1. ASİMELEK

  ASİMELEK Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  13 Aralık 2010
  Mesajlar:
  4.422
  Beğenilen Mesajlar:
  2.168
  Ödül Puanları:
  113
  Şehir:
  yüreğimin yüreği

  Obezite Hakkında Bilmediğiniz 20 Şey

  Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında ASİMELEK tarafından paylaşıldı.

  aşırı kiloluluk, hastalıklar, kilo problemleri, obezite, obezite hakkında, obezlik, ölüm sebepleri
  < Konu Resmi..>
  1. Çocuk emniyet koltukları üreticileri, yakın zamanlarda yapılan bir araştırma sonucunda 6 yaş ve altı 250,000’den fazla Amerikalı çocuğun bunları kullanamayacak kadar şişman oldukları ortaya çıkınca daha büyük koltuk modelleri yapmaya başladı. 2. Yale Üniversitesi Yemek ve Obezite merkezinde yapılan bir .çalışmaya göre obezite üzerine internette yapılan bir ankete katılan 4,000 kişinin neredeyse yarısı, şişman olmaktansa ömürlerinin bir yılını feda etmeyi tercih edeceklerini söyledi.
  3. Yüzde 15 ile 30 arası ise, obez olmaktansa evliliklerini bırakabileceklerini, çocuk yapma olasılığından vazgeçebileceklerini, depresyona girebileceklerini ya da alkolik olabileceklerini söyledi.
  4. Yüzde 4-5 arası kesimse aşırı kilolu olmaktansa bir uzuvlarını kaybetmeyi ya da kör olmayı tercih edebileceklerini söyledi.
  5. 1991’den 2000’e Amerikalılar’ın ortalama ağırlığı yaklaşık 4 kilo arttı.
  6. 2004’te Federal Havacılık Yönetimi, ortalama erkek kilosunu 77 kilodan 83 kiloya çıkardı.

  7. Havayolları 2000 senesinde yolcularından gelen ek ağırlığı karşılayabilmek için kullandıkları 350 milyon galonluk yakıta 275 milyon dolar harcadı. Artık uçakta yapılan ikramların neden kısıtlandığını tahmin edebiliyorsunuzdur.
  8. On seneden fazla bir süre öncesinde şu an 544 kilo (beş yavru fil ağırlığına eşit) olan ve son birkaç yıldır yatağa bağlı yaşayan Manuel Uribe, eşi tarafından terk edildi. Kadının korkusu, Uribe’nin sürekli genişleyen bedeniydi.
  9. 2002 senesinde Virgin Atlantic, Galler’den Barbara Hewson’a 24,100 dolar ödedi, çünkü Atlantik’in aşıldığı bir uçuşta yanına oturan obez bir yolcu onu ezmişti. Barbara’nın göğsünde kan pıhtılaşması oldu, bacak kasları yırtıldı, siyatik oldu ve bir ay boyunca yataktan kalkamadı.
  10. Duke Üniversitesi Tıp Merkezi, tüm bedenlerinin yüzde onunu kaybeden kadın ve erkeklerin cinsel hayatlarının daha iyi gittiğini söylediklerini tespit etti.
  11. Obezite, önlenebilir ölüm sebepleri arasında ikinci sırada yer alıyor. Birinci sıradaysa tütün var.
  12. Gaziler Kurulu’na göre, kurumdan sağlık harcamalarını alan 7.5 milyon gazi, yani toplamın yüzde 70’inden fazlası aşırı kilolu, yüzde 20’si de körlük, ampütasyon, böbrek ve kalp sorunlarına yol açabilecek diyabet problemleriyle karşı karşıya.
  13. İki sene önce Hardee fast-food restoranları 1,420 kalorilik ve 107 gramlık ‘Canavar Kalın Burger’i tanıttı. İçinde Angus sığır eti, dört parça domuz eti, üç dilim peynir ve mayonez bulunuyor.
  14. Çikolatalı ıslak kek, Cajun fındık, tatlı patates ezmesi, kızarmış karides ve kedi balığı, Mississippi, Amerika çıkışlıdır. Aynı zamanda ülkenin en şişman insanları da buradandır. Yetişkin Mississippililer’in yüzde 25’inden fazlası obez. Bu bir tesadüf olabilir mi?
  15. Yakın zamanda yapılan araştırmalara göre obezite uykunuzun kaçmasına sebep olabiliyor.

  16. Diğer taraftan uykusuzluğun da obeziteye sebebiyet verebileceği söyleniyor.
  17. Bu bir kısır döngü olmalı.
  18. Arizona’dan Aborjinler ve Pima yerlileri, Batı yaşam tarzına geçtikten sonra obezite, ikinci tip diyabet ve hipertansiyon hastalığını ortaya çıkarmışlardır.
  19. Ölümcül obez olan tüm Amerikalılar bir eyalette yaşasaydı nüfus oranı en yüksek 12.eyalet ortaya çıkmış olurdu ki bu Virginia’dakinden bile daha fazla insan demek.
  20. 2003 senesinde yapılan bir çalışmaya göre her sınıftan gelen New York kenti ilköğretim öğrencilerinin yüzde 21’i obez.
   
  orjinal-catlaq bunu beğendi.
 2. orjinal-catlaq

  orjinal-catlaq Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  4 Ocak 2011
  Mesajlar:
  2.059
  Beğenilen Mesajlar:
  1.944
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  SoNsUzLuGuMuN KaRlIgInDa yAŞIyOrUm aRtIk
  hayırlı olsun topigin ablacım :)
   
Obezite Hakkında Bilmediğiniz 20 Şey konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Para hakkında Bİlmediğiniz 20 Şey

  Para hakkında Bİlmediğiniz 20 Şey

  atm makinesi, kredi kartı, para, para birimleri, paranın tarihçesi Napolyon ne Demiş paraaaaaa paraaaaaa paraaaaaaaa :D:D işte para hakkında bilmediğiniz 20 şey :D:D 1. Vergilerinizi öderken kendinizi o kadar da kötü hissetmenize gerek yok, çünkü bu ritüel Mısırlılar’ın eşya ve emekleriyle vergilerini ödedikleri 5000 sene önceki dönemden beri yapılıyor. 2. Mısır ve Mezapotamya...
 2. Kalemler Hakkında Bilmediğiniz 20 Şey

  Kalemler Hakkında Bilmediğiniz 20 Şey

  kalem fabrikaları, kalem kelimesi, kalem özellikleri, kalem tarihi, kalemler, kurşun kalem kalem hayatımızın neredeyse her alanında bizim elimizde ede işte okulda her yerde. işte kalem hakkında bilmediğiniz 20 şey : 1. Kendinize ya da bir başkasına kalem batırırsanız, içinde kurşun bulunmadığı için kurşun zehirlenmesi riski de yoktur. Kalemde kil ve grafit karışımı vardır. Ancak...
 3. Sıçanlar Hakkında Bilmediğiniz 20 Şey

  Sıçanlar Hakkında Bilmediğiniz 20 Şey

  denek fareler, fareler, farelerin ilginç özellikleri, farelerin özellikleri, sıçanlar, sürüngenler fare denilen bu sıçan benim en korktuğummm hayvanlardan biridir bu resimden bile tırsıyorum :D:D 1. Norveç sıçanı olarak da bilinen kahverengi sıçan (Rattus norvegicus) ve daha akrobatik Asyalı kuzeni kara sıçan (Rattus rattus), gemilere kaçak olarak binebilme becerileri sayesinde...
 4. Hijyen Hakkında Bilmediğiniz 20 Şey

  Hijyen Hakkında Bilmediğiniz 20 Şey

  amerika, antibakteriyel temiz mi, antibaktireyel sabun nedir, aztekler, bakteri neden bulunur, bakteri nedir, bakteri nerede olur, bakteriden adam çıkar mı, bakterilerin zararları, basit, Bilim, biri, Charles Guiteau, Charles Meigs, cinsellik, dharma, egzama, fast food, Florida, hastanelerde, hastanelerde neler kirli, hayvan, Henry, hijyen gerçekleri, hijyen kuralları, hijyen nedir, hijyenik,...
 5. Zaman Hakkında Bilmediğiniz 20 Şey

  Zaman Hakkında Bilmediğiniz 20 Şey

  2c, amerika, Ancak, baz, bcr, benjamin franklin, bile, Bilim, Boston, büyük, c3, c5, çok, Colorado, daha, dönü, douglas adams, elektrik, erken, falan, fazla, fizik, Franklin, Hava da, için, içinde, ini, karar, konu, layan, lda, Los Angeles, Mart, nda, New York, Nino, olan, olarak, parlak, saat, Saatler, saatleri, Sacramento, saniye, senesinde, senkronize, shreveport, tasarruf, trafik, Tüm,...

Sayfayı Paylaş