Uzman SühaN

Administrator
Nub teorisi ile cinsiyet nasıl belirlenir ?

NUB TEORİSİ'NE GÖRE BEBEK CİNSİYET HESAPLAMA BULMA İŞLEMİ NEDİR NASIL YAPILIR ?


Yüzyıllar boyunca , cinsiyetin belirlenmesi için çeşitli metodlar uygulanmıştır. Bebeğin cinsiyeti nin tahminin de kullanılan yöntemlerin çoğunun herhangi bir bilimsel dayanağı yoktur. Nub teorisiyle cinsiyet hesaplama cinsiyet bulma


Bebeğin cinsiyetini belirme de , son günler de ilginç bir yöntem konuşuluyor. Nub teorisi . Bu teori nin % 88 cinsiyeti belirlediği iddia ediliyor. Gebeliğin 12- ve 14 . haftasın da bu teori ile bebeğin cinsiyetini öğrenmek mümkün. Yapılan çalışmalar , 12. hafta da %88 -90 doğruluk üzerine kanıtlanmıştır.Bu iddia hekimler tarafın dan ortaya atılmaktadır.İddia desekte sevgili anne adayları bu metodun doğruluk payı varmış.. Nub teorisi yanlış çıkanlar da tabiki bulunmakta tutmayanlar da var yanılma payı da bulunmakta bunu hemen sizlere belirtmek istiyorum.

Daha önce de belirtildiği gibi, hem erkek hem de kız fetusların gelişme aşamalarında genital bir tüberkül vardır. Bu genital tüberkül bir nub olarak adlandırılır.Nub Teorisini kullanarak bebeğinizin cinsiyetini belirlemek, büyük oranda ultrason resmine bağlıdır. Bu, nub resminin sonucu belirlemeniz için mükemmel olması gerektiği anlamına gelir.

ULTRASON SONUCUNA GÖRE CİNSİYET TAHMİNİ TIKLAYIN

Nub Teorisini kullanarak tahmin etmek hesaplamak için ideal zaman ne zaman?


10 haftalık gebeliğin başlamasından önce, genital yumrunun hem erkek hem de kız fetüslerinde aynı olduğu görülüyor . 11 hafta, görünürlük mükemmel koşullardaysa, tahmin etmek mümkün olabilir, ancak doğruluk 12-14 hafta kadar büyük olmayacaktır. 14 hafta sonra, sonograf uzmanının randevuda cinsiyet belirlemesi mümkün olabilir.


9 Haftalık Nub Teorisi cinsiyet hesaplama ne kadar doğru?


Kontrollü bir ortamda tarama yaparken bazı çalışmalar 12. haftada% 88 doğrulukla kanıtlanmıştır. Cinsiyet Uzmanları üç çalışma grubu yürütmüştür ve ideal Nub taramaları için Nub Teorisi doğruluk oranı% 80-92 arasında değişmektedir. Doğruluk oranları, şahsen tarama yaparken ve bir Ramzi Teorisi taramasıyla birleştirildiğinde daha fazla görünürlük ile artmaktadır .

Cinsiyet Uzmanları Nub Teorisini Nasıl hesaplarız Öngörür?


12-14 hafta ultrason taramasını yaptıktan sonra, Cinsiyet Uzmanları genital tüberkülün görünürlüğünü kontrol edecektir. Görünürlüğü, bebeğin pozisyonu, kese içindeki amniyotik sıvı miktarı, karın duvarının kalınlığı, tarama kalitesi ve / veya çözünürlüğü etkilenebilir.nub teorisi.jpg


Resimde gördüğünüz gibi üst taraftaki çıkıntı paralel ise bebek kız, 30° lik açıyla yukarı bakıyorsa bebek erkektir.Nub teorisi ile cinsiyet nasıl belirlenir ? Nub nasıl hesaplanır ?Gebeliğin 9. haftası fetusun bacaklarının arasın da küçük bir çıkıntı görülür. Gebeliğin 12. ve 14 haftası bu topak çıkıntı nın açısı değerlendirilerek , cinsiyet tahmini yapılır. Çıkıntı kızlar da 30 derecenin altın da ve düzdür erkekler de ise 30 derecelik açıdan büyüktür.

Nub teorisin de cinsiyet belirleyen uzmanlar 12- 14 . haftalar da genital tüberkül görünürlüğü kontrol edecektir.Bebeğin pozisyonu , kese içinde amniyotik sıvı miktarı, karın duvarı, tarama kalitesi veya çözünürlük kalınlığı etkilenebilir. Cinsiyet belirlemek için, Cinsiyet Uzmanları aşağıdaki ölçütleri kullanmaktadır.

Görünürlük , omurga ile ilgili genital tüberkül açısı , Gölgeler ve erkek belirteçler ve topak çevreleyen ucu , Gebelik yaşına göre uzunluğu da dahil olmak üzere, şekil.. Nub teorisi ile cinsiyet belirleme de tarama omurga görüntüleme ve buna özü ilişkisini sağlamak için, profil görünümünde olmalıdır.


Nub teorisi yanlış çıkanlar tutmayanlar yanılma payı hakkında ilgili istatistiki bilgiler şöyledir;

1 hafta sonunda, doğruluk oranı 48 yüzde olduğu

12 hafta sonunda, doğruluk oranı 91 yüzde olduğu

13 hafta sonunda, doğruluk oranı 94 yüzde olduğu


Özet ; 11-13 haftalar arasında, tüm bebekler genital tüberkül denilen kendi bacaklarının arasına bir topak var ve bu teoriye göre topak açısı bir olup olmadığını gösterecektir Kız veya erkek olduğu bu açılara göre değerlendirilerek söylenir.Bu arada bilimsel verilere dayarak şunu da belirtelim.Ultrason ile bebeğin cinsiyeti en erken 3. ay bittiğinde yani 13 hafta civarında anlaşılıyor. Bazı durumlar da bebeğin cinsiyeti bu haftalar da görülmeyebilir. 16-17 haftalarda daha net izlenir. 20. haftaya yaklaştıkça cinsiyet en net şekilde değerlendirilir.

NOT: Nub teorisi yüzde yüz doğru mu çıkar sorunuza cevabı üstte yazıyoruz kızlar. Sonuçların nete yakın olabilmesi için ( bakın nete yakın diyoruz yüzde yüz diye bir şey yok ) bizlere attığınız resimlerin çok net olması gerekiyor.

BU YAZI VE GÖRSEL İZİNSİZ KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ !
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba ,

Resim yükleyebilmeniz için üye olmanız gerekiyor. Ayrıca yukarda ki görsel kadar net ise usg görüntünüz yorumlayabilirim.
 
Merhaba ,

Nub teorisiyle cinsiyeti uzman hekimler belirleyebiliyormuş. Bu yüzden doğruluk payı var.

Nub teorisi ile ilgili istatistiki bilgiler şöyledir;

1 hafta sonunda, doğruluk oranı 48 yüzde olduğu

12 hafta sonunda, doğruluk oranı 91 yüzde olduğu

13 hafta sonunda, doğruluk oranı 94 yüzde olduğu
 
kızlar kesinlikle bu nub yöntemi doğru 2 ay önce ben bebeğimin kız oldunu öğrendim 3 öncede ultrasonla kızım olcanı öğrendim
 
Geri
Üst