmesi gibi belirtilerle kendini gösterebilen bu kistler bazen ilaç tedavisi ile kontrol...
 2. proxeed plus kullanıp hamile kalan varmı

  proxeed plus kullanıp hamile kalan varmı

  selam melekler bir arkadaşım proxeed plus diye bişey kullandığını ve ondan sonra hamile kaldığını söyledi bana bu ürün hakkında detaylı bilgi verirmisiniz proxeed plus nedir yan etkileri varmı hamile kalmak için faydaları neler bunları çok merak ediyorum bende bebek istiyorum belki bir faydası olur...
 3. Embriyo dondurmayla hamile kalan varmı?

  Embriyo dondurmayla hamile kalan varmı?

  Normalde tüp bebek tedavisinde oluşturulan embriyo kadın rahmi içerisine yerleştirilerek gebeliğin oluşması sağlanır. Ancak bazı durumlarda embriyo rahim içerisine verilmez ve dondurularak laboratuvarda özel ortamlarda saklanır, amaç bu embriyonun ileride başka bir tüp bebek denemesinde kullanılmasıdır. Embriyo dondurma işlemi nasıl yapılır? Laboratuvarda yumurta ve sperm hücresinin...
 4. Kara üzüm çekirdeğini kullanıp memnun kalan varmı?

  Kara üzüm çekirdeğini kullanıp memnun kalan varmı?

  Arkadaşlar ben kara üzüm çekirdeğinin göğüsleri dolgunlaştırdığını duydum ama ne denli doğru bilemedim. Bunu kullanıp memnun kalan arkadaşlar varsa bana yardımcı olabilirler mi? Eğer işe yarıyorsa ne kadar kullanmak gerekiyor ne kadar miktarda kullanmalıyım?
 5. Klomen kullanıp hamile kalanların yorumları nedir ?

  Klomen kullanıp hamile kalanların yorumları nedir ?

  Bir buçuk yılilk evliyim çocuk istiyorum doktor klomen verdi acaba klomen kullaanipta hamile kalan varmi

Sayfayı Paylaş