1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Off-shore Bankacılık Nedir?

  Konu, 'Para & Borsa' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  off shore nedir offshore nedir ofşor offshore ne demek ofşor ne demek Türk bankacılık literatürüne “kıyı bankacılığı” olarak sokulan, aslında kıyı ötesi anlamına gelen, “0ff shore Bankacılığı”, müdahale ve denetimi ile vergilemenin asgari düzeyde tutulduğu koşullarda konvertibl paralar üzerine işlem yaparak, çok uluslu şirketlere, uluslararası girişimlere hizmet veren bir bankacılık türüdür.

  Genellikle serbest bölgelerde faaliyette bulunurlar. Kıyı finans merkezleri, uluslararası mali işlemlerin liberal bir şekilde yürütüldüğü yerlerdir. Bu merkezlerin en ünlüleri, Bahama Adalan, Hong Kong, Panama, Lüksemburg, İsviçre, Bermuda, Liechtenstein, Cayman Adaları ve Bahreyn’dir. Ayrıca, Güney Kore, Filipinler ve Singapur’da da kıyı bankacılığı yapılmaktadır.

  Bazı ülkelerde (örneğin, Singapur ve Filipinler’de), bölge halkına da kıyı bankacılığının sunduğu kolaylıklardan yararlanma izni verilmiştir. Kıyı bankacılığı uygulamasının gelişme koşullan olarak ise, özellikle siyasal istikrar ve uygun çevre yaşantısı, yeterli döviz rezervleri ve fazlalık veren bir ödemeler dengesi, uygun coğrafi konum, gelişmiş bir hava ulaşım şebekesi, telekomünikasyon ve posta hizmetleri, uygun yasal çerçeve, para otoritelerinin sağlayacaklan belirli ayrıcalıklar (özellikle karşılık ayırma zorunluluğunun kaldırılması gibi), ayrıcalıklı vergi oranlan, kalifıye personel ve asgari yerel idari denetim sayılabilir.


   
Off-shore Bankacılık Nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. off...Ne Yapacağımı Hiç Bilmiyorum...off

  off...Ne Yapacağımı Hiç Bilmiyorum...off

  biri yardım etsin lise 1'e gidiyorum ve serviste çok tatlı bir çocuğu çok beğendim ama o lise 4 ne yapacağımı bilmiyorum çok az zamanım var
 2. off neden ya ???

  off neden ya ???

  kızlar gercekten cokk merak ediyorum bu sorunun cevabını bir erkek sevgilisi olmasına ragmen neden son ayar müzik acıpp arabasında gezer kii... başka kızlara hava atmak için mi yokk eger böyleysee birisinin kafasını kıracagım...:bangin:
 3. Bankacılık Syndicate nedir?

  Bankacılık Syndicate nedir?

  Bir bankacılık sendikası yatırımcı bir grup, sık sık birlikte sipariş işlevine bir underwriting grup olarak belirli bir proje için gelmiş yatırım bankaları, bir dizi. bankalar dahil finansman projelerde işbirliği için gelecekte mali imkanları parçası olma amacıyla rahat bir iletişim sağlamak olsa da genelde bir bankacılık sendikanın kalıcı bir varlık değildir. Burada faktörler ittifakın bu tür...
 4. play off sistemi nedir

  play off sistemi nedir

  ya genelde maçlar başlayacak diye duyuyorum bu kelimeyi play off sistemi nedir tam olarak bilgisi olan bana bilgi verebilir mi lütfen ?
 5. Süt bankacılığı caizmidir?

  Süt bankacılığı caizmidir?

  Süt hısımlığı, İslâm hukukuna has evlenme engellerinden biridir. Bu yasak Nisa Sûresinin 23. âyetinde getirilmiş ve bu âyette Cenâb-ı Hak mü'min erkeklerin süt anneleriyle ve süt hemşireleriyle evlenmelerini yasaklamıştır. Bir hadis-i şerifte de "Doğumdan (nesepten) haram olan her şey, süt emme yoluyla da haram olur." buyurulmuştur. (Müslim, Redâ: 1) Bu yasağın en büyük...

Sayfayı Paylaş