Oda dekorasyonunda konsept nasıl sağlanır?

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Oda dekorasyonunda konsept nasıl sağlanır?
Oda dekore etmek birçoğuna kolay gibi görünse de biraz beceri ister. Dekorasyonunuzu yenileme gibi bir niyetiniz varsa öncelikli tercihiniz konsept uyumuna özen göstermek olmalıdır. Dekorasyonla içli dışlı ilgilenenler bu konuda fikir sahibidirler. Ama dekor konusunda araştırmalarla bir uyum yakalayanlar konseptler konusunda biraz zorluk yaşayabilirler. Bu nedenle sizlere yardımcı olabilmek adına birkaç fikir paylaşmak istiyorum. Resim galerime eklediğim örneklerle ilerleyerek fikir vermeye çalışacağım sizlere sayın meleklermekanı takipçilerim.

otel-3.jpg

Siyah beyaz dekoru sevenler için renklerden başlayan konsepte yaptığı vurgu ile üstteki otel odası son derece şahane bir görünüme davetiye çıkarmaktadır. Krem renginin oda geneline hakimiyeti de bu zıt renkleri harmanlama konusunda usta bir dekoratiflik sunmuş. Duvar tabloları ile duvar dekorunda beklentileri cevaplayan görünüm modern mobilyalarla odaya adapte edilmiş.
proje-2-1.jpg


Tablosu ve desenli duvar kağıdı ile birbirine yakın dokuları ortaya koyan dekor unsurları da son derece şık. Ahşabın farklı renk tonları ve yatak odası grubundaki ahenk ile şıklığı yansıtan görünüm birbirinden şahane görünümlere davetiye çıkarabilmektedir. Oda görünümlerinde siz de değişimi hak eden yatak odası dekorları yakalamak istiyorsanız bence üstteki model oldukça şahane. Konsept bütünlüğü de galeride en beğendiklerimi yansıtıyor.
tarz-fotograflari.jpg

Modern bir salon dekoru isteyenler buraya dedirten bir görsel ile buradayım. L düzeni bir salon görünümünü veren köşe koltuklar ve oda bölücü panel ile odalarda ahenk yakalamaya destek olan üstteki dekorda renklerin uyumu da muhteşem. Beyaz ve yeşil konseptini sevenler bu tarz bir dekora karşı koymak istemeyeceklerdir. Duvarda farklı duvar görünümünü veren ahşaplarla yakalanan bütünlük de odaya tam anlamı ile uymakta. Köşede yer alan sarı duvar rengi de odada ben burdayım köşesi dercesine el sallayan bir neon renk. Her manada bütünlük elde edilmiş.
tv-unitesi-2.jpg


Benim tarzım farklı diyenler için yukarıda sunulan duvar kağıdı ve Mickey Mouse andıran yaşam ünitesi de harika bir görünüm sunmaktadır. Gitarın köşede yer alışı ve beyaz renkli çarşaflar ile bezenmiş yatak, gardırop aynasından yansıyan genişlik hissi de mekanı derinleştirmiş. Siz de konsept sıkıntısı yaşıyorsanız örneklerimdeki birbirinden farklı fikirlerimden yararlanmayı tercih edebilirsiniz.
yatak-odasi-18.jpg
 
Geri
Üst