1. TİTAN

  TİTAN Forum Okuru

  Nurgül Yeşilçay Kimdir?

  Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  nurgül yeşilçayın annesi nurgül yeşilçay, kimdir, hayatı, biyografisi, filmleri, ile ilgili bilgiler burada melekler


  [​IMG]


  Sevgili melekler,
  Son dönemde eşi Cem Özer'le ayrılığı ve peşinden Sezen Aksu'nun oğlu Mithat Can'la yaşadığı aşkla gündeme gelen Nurgül Yeşilçay'ın hayatıyla ilgili bilgileri kendi ağzından dinliyoruz...

  ''1976 yılında İzmirde doğmuşum ama babamın Afyon fanatikliği yüzünden nüfus kağıdımda doğum yerim Afyon olarak geçer. Ve hayatım boyunca sadece bir kere gittiğim Afyonlu oluveririm.
  İki tane ablamdan öğrendiğim en iyi şey okuma yazmadır. 4 yaşındayken okuma, yazma, çarpım tablosu ve bilimum matematik işlemlerini öğrenmiştim. Bundan dolayı ilkokul birinci sınıfı okumadan ikinci sınıfa geçtim (aslında üçe geçecektim ama minyon olduğum için babam istemedi.) O yaşlardaki birisinin noktalama işaretlerini bile doğru kullanarak yazabiliyor olması şaşkınlıkla karşılanmıştı.


  İlk taklit denemem Bakkal İsmail Amcaydı. Alt dudağı aşağı sarkıtarak konuşursan her evcilik oyununun içine İsmail Amcayı koyabilirdin o zamanlar.


  12 Eylül öncesi evimizi 3 kişiyle paylaşıyorduk. Birisi kızdı. Ortadan ayrılmış uzun güzel saçları ve kocaman fotoğraf makinesi vardı. Onunla bizim fotoğraflarımızı çekerdi. Onlara herkes anarşikler derdi. Sonra bu anarşiklerin erkek olanlarından birini damın üstünde polis öldürdü. Son sözü ah anam! oldu.(Ve bir yerlerde bi ananın canı yandı.) Biz hiçbirşey olmamış gibi patates yemeğe devam ettik.


  Elektriklerin bol bol kesildiği, babamın karanlıkta bize masal anlattığı dönemlerdi. Keçi Kızı çok severdik. Keşke şimdi de hatırlasa babam, keşke ben de hatırlasam da ışıkları söndürüp oğlum Nejat a Keçi Kızı anlatsam.


  İlkokul 3. sınıfta girdiğim barış konulu bir resim yarışmasında 3. oldum. Ödül olarak fotoğraf makinesi verdiler. Böylelikle resme bir süre ara vermek zorunda kaldım.


  İlkokul çağlarında en çok noolur beş dakka daha derdim. Her sabah uyanırken ve her akşam oyundan koparken.


  Ortaokul 1. sınıfın ilk dönemleri, sınıf başkanı seçimlerinde, sınıf başkanı olmak için bütün sınıf parmak kaldırıp, bir tek ben kaldırmadığım için sınıf başkanı oldum. Ama beceremediğim için ikinci dönem değiştirildim. (Hiçbir zaman iktidarı eline geçiren insan rolü oynayamadım çünkü.)


  Lise dönemlerinde bir süre izcilik yaptıktan sonra oymak başı oldum. Tam o dönemde Erzincan depremi oldu. Biz yardım etmek için 8 kişilik bi grup olay yerine gittik. Türkiyenin çok önemli bi gerçeğini, yaşanan sefaleti birebir yerinde görmek çok acı ve üzücüydü.


  Bir gün okuldan eve gelirken gördüğüm bi tabela beni içeri taşıdı. İçerde bi ressam ve resim öğrencileri vardı. Ben de resim yapıyorum benimle de ilgilenir misiniz diye sordum ressama, o da resimlerini getir bi bakayım dedi. ***ürdüm, beğendi ve çırak olarak işe başladım. Lise döneminde 3 yıl boyunca gittim. Rakısını, boyasını, fırçasını, bezini ben alıyordum; karşılığında resim yapıp, pek çok önemli sanat kitabını ödünç alıyor; ve sanatçıları öğreniyordum, anlıyordum da. Anlamadığım tek şey Burası Türkiye yazan küçük bi kağıttı. Ne demek olduğunu sorduğumda ilerde anlarsın demişti. Anladım.


  İlk aşk acısı bir ay boyunca yemek yememek, ağlamak, ağlamak ve ağlamaktı. İnsan ilk aşık olduğu kişiyle evlenip çoluk çocuk yapmak istiyor. Ama iyi ki bunlar son aşık olduğuna nasip oluyor. Aradakilerdeyse konuşurken o raddeye gelmek bile Ah Belinda sendromu yaratıyor.


  Önemsiz platonik bir tiyatrocu yüzünden girdiğim önemli bir okuldu Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Ana Sanat Dalı Oyunculuk Bölümü. Çok konuşan, her ortamda dikkat çekmeye çalışan, bol içki tüketen farklı bir klanla karşı karşıyaydım. Önce garipsediğim bu klana zaman zaman uydum, zaman zaman dışlandım. Ve belki üç beş kuruş kazanırım diye girdiğim İkinci Bahar dizisinde önemli rollerden birini oynayarak, aslında okuldaki ölüm fermanımı imzaladım. Ama yılmadım 6 yıl süren bir maceradan sonra üniversite hayatım Eskişehirden, içinde diploma olan bir koliyle İstanbula taşındı.


  Bir gün, üniversitedeyken hiç öleceğini düşünmediğimden hep hoyratça davrandığım -bu aralar en çok özlediğim- kişiden şaşırtıcı bir telefon aldım. Annem ilk kez bir yerlerinin ağrıdığını söylüyordu. Size biraz annemi anlatmam gerekiyor: Annem çok iyi niyetli, güvercinlerle, köpeklerle, kedilerle konuşan, rüzgarı dinleyen, gururlu, babama çok aşık, hükümet gibi bi kadındı. Ve asla şikayet etmezdi.


  İlk defa bana bi yerlerinin ağrıdığını söylediğinde o yüzden çok şaşırdım ve okuldan izin istedim. Tabii ki vermediler. (Birilerinin birşeyleri anlaması için bazen kurban vermek gerekir)


  Haberi almakta gecikmedim.Bir hafta sonra okuldan içeri girdiğimde herkesin yüzünde abartı bir iyimserlik, kötü gün dostu görünme hali vardı ve başım sağolsundu. Hala sağ. Başım.


  İkinci Bahar, hayatımın şansı. Ama Türkan Şoray, Şener Şen, Uğur Yücel gibi isimlerle çalışınca bir yandan cool gözükmeye çalışıp, bir yandan çaresizlik içinde abuk subuk şeyler yapıp, bildiğim her şeyi birbirine dolayıp nerden bulduk bu kızı izlenimi yaratmakta gecikmedim. Neyse ki toparladım da bu günlere gelebildim.


  Hani eski Türk filmlerinde esas kız ünlü olma yolunda tam küçük bir adım atmıştır ki ünlü bir prodüktörle tanışır ve fonda müzik çalarken sabit kameranın önüne plak kapakları, film afişleri, gazete küpürlerinin yüzlercesi yağar. Ve şehrin dört bir yanında asılı olan esas kızın bol makyajlı billboardlarının önünde avare avare dolaşan esas oğlanı görürüz… Neyse ki benim esas oğlan olmasa bile esas adamım yanıbaşımda. O plak kapaklarını, gazete küpürlerini, film afişlerini ise zaten biliyorsunuz.''

  Güzel yıldızın Cem Özer'le evliliğinden Osman Nejat adlı bir oğlu bulunuyor.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Temmuz 2011
Nurgül Yeşilçay Kimdir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Türbanlı nurgül yeşilçay!

  Türbanlı nurgül yeşilçay!

  nurgül yeşilçay sikişi nurgül yeşilcay porno GÜZEL OYUNCU NURGÜL YEŞİLÇAY YENİ FİLMİ 'VİCDAN'DA KILIKTAN KILIĞA GİRECEK! PAVYONA DÜŞEN BİR KASİYERİ CANLANDIRAN YEŞİLÇAY'IN TÜRBANLI GÖRÜNTÜLERİ HAYRANLARINI ŞAŞIRTACAK Pavyona düşen kasiyer 'Yaşamın Kıyısında' filminde bir teröristi, 'Adem'in Trenleri'nde ise imamın karısını oynayan Nurgül Yeşilçay, yeni filmi 'Vicdan'da bambaşka biri...
 2. **Nurgül Yeşilçay Böyle Görmüşmüydünüz?**

  **Nurgül Yeşilçay Böyle Görmüşmüydünüz?**

  nurgül yeşilçayın ayakları nurgül yeşilçay ayak yeşilçay ayakları ın boyu Nurgül Yeşilçay Böyle Görmüşmüydünüz? Güzel oyuncu Nurgül Yeşilçay yeni filmi 'Vicdan'da kılıktan kılığa girecek! Pavyona düşen bir kasiyeri canlandıran Yeşilçay'ın türbanlı görüntüleri hayranlarını şaşırtacak.. Pavyona düşen kasiyer 'Yaşamın Kıyısında' filminde bir teröristi, 'Adem'in Trenleri'nde ise imamın...
 3. Nurgül yeşilçay Patavatsızım! dedi

  Nurgül yeşilçay Patavatsızım! dedi

  ÖDÜLÜ DEĞİL, DİZAYNINI BEĞENMEMİŞ ALTIN PORTAKAL'DA 'EN İYİ KADIN OYUNCU' SEÇİLEN NURGÜL YEŞİLÇAY, TEPKİ ALAN 'BU MUYMUŞ ALTIN PORTAKAL?' SÖZÜNÜ ÖDÜLÜN DİZAYNI İÇİN SÖYLEDİĞİNİ BELİRTTİ. YEŞİLÇAY, SEZEN AKSU İLE İLGİLİ SÖZLERİ İÇİN DE 'BİR TEK O ANLADI' DEDİ. Beyazıt Öztürk ve Meral Okay'ın sundukları 'Nası Yani?' programına konuk olan Nurgül Yeşilçay, Altın Portakal'da söylediği ve...
 4. nurgül yeşilçay boşandı

  nurgül yeşilçay boşandı

  nurgül yesilcay bosandi nurgül yeşilçay boşandı nurgul yesilcay bosandi yeşilçay neden boşandı meleklerim Aslında çoook yazık neden hepsinin sonu aynı oluyo anlayamıyorum bunlarda dayanamadı 6 yıllarını 20 dak bitirdiler...Allah kimsenin başına vermesin böylesi daha zor olmalı...Gazetenin haberine göre ; Beyoğlu 1. Aile Mahkemesi'nde görülen boşanma davasına Cem Özer ve Nurgül Yeşilçay...
 5. Nurgül Yeşilçay hayatı

  Nurgül Yeşilçay hayatı

  nurgül yeşilçay hayatı, kısaca hayatı, biyografi, kaç yaşında, hakkında bilgiler, dizileri, filmleri, aslen nereli, nereli, yaşı "Aşk ve Ceza" dizisinde güzelliği ve başarılı oyunculuğu ile göz dolduran Nurgül Yeşilçay ve hayatı hakkında bilgiler sunuyoruz bu yazımızda Melek'ler. Nurgül Yeşilçay, (26 Mart 1976, Afyon) Türk oyuncu. Hayatı 26 Mart 1976'da Afyon'da doğdu....

Sayfayı Paylaş