1. HaYaL

  HaYaL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Şubat 2009
  Mesajlar:
  10.558
  Beğenilen Mesajlar:
  227
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Şehr-i HaYaL

  Nükleer Savaştan Nasıl Sağ Çıkılır ?

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında HaYaL tarafından paylaşıldı.

  kenevır sığınak nasıl yapılır sığınaklar nasıl olmalı Allah korusun bir nükleer savaş anında nasıl hayatta kalacağınızı biliyor musunuz arkadaşlarım.Bu önemli bir konu ve göz ardı etmemek gerek.

  < Konu Resmi..>


  Nükleer saldırı tehlikesine karşı ülkelerin alarm sistemleri var. Ancak nükleer bir patlama o kadar kuvvetli ki cep telefonlarından arabalara kadar bütün aygıtları etkisiz kılıyor.

  Yani alarmlara pek güven olmuyor. Çevrenizdeki bütün elektronik aygıtların hiçbir neden olmadan aniden stop ettiğini görürseniz nükleer tehdit kapıda olabilir. Bu durumda ilk olarak patlamanın yarattığı parlak ışığa bakmayın.


  Güneşin dünyaya ulaşan ışınlarından 100 kat daha parlak olurlar ve insan gözünü anında kör ederler. Işıktan sonra yüksek basınç, ısı, fırtına ve radyasyon dalgaları oluşur.
  Korunmak için mutlaka yeraltı sığınağına girmelisiniz. Deprem tehlikesine karşı hazırlanan yeraltı sığınakları nükleer saldırılarda da kullanılabilir. Sığınağa kaçma şansınız olmazsa yere ya da bir çukura yatın.   
Nükleer Savaştan Nasıl Sağ Çıkılır ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Baskıcı erkeklerle nasıl başa çıkılır?

  Baskıcı erkeklerle nasıl başa çıkılır?

  eşiniz sizi sevmiyorsa baskıcı erkek bir erkekle nasıl çıkılır Bazı erkekler vardır ki hani onların deyimiyle taş fırın erkeği... Onlara göre kadın her zaman erkeğin bir adım gerisinde olmalıdır ve kararlar erkek tarafından alınmalıdır..Kadının söyledikleri çok fazla kayda değer olmaz çünkü dizginleri (yine onların deyimi) kadının eline vermek istemezler peki kadının kişisel bazı...
 2. Dengesiz Erkeklerle Nasıl Başa Çıkılır?

  Dengesiz Erkeklerle Nasıl Başa Çıkılır?

  dengesiz erkekler, nasıl baş edilir, tavsiyeler, erkekler, öneriler, ilgili bilgiler burada. İyi erkekler bile oldukça aksi oldukları zamanlar olabilir melekler. Tabii ki bu bir teselli değil. Kızıp küsmek yerine tavsiyelerimize göz atarak duygusal gel gitler yaşayan erkeğinizi kontrol altına alabilirsiniz. İşe yarayacağına eminim Dengesiz ününe sahip olan cinsiyet kadınlardır....
 3. nükleer enerji nasıl elde edilir

  nükleer enerji nasıl elde edilir

  Arkadaşlarım nükleer enerji ne için gereklidir araştırıyordum birde bana nükleer enerji nasıl elde ediliyor bunu açıkların lütfen.
 4. Facede zaman tünelinden nasıl çıkılır

  Facede zaman tünelinden nasıl çıkılır

  Facebookta zaman tünelinden nasıl çıkılır ? Arkadaşlar artık bir yardım eden olsun sesimi biri duysun bu zaman tüneli belasından nasıl çıkacam yaa :S
 5. Anlayışsız Eşle Nasıl Başa Çıkılır?

  Anlayışsız Eşle Nasıl Başa Çıkılır?

  anlayışsız eş, anlayışsız koca, evlilikte anlayış Sevgili melekler, evlilikler incelendiğinde taraflar arasındaki en temel sorunlardan birinin, erkeklerin anlayışsızlığı olduğu ortaya çıkar. Erkeklerin kadınları anlamamaları, onlara yardımcı olmamaları ve gereken ilgiyi göstermemeleri evliliklerin çatırdamasına sebep oluyor. Yapılan araştırmalarda, kadınlar en çok yakın arkadaşlarından ve...

Sayfayı Paylaş