1. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.311
  Beğenilen Mesajlar:
  2.403
  Ödül Puanları:
  113

  Numeroloji nedir?

  Konu, 'Bilmedikleriniz' kısmında *BEYZA* tarafından paylaşıldı.

  Numeroloji sayı bilimi anlamına gelir. Sayı biliminin temeli İyonyalılar zamanında atılmıştır. İyonyalı filozof, matematikçi Pisagor’a (Pythagoras) dayanır. Devrin en önemli düşünür ve araştırmacılarından biridir. Pisagor bir yandan Milet doğa felsefesini, öte yandan Orphik gizli öğretilerinin etkisiyle yarı dini- yarı felsefi bir öğretiler bütünü oluşturmuş ve gizli bir inanç sistemi kurmuştur.


  Pisagor’un öğretisine göre; her şey sayıdır ya da sayılar her şeydir. Evren uyumdur.

  Pisagora göre her şey sayılardan oluşmuştur. Bu şekilde birçok bilinmeyeni sayılar yoluyla çözmek mümkündür. Günümüzde bu felsefi görüşün bir dalı olan Numeroloji en temelde her şeyin sayılarla alakalı olduğu ve rastlantısal hiçbir şeyin olmadığını savunur.

  < Konu Resmi..>


  Büyük bir düzenin hüküm sürdüğünü belirtir. Sadece eski Yunanlılar değil, bundan çok önce Mısırlılar ve Araplar da hem İslamiyet’ten önce hem de İslamiyet’ten sonra bu konuyla ilgilenmişlerdir. Sayılarla ilgili çok sayıda çalışma yapmışlardır.

  Numerolojide her sayı sembolik bir karşılığa denk gelir. Sayılar, insanın kendi bilinmezliklerini çözmesinde de etkilidir. İnsanın doğum tarihini, ismini ve kendisiyle alakalı bütün her şeyi sayı hesabına dökerek bir harita çıkarması ve bunu yorumlaması biraz zordur fakat sayıların anlamı vardır.

  Numerolojiye göre;

  1) Başlangıcı sembolize eder. Her şeyin temeli 1 rakamının içindedir. Başka hiçbir sayıya bölünemez. Aynı zamanda alfabenin ilk harfidir. İnsan bedeninde kök enerjiyi ve bağlılığı sembolize eder. Simgesi Merkür gezegenidir. Bu rakamın ifadesini hiyerarşik bir şekilde sıralayabilirsiniz.

  numeroloji2) Yetenek, dualiteyi yani erilliği ve dişilliği, sıcak-soğuk, iyi-kötü, güzel- çirkin gibi zıtlıkları ifade eder. Beşeri ikilikleri temsil eder. Gerçekte bu ikilikler bizim bakış açımıza göredir. Aynı zamanda değişkenliği ve geçişleri de temsil eder.

  3) Kutsal üçlemenin sembolüdür. Birçok inanç ve kültürde üçleme dediğimiz trinite’ye rastlarız. Kişinin kendisiyle alakalı “Ruh-Beden-Zihin” dengesi, “Baba-Oğul-Kutsal Ruh” ritüeli de bu başlık altında incelenebilir. Hem başlangıcı temsil eden 1 rakamı hem de ikiliği ve dualiteyi temsil eden 2 rakamının toplamı da yani birleşimi de aynı zamanda 3 sayısını bize verir.

  4) Dengenin ve temel maddelerin sembolüdür. Hava-Toprak-Ateş-Suyu yani temel dört elementi sembolize eder. Aynı zamanda geometride dörtgen ve kare şeklini de bu sayı içerisinde bulabiliriz.

  5) Pentegram’ın sembolüdür. Beş kenarlı yıldız sembolü aynı zamanda kollarını açan insan olarak da simgeleşmiştir. Dört element hükmeden bilinç ile de bilinir.

  6) Davut yıldızında aşağısı yukarıya-yukarısı aşağıya benzen bilgisi vardır. Diğer adı Süleyman’ın mührüdür. Aşağıyı temsil eden madde alemi ile yukarıyı temsil eden ruhsal alemin ilişkisi sembolize edilir. Zıtlıkların da dengesini barındırır. Aynı şekilde kadın ve erkeğin birleşmesi ile de ilişkilendirilir.

  7) Piramidin sembolüdür. Madde ve şekillin fikirsel anlamını da barındırır. Ruh ile maddenin buluşması da yedi rakamı ile simgeleştirilir. Yedi rakamı tüm ezoterik bilgilerde kutsal sayılmaktadır. Haftanın günlerinin sayısı da yedidir. Dünyanın 7 günde yaratıldığına inanılır.

  8) Yan çevrildiğinde sonsuzluğu sembolize eder. Sonsuz döngüleri de bu şekilden çıkarabiliriz. Aynı zamanda maddi kazanç anlamına gelir.

  9) Başarının ve sayıların en büyüğüdür. Çok yönlülük ve kontrol faktörünü sembolize eder.

  Numerolojide yer alan bu rakamları kısa cümlelerle anlatmak imkansızdır. Hepsinin sayfalarca anlamı vardır. Rakamları anlamak için onların dilini çözmek gerekir. Bu da derin bir araştırma gerektirir.
   
Numeroloji nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. numeroloji ne biliyomusun? bence bi bak!

  numeroloji ne biliyomusun? bence bi bak!

  numeroloji bak numeroloji ekolay 2011 http://www.ekolay.net/astroloji/numeroloji/
 2. Numeroloji Nedir? hakkında bilgiler burada

  Numeroloji Nedir? hakkında bilgiler burada

  yıldızname gerçekmi Hayat çizgimiz olan numeroloji, yaşam çarkımızda bizleri nelerin beklediği konusunda nasıl yardımcı olur? Bu dünyaya geliş amacımız ve hayata bakış açımızda etkileri nelerdir? Bu tarzda soruları zaman zaman kendimize sormuşuzdur. Bu tarz sorulara cevap alabilmek için başvuracağımız, pek çoğumuzun ilgisini çeken konulardan birisi; sayıların ilk dünyaya gelişi ile başlayan ve...
 3. Numeroloji ile karakter tahlili

  Numeroloji ile karakter tahlili

  numeroloji isim numeroloji isim numerolojisi tahlili Numeroloji ile karakter tahlili Astroloji gibi ‘Numeroloji’nin temelleri de antik uygarlıklara, antik düşünceye dayanıp, Ortadoğu’dan Batı’ya uzanıyor. Pisagor ile gündeme gelen, Numeroloji ile Numerolog Sylvie Vager’e göre doğum tarihinden yola çıkarak karakter analizi ve hayatınızın akışını belirlemek mümkün. Kişiliğinizi öğrenmek...
 4. Numerolojiyle Aura Rengi Saptama

  Numerolojiyle Aura Rengi Saptama

  aura rengi hesaplama lila aura lila aurası gümüş rengi olanlar renk aurası Numerolojide her sayı belli bir renkle ilişkilidir.Bakın sayılar ve renkler sizin için neler söylüyorlar:) 1. Kırmızı 2. Turuncu 3. Sarı 4. Yeşil 5. Mavi 6. Indigo 7. Mor 8. Pembe 9. Bronz 11. Gümüş 22. Altın Aura taban rengi kişinin yaşam yolu numarasıyla belirlenir. Bu, Pisagor numerolojisininen önemli sayısıdır ve...
 5. Numeroloji Nedir?

  Numeroloji Nedir?

  meleklerle yaşamak sayıların anlamı numeroloji, nedir, ne demektir, anlamı, sayıbilim, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Kime sorsanız bir uğurlu sayısı vardır.Ya da takıntılı olduğu bir numara.Bazı ülkelerde 13 sayısından çok çekinilir.Öyle ki ,hiçbir hotel, motel, yat, kat, apartman ister 10 katlı, ister 50 katlı olsun, resmi binaların dahi, 13. kat yok...

Sayfayı Paylaş