gebe
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  34.326
  Beğenilen Mesajlar:
  2.277
  Ödül Puanları:
  113

  Normal Doğum Yapan Ünlüler

  Konu, 'Magazin' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Bu konu normal doğum yapan ünlülerin ismine yer vermektedir.
  Doğum şekillerinden biri olan normal doğumu uzmanlar doğumla ilgili herhangi bir sorun teşkil etmediğin de ısrarla öneriyorlar. Herşeyin normalinin makul olduğu gibi doğumun da normali en uygundur. Sezeryan doğuma göre iyileşme süreci daha kısa ve özellikle vücut normal doğum da kendini daha iyi toparlıyor.

  Günümüz de normal doğumun da ağrısız olanı çıktığı için birçok kişi artık normal doğumu tercih etmeye başladı. Normal doğumu tercih eden kişiler arasında yerli ve yabancı isimler de var. Bakalım dünyadan ve Türkiye'den hangi ünlü isimler normal doğum yaparak bebek sahibi oldu.

  [​IMG]

  DEMET ŞENER:

  Demet Şener normal doğumu tercih eden annelerden biridir.Doğum sancısı başladığı ilk andan itibaren yoga hocası ile birlikte doğru nefes alıp verme yöntemini kullanarak hiç bağırmadan çığlık atmadan sakin bir normal doğum gerçekleştirmiştir.

  ÇAĞLA ŞİKEL:

  Çağla Şikel ilk hamile olduğunu öğrendiğinde aklında hep normal doğum yapmak vardı.Doğum anı gelip çattığında içinde korku heyecana dönüştü ve Çağla Şikel’in yanında doğum sancısı ve doğum esnası boyunca hep doğum koçu vardı.Çağla Şikel’de normal doğum yapan annelerden biri.

  PINAR ALTUĞ:

  Pınar Altuğ noraml doğumu tercih edene annelerden.Hamilelik boyunca hamilelik kurslarına giden Altuğ doğum hakkında geniş bilgi sahibi olarak,doğum zamanı geldiğinde epidural anestezi ile ağrısız bir doğum gerçekleştirdi.

  NURGÜL YEŞİLÇAY:

  Nurgül Yeşilçay’da normal doğum yapan ünlü annelerden.Yeşilçay Suyun doğumu kolaylaştırdığını düşünenlerden.20 saat doğum sancısı çeken Nurgül Yeşilçay normal bir doğum gerçekleştirdi.

  GÜLBEN ERGEN:

  Ünlü annelerden biri olan Gülben Ergen ilk çocuğunu 8 saatik bir sancıdan sonra normal doğumla dünya getirirken,ikiz bebeklerini risk taşıdıkları için 15 gün erken sezeryanla doğurdu.

  [​IMG]

  DENİZ AKKAYA:

  Manken annelerden Deniz Akkaya,18 saat sancı çektikten sonra epidural iğne sayesinde ağrısız bir normal doğum gerçekleştirdi.

  BEYONCE:

  Dünyaca ünlü yıldız Beyonce’da bebeğini normal doğumla dünyaya getiren annelerden.

  GİSELE BÜNDCHEN

  Ünlü yıldız 2009 yılında dünyaya getirdiği bebğini evinin küvetinde suda doğurarak tüm dikkatleri üzerine çekmişti.Doğum olayının tadına varmak isteyen Bündchen hiç bir ağrı kesici alamadan,yoga teknikleri ile bebeğini normal doğumla dünyaya getirdi.

  JESSİCA ALBA:

  Jessica Alba, bebeğini en ufaka bir bağırtı ve çığlık olmadan,yoga tekniği ile doğru nefesi alıp vererek gayet sakin bir şekilde normal doğumla dünyaya getirdi.

  PAMELA ANDERSON:

  Ünlü star,iki çocuğunuda evinin küvetinde,suda,ağrı kesici kullanmadan ebe yardımıyla normal doğumla doğurdu.

   
Normal Doğum Yapan Ünlüler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Normal doğum

  Normal doğum

  normal doğumu kolaylaştıran şeyler Bir çocuk sahibi olmaya karar verildiği ilk andan itibaren yaşanan heyecanlar doğum günü yaklaştıkça artmaya başlar ve doğumun ilk işaretleri ile birlikte doruğa ulaşır.Her şey sona erdikten sonra anne ve babanın dünyadaki en önemli eserleri olan bebek kucağa alındığında ise yaşanan bütün sıkıntılar, çekilen bütün ağrılar yerini tarifi imkansız bir huzur ve...
 2. Doğum yapanların paylaşım alanı

  Doğum yapanların paylaşım alanı

  kız dediler erkek doğdu kolay doğum yapanlar kolay dogum yapanlar doğum hatıraları dogum hatiralari sevgili melekler... Biliyorsunuz ki hamile arkadaşlarımızın bir paylaşım alanı var.Hamile kalmak isteyenlerinde bir paylaşım alanı var.Ama biz doğum yapanların yok... Ve bende dedim ki güzel evlatlarımıza sahip olduğumuz o mucizevi günleri birbirimizle paylaşalım ve doğum yapacak...
 3. iki tur kordon dolanmasıyla normal doğum yapan varmı

  iki tur kordon dolanmasıyla normal doğum yapan varmı

  Bebeğim baş gelişiyle pozisyon almış ama boynuna da iki tur kordon dolanmış.Doktorum risk almayalım sezaryen yapalım diyor.Sizde ya da çevrenizde böyle bir durum yaşamış olan varmı ?
 4. Sezaryen Sonrası Normal Doğum Yapan varmı?

  Sezaryen Sonrası Normal Doğum Yapan varmı?

  sezeryan sonrası normal doğum yapanlar,sezeryandan sonra normal doğum yapmak mümkünmü,ilk bebeğim sezeryan ikincisi normal doğum olurmu,sezeryan sonrası normal doğum hakkında bilgiler Sezaryen olan bir kadının daha sonraki gebeliğinde normal doğum yapmasına "sezaryen sonrası vajinal doğum (VBAC, vaginal birth after cesarean)" veya "sezaryen sonrası normal doğum" denir....
 5. Evde doğum yapan varmı ?

  Evde doğum yapan varmı ?

  evde doğum nasıl yapılır,evde doğum yapmak zormu,evde doğum yapmak sakıncalımı,evde doğum yapma hakkında bilgiler Gelişen teknolojiyle birlikte zamanla insanların hayatlarına da birçok yenilikler girmiştir. Bu yeniliklerden biri de eskiden evlerde ebeler tarafından yaptırılan doğumların artık evlerde değil hastanelerde gerçekleşmesidir. Evde doğumlar önceleri bazı imkânsızlıklar...

Sayfayı Paylaş