Ofis dekorasyonu nasıl yapılır tavsiyeler

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Ofis dekorasyonu nasıl yapılır tavsiyeler
Ofis dekorasyonunda ne gibi değişiklikler yapılır konusuna açıklık getirmek istiyorum sizlere bu yazımda. Birçok dekorasyonda çeşitlilik yakalamak dekor ipuçlarına gereken özen gösterilerek elde edilmektedir. Dekor gerçekleştirirken ofis ortamını canlandırabilmek amacıyla ofis mobilyası seçiminde özenli davranabilirsiniz. Duvar dekorunda canlandırıcı ve yakışan trendleri deneme tercihini gerçekleştirebilirsiniz. Ya da tavan aydınlatma fikirleri arasından beğendiğiniz seçimleri gerçekleştirebilme tercihinde bulunabilirsiniz. Dekorasyonda yakalayacağınız farklılıklar için ofis görünümlerinizde uygulanan dekor tarzına uygun dekor bütünleyici tercihlerinde bulunmak gerekecektir. Renk uyum, dekor tarz bütünlüğü, dekor tamamlayıcılar arasından yakışanı tercih etme çabası gibi seçimlerde bulunarak ofis dekorunuzda yepyeni görünümlere davetiye çıkarabilirsiniz.
ofis-dekorasyon15.jpg

İnsan yaşamının büyük kısmının geçirildiği işyeri ortamlarında da dekorun önemi büyüktür. Dekorasyonda insan sağlığını önemseyecek omurga sağlığına uygun sandalyeler kullanılması, enerjiyi yüksek tutacak iş verimini arttıracak seçimlerdeki görünümlere yer verilmesi önemlidir. Ofis dekoru gerçekleştirirken tavan aydınlatmalarından ofis mobilyaları seçimine kadar her türlü ayrıntıyı bütünleyecek dekor çeşitliliğine özen gösterilmelidir. Huzurlu bir ortamda çalışanların iş veriminin daha yüksek olacağı gerçeği düşünülerek tamamlanan dekor anlayışında estetik görünümden ödün verilmemektedir. Pek çok işyeri sahibi özel dekor yaptırmak amacıyla iç mimari ya da dekorist seçiminde bulunarak işyerinde aradığı o atmosferi bulana kadar çaba harcamaktadır. Zaten olması gerekende odur. Evimizin dekoru bizim için ne kadar önemliyse işyerinin dekorunda da bir o kadar ehemmiyet gösterilmelidir.

ofis-dekorasyon22.jpg

Ofis dekoru için mobilya tercihinde bulunulurken İkea mağaza ziyaretlerinde bulunmayı tercih edebilirsiniz. İkea web site ziyareti aracılığıyla da ofise uygun renk, form ve tasarımda ürün tercihinde bulunabilirsiniz. Ürün özelliklerini, kurulum bilgisini, ne kadar süre kullanabileceğinizi ve fiyat bilgi araştırmasını tamamlayarak İkea ürün kullanımının kalitesi hakkında fikir edinebilirsiniz.


Ofis-Dekorasyonu (1).jpg

Çalışma masası, sandalye, koltuk ya da kitaplık gibi üniteler sade tasarımlarda olduğu sürece fazla dikkat dağıtamaz. Ofis sandalyelerinde genel olarak metal ayaklı ve süet koltukta tercihte bulunmaya gayret edilmektedir. Renkli ve hareketli görünüm yakalamak için ise kalemlikler, saksılar, çerçeveler, kitaplar gibi seçimlerde bulunularak canlılık yakalanmaya çalışılır. Kimileri taş duvar ile ilgi çekmeye çalışırken kimileri tavandaki aydınlatmalar ile ortamı canlandırma peşine düşmektedir.

ofis-dekorasyonu.jpg
 
Üst