1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Nuh'un Gemisi Nerede?

  Konu, 'Eski Uygarlıklar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  - ”MÖ 5. yüzyıldan kalan el yazması Sarmatian Belgeleri’nde Nuh’un Gemisi’nin Asur’un kuzeyindeki dağlarda yer aldığı bildiriliyor. - MÖ 5. yüzyıldan kalan Babil’deki işgalden dönen Yahudiler için yazılan Aramice Söylenceleri’nde Nuh’un Gemisi’nin Urartu Bölgesi olduğu ifade ediliyor.
  - MÖ 275′de Kildanilerin en büyük rahibi ve tarihçisi olan Berossus’un diğer yazarlar tarafından aktarılan bilgilerinde, Nuh’un Gemisi’nin Anadolu’nun kuzeyinde yer aldığı söyleniyor.
  - MS 75 Roma egemenliği altında yaşamış bir Yahudi olan Josephus ise Nuh’un Gemisi’nin yeri olarak Anadolu’nun kuzeyini gösteriyor.
  - 180′li yıllarda Nuh’un Gemisi ile ilgili bilgi veren Theophilus, geminin Arap Dağları’nda olduğunu belirtiyor.
  - 3. yüzyılda Nuh tufanı hakkında kısa bilgiler veren Eusebios, geminin yerinin Van Gölü’nün güneyi olduğunu belirtirken, tarihçi, Faustus, Suriye İncili’nden hareketle gemi kalıntısının Anadolu’da Mardin’in Nusaybin ilçesi yakınındaki Cudi Dağı’nda olduğunu bildiriyor. Aynı zamanda, 10. yüzyılda Nuh tufanı hakkında bilgi veren El-Mesudi de Nuh’un Gemisi’nin Cudi Dağı’nda olduğunu belirtiyor.
  - 12. yüzyılda Benjamin Tudela, Ağrı bölgesine yapmış olduğu 2 günlük gezi notlarında Nuh’un Gemisi’nin burada olduğunu kaydetmiş.
  - 1254 yılında William Rubruck de Ağrı bölgesine yaptığı gezi notlarında, Nuh’un Gemisi ile ilgili iki dağdan ve bunların birinin büyük diğerinin küçük olduğundan söz etmektedir.
  - 13. yüzyılda Müslüman tarihçisi olan İbni-El-Mid, Roma İmparatoru Heraklius’un Nuh’un Gemisi’ni ve şehrini görmek için MS 7. yüzyılda Cudi Dağı’na tırmanmak istediğini aktarmış.

  - Ünlü seyyah Marco Polo, Ağrı Dağı’nın yakınlarına yapmış olduğu geziden bahsederken, Nuh’un Gemisi’nin, Ağrı Dağı’nda olduğunu ifade ettiği biliniyor. - 1647′de Adam Olearius ”The Voyagers and Travels of the Ambassador” adlı eserinde, Nuh’un Gemisi’nin Ağrı Dağı’nın zirvesinde bulunduğunu söylemekte. 1722′de Pierre Daniel Huet ”Territorial Paradise” adlı hatıra kitabında, Nuh’un Gemisi’nin Ağrı Dağı’nın zirvesinde olduğunu belirtirken, dağın İran’da olduğunu kaydedilmiş”   
Nuh'un Gemisi Nerede? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Nuh'un Gemisinden Öğrendiklerimiz....

  Nuh'un Gemisinden Öğrendiklerimiz....

  Ünlü bir yönetici, "bilmem gereken her şeyi, Nuh'un Gemisi'nden öğrendim," diyor. Nelermiş öğrendikleri? BİR: Doğru gemiyi kaçırma. İKİ: Hepimizin aynı gemide olduğunu unutma. ÜÇ: Vakit gelip çatmadan planını yap. Hz. Nuh, gemisini inşa ederken yağmur yağmıyordu! DÖRT: Kendine hep iyi bak ve büyük günü bekle. Altmışına merdiven dayadığında bile, gerçekten büyük bir iş yapman...
 2. Nuh'un Gemisinin Öğrettikleri

  Nuh'un Gemisinin Öğrettikleri

  Bir : Vapuru kaçırmayın. İki : Hepimizin aynı gemide olduğunu asla unutmayın. Üç : İleri dönük plan yapın. Nuh gemisini yapmaya başladığında henüz yağmurlar başlamamıştı. Dört : Her zaman formda olun. 600 yaşına gelseniz bile birileri sizden çok önemli şeyler isteyebilir. Beş : Eleştirileri dinlemeyin; yapılması gerekiyorsa o işi mutlaka bitirin. Altı : Geleceğinizi yüksek topraklarda...
 3. ''Bülent Ersoy Otelden Kovuldu'' Haberine Nuh'un Gemisi Otelden Tekzip!

  ''Bülent Ersoy Otelden Kovuldu'' Haberine Nuh'un Gemisi Otelden Tekzip!

  bülent ersoy otelden kovuldu haberine tekzip nuhun gemisi otel kovuldu mu kovulmadı mı yapılan açıklama ile ilgili bilgiler burada melekler Geçtiğimiz günlerde tv ekranlarında Bülent Ersoy'un gazetecilere karşı takındığı tavır ve sarfettiği sözler sebebiyle ,program yaptığı otelden kovulduğuyla ilgili haberler çıktı melekler :) Doğrusu pek ihtimal vermemiştim.Nitekim bugün kaldığı otelden bir...
 4. Hz Nuhun Gemisi Nerede ?

  Hz Nuhun Gemisi Nerede ?

  Nuh gemisi günümüzden yaklaşık 7.500 yıl önce Hz.Nuh tarafından yapılmıştır. Nuh’un gemisi genelde tahtadan yapıldığı sanılırken aslında metalden yapılmıştır. Geminin hareketi kol gücü ya da yelkenle gidilmemiş, bilinenin aksine buhar gücüyle hareket etmiştir. Hz.Nuh’un gemisi uzunluğu 205 metre 27 santim, denizden yüksekliği ise 20.5 metre bu ebatlar yaklaşık yüzyıl önce batan Titanik...

Sayfayı Paylaş