Ödem atıcı ve kanı temizleyici bitkisel çaylar

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Ödem atıcı ve kanı temizleyici bitkisel çaylar
ödem atıcı ödem atıcı çaylar çay bitkiler bitki çayları
Vücudumuzda oluşan ödemleri atan ve kanı temizlemeye yardımcı olan şifalı bitkiler hakkında sizlere bilgileri aktarıyorum
zeytin-yapragi-cayi-4645.jpg

Vücudumuzu enfeksiyonlara ve mikroplara karşı korumamız için nasıl vücudumuzun dışını banyo yaparak yıkıyorsak iç temizliğinede dikkat etmemiz gerekir.Vücut kendi koruma mekanizmasıyla nekadarda bunu yapsada çok fazla kötü şartlara mağrus kaldıysa bu mekanizma bile iflasedebiliyor.

Atkuyruğu çayı: Günde 2-3 bardak, aç karnına, tatlandırılmadan içilir. 5-6 günlük bir kürden sonra, 2-3 gün ara verilip, yeniden 5-6 günlük bir küre başlanır. 2-3 kür yeterlidir.

Isırgan otu çayı: Günde 2-3 bardak, aç karnına, tatlandırılmadan içilir. 2-3 haftalık bir kür yeterlidir.

Eğir kökü çayı: 1 bardak, gün boyuna yayılarak, yudum yudum içilir. Bu kür 2 haftadan fazla sürdürülmemelidir.

Sinirli ot çayı: Günde 3-4 bardak, aç karnına, tatlandırılmadan içilir. 2-3 haftalık bir kür yeterlidir.

Pelin otu çayı: Günde 1-2 bardak, öğün aralarında, tatlandırılmadan içilir. En fazla 1-2 hafta kullanılmalıdır.

Bitki harmanı: Isırgan otu, Frenk kimyonu, binbirdelik otu, papatya ve adaçayı, ince kıyılmış olarak eşit oranda karıştırılır. 2-3 çay kaşığı dolusu bitki, 1 bardak kaynar suyla haşlanır, 8-10 dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 2-3 bardak çay, biraz bal ile tatlandırılarak, öğün aralarında içilir. 3-4 hafta boyunca kullanılabilir.
takvim gazatesi

Geri