1. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.137
  Beğenilen Mesajlar:
  1.159
  Ödül Puanları:
  113

  Oğlak burcu 2008 Ağustos Yorumu

  Konu, 'Oğlak Burcu' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

  Aşk ve İlişkiler Güven içinde yaşamak isteyen, bu yüzden güven veren, risk almaktan pek hoşlanmayan, kendi yalnızlığı içinde sade bir yaşam süren, hayatın türlü zorluklarına karşın başarılı olmak adına sorumlulukların altına elini sokmaktan çekinmeyen Sevgili Oğlaklar, yazın bu en sıcak mevsiminin size arzuladığınız güzellikleri, güvenceyi ve huzuru getirmesini dileyerek Ağustos yorumunuza başlıyorum. Ağustos ayı ve son derece önemli, hatta diyebilirim ki tüm ay boyunca oluşacak diğer gezegen hareketlerinden daha önemli olan Güneş Tutulması iki alanda oldukça etkili. Birincisi ciddi ilişkinizle ilgili paylaşımlarınız açısından ikincisi ise parasal konular bölümünde ele aldığım yansımaları açısından. Bu bölümde beraberliğinizle ilgili olabilecek etkisini birlikte ele alacağız.
  Ciddi ilişki evinizin yöneticisi olan Ay ile paylaşım evinizin yöneticisi olan Güneş, bildiğiniz gibi Aslan burcunda aynı derecelerde kavuşum yaptıkları için bu kozmik oluşum sizler için apayrı bir önem taşımaktadır. Durum böyle olunca sizler için bu tutulmanın anlamı, beraberliğinizdeki bütünlük duygusunun ve kalitesinin belirlenmesi açısından önem taşımaktadır. Sen ve ben diyerek başlanılan ilişkiler bir müddet sonra biz olmaya dönüştüğünde doğal olarak iki kişi arasında bir bütünlük sağlanmış demektir. İşte bu bütünlükte her iki taraf ta kendi payına düşen sorumlulukları yerine getirmeye karar verirse ilişki uzun ömürlü olabilir. Diyelim ki ilişkiniz bu yönde ilerledi ve siz bir arada bir hayatı paylaşmaya başladınız. İşte bu noktada kişiler birbirlerine karşı maddi ve manevi anlamda yardımcı olmaya ve ilişkilerinin daha sağlam temelli olması adına destek çıkmaya başlamalıdırlar. Eğer bunun tam tersi bir durum sizin ilişkinizde söz konusu ise, yani paylaşımlarda bir dengesizlik varsa, o zaman sorunlar ortaya çıkmaya başlar. Bu sorunlar manevi ve maddi anlamda olacağı için doğal olarak her iki taraf veya taraflardan birisi isyan bayrağını çekebilir. Bu isyan dengeleme için şarttır. Eğer bu sorgulamada çiftlerin her ikisi de birbiriyle paylaşım içindeyse bu ilişki durmuş oturmuş gayet sağlıklı bir beraberlik anlamı taşır. Eşler birbirine destek olabilir, birlikte güçlenebilirler. Fakat tam tersi bir durum olumsuz bir sonuca yol açabilir.
  İşte 1 Ağustos tarihinde meydana gelecek Güneş Tutulması aranızdaki paylaşımın ne derecede güçlü olduğunun ve nasıl bir kalite içerdiğinin ortaya çıkarılması açısından önemli bir olaydır. Sizler şimdi bu Güneş Tutulması sayesinde bu sorunların daha fazla aydınlandığını ve daha fazla netleştiğini hissedebilirsiniz. İşte bu yönüyle Tutulma ilişkinizin de devamı veya sonuçlandırılması adına önem teşkil etmektedir. Bu güçlü enerjiyi doğru ve sağlıklı bir anlamda kullanmak istiyorsanız her iki tarafın da kendince yanlışlarını veya eksiklerini saptamaları gerekecektir. Bütünleşme olgusunda hiçbir problem çekmeyen çiftler tutulma sayesinde kaynaklarını daha güçlü bir şekilde birleştirecek olmanın lezzetini yaşarken, tam tersi olan çiftler son noktayı koymak adına aceleci davranabilirler.
  Oysaki tam bu noktada sakin olmak ve 16 Ağustos tarihindeki dolunayı beklemek gerekir. Çünkü o zaman bu tutulmayla açığa çıkan olguların sonucu alınmaya başlayacak ve tutulmanın etki süresi olan 2.5 yıl daha da mutlu olabilmek adına yeni temeller atılmasını sağlayacaktır. Umarım siz oğlaklar aranızdaki bu paylaşımı güçlü bir şekilde yapabilmiş çiftlerden birisinizdir. Eğer değilseniz şimdi bu güçlü enerjiyle sakin ve olgun bir şekilde düşünerek dengeyi kurmaya özen gösteriniz. Unutmayalım ki, sevginin halledemeyeceği hiçbir güçlük yoktur. Her tutulmanın bir yenilik, değişim ve dönüşüm olduğu gerçeğinden yola çıkarsak sorunların ortaklaşa çözüme kavuşturulması ilişkinizin yeni bir kimlik kazanması anlamına gelmektedir diyebiliriz. Hatırlarsanız 12 Temmuz-6 Ağustos tarihleri arasında Aslan burcunda transitine başlayan Venüs, aslında sizleri Güneş Tutulmasının olabilecek etkilerine hazırlayan bir öğretmen gibiydi. 6 Ağustosa kadar devam edecek bu seyir hakkında sizleri günlük yorumlarda olabilecek tüm yansımalar hakkında bilgilendirmeye çalışmış ve şöyle yazmıştım. Sevgili Oğlaklar bugün itibariyle Aslan burcundaki seyrine başlayacak Venüs gezegeni sizin başkalarıyla olan her türlü maddi ve manevi paylaşımlarınız açısından etkili bir döneme girdiğinizin işaretidir. 6 Ağustos tarihine kadar devam edecek bu etki altında eşiniz, sevdiğiniz kişi veya maddi yönden size destek olan kişilerin varlığını üzerinizde hissedebilir ve birlikte yol almanın keyfini hissedebilirsiniz. Bu enerjiyi olumlu anlamda kullanabilmek için, ilişkilerinizde sürekli olarak kendi fikirlerinizin kabulü konusunda ısrarcı olmamak birlikte yol almanın keyfine varabilmeniz açısından önemlidir.
  Ayrıca ortak yatırımlarda bulunmak ve iş yapmak açısından da bu dönem sizin açınızdan olumlu geçebilir. Belirsiz bazı durumlar girişimciliğiniz sayesinde açıklığa kavuşabilir, para konusunda yine dikkatli hareket etmeniz gerekebilir çünkü harcama meyliniz bu süreçte artış gösterebilir. Eş kaynaklı gelirler konusunda ilerlemeler kaydedilebilir, onun iş yaşamındaki gelişmeler doğal olarak size yansıyacağından birbirinize destek vermeniz, güç birliğinde bulunmanız faydalıdır. Yine bu enerjinin etkinliği altında, ilginç ve sıradışı konularla alakalı diğer insanlarla paylaşımda bulunabilir, sizinle aynı zevklere paylaşan bir kişilerle tanışabilir, eğer bir ilişkiniz yoksa bu dönemde gizemli ve oldukça etkili bir kişiyle fazlasıyla sıcak bir ilişki kurabilirsiniz. Cinsel istekliliğinizin yoğunlaşacağı bu seyir, ilişkinizin tensel uyumu açısından etkileyicidir. Partnerinizle aranızdaki sevgi alışverişinizde haz dolu bir dönem geçirmeniz, beraberliğinizin bu yöndeki paylaşımları açısından da olumludur.
  Duygusal ve ruhsal anlamda güveni yakalayabilmeniz açısından önemli olacak bu seyir, kısa süreli bile olsa, bir oğlak için kendi sınırlarını zorlayabileceği ve daha ateşli bir şekilde ilişki kurabileceği bir zaman dilimidir. Her zaman için duygularınızı belirli bir çerçevede tutmaya özen gösteren ancak güvendiğiniz zaman paylaşımcı yanınız ortaya çıkan bir burcun mensubu olduğunuz için, bu dönemin size kendinizi ifade edebilmenizde faydalı olacağını düşünmekteyim. Siz ayrıca bu enerjiyi, takıntılı olduğunuz veya kafanızın içinde soru işaretleri oluşturan konularda kendinizi gözden geçirerek belirli bir dengede tutabilirseniz, kıskançlık, öfke veya gerilimden uzak durabilirseniz, karşınızdaki kişiyle ortak bir birlik içinde hareket etmeye gönüllü olursanız biliniz ki, kuracağınız ilişki veya ilişkiniz çok daha renkli ve tutkulu hale gelebilir.
  İş ve Kariyer
  Sevgili Oğlaklar Güneş gezegeninin 22Temmuz-22Ağustos tarihleri arasında yöneticisi olduğu Aslan burcundaki seyridir. Bu transitle ilgili sizlere günlük yorumlarınızda başladığı gün bilgi vermiş ve olabilecek etkileri konusunda haberdar etmeye çalışmıştım. Aslında bu enerjiden söz ederken, bir anlamda Güneş Tutulmasının altını çizeceği değişimleri de belirlemiş oluyorduk. Maddi ve manevi güvence elde etmek amacıyla ortak paylaşımlarda bulunmak, ve yeni bir dönüşüm için start vermek. Bu cümle tüm ay boyunca Güneşin sizin üzerinizdeki yansımasının ifadesi olabilir ve ardından 1 Ağustosta gerçekleşecek Güneş Tutulması bütün bunların oldukça yüksek bir enerjinin desteğiyle aydınlanmasını ve daha net olarak görülmesini sağlayabilir. Bir Oğlak genel olarak daima zirveye gözünü çevirir, hedefini belirler ve astrolojik amblemindeki bir keçi gibi yavaş, emin adımlarla fakat sabırla arzuladığı yere gelebilir. Bu yüzden Oğlağın yaşamı zorludur, çünkü o zoru başardığında kendini başarılı sayar. Zaten bu yüzden farklıdır ve bu yüzden özeldir. Bu nedenle Oğlakların hayatında hiçbirşey kolay yoldan eline ulaşmaz ve bu yüzden elindekilerin değerini gayet iyi bilir. Bu onun astrolojik gerçeğidir. Lakin bu hedefine varmayacak, vazgeçecek anlamına gelmez. Er yada geç Oğlak istediği amaca ulaşmasını bilir. Güneşin Aslan burcundaki bu seyri ise, biraz ince değindiğim zirveye ulaşma yolunda, ona zaman kazandıran, destekleyici ve hızlanmasını sağlayan ateşli bir güçtür.

  Dönüşümde bulunmanızda duygusal ve ruhsal yönden güvenliğinizi oluşturmanızda da etkili olabilecek bu enerji, kendinizle alakalı yanlış giden, çoktandır işlevini yitirmiş, hatta size rahatsızlık veren her ne varsa yaşamınızdan çıkarıp atmanızı ve yenileşmenizi sağlayabilir. Bu ister kişi, ister bir duygu isterse herhangi bir olgu olsun, burada önemli olan Güneşin ısı ve ışığından yararlanarak kendiniz adına yeniden doğmayı kabul etmenizdir. Yani yenileşmek için eskinin geride bırakılması gerekmektedir. Sizlerin bu süreçte kendinize duyduğunuz güven öylesine yoğunlaşır ki, bunu belirli bir alana yönlendirerek olumlu bir şekilde kullanabilirsiniz. Bu yönlendirmenin düzgün bir şekilde gerçekleşmesi için, saplantılardan, kuruntulardan, bağımlılıklarda uzak durmanız ve Güneşin size göstermeye çalıştığı güçlü ışığa doğru yol almalısınız. İçgüdüsel anlamda artık yeniden varolma isteğiniz güçleneceği için, size düşen kendinizi güçlü bir şekilde ifade etmek ve ne olursa olsun değişime hazır olmaktır. Eğer gelişiminiz için bazı şeylerin geride bırakılması gerekiyorsa, Güneşin Aslan burcu seyri sizin açınızdan en doğru zamandır. Günlük temponuz ve iş hayatınız üzerinde etkili olabilecek bir başka enerjiniz ise, iş evinizin yönetici gezegeni Merkürün 10 Ağustos tarihine kadar devam edecek Aslan burcundaki seyridir. Bu enerji altında başkalarıyla ortak olarak paylaşımda bulunduğunuz maddi ve manevi her konuda fikirlerinizi kimi zaman abartılı bir şekilde kimi zamansa içinde bulunduğunuz şartlara göre ateşli bir şekilde ifade edebilir, gücünüzü sözel veya yazıya dökerek, tutkulu bir anlatabilirsiniz. Aslında bu tutkulu anlatış eğer abartılı bir hal almazsa ve kişilerle olan paylaşımınızda illaki haklı olduğunuz yönünde baskıda bulunmanıza yol açmazsa fevkalade etkili olabilir. O zaman derdinizi sıkıntınızı ihtiyaçlarınızı ve duygularınızı kolaylıkla anlatabilirsiniz. Burada dikkat edeceğiniz husus ne olursa olsun önce kendinizi değil karşınızdaki insanı da düşünerek konuşabilmenizdir. Çünkü ego, Merkür Aslan burcu ifadesinde oldukça ön plandadır. Siz kendi isteklerinizin doğru olduğunu savunursunuz, diğerleri de kendilerinin haklı olduğunu belirtebilir.
  Ayrıca bu alanda 1 Ağustos tarihinde oluşacak Güneş Tutulması,
  12 Temmuzda-6 Ağustos Venüs Aslan burcu süreci
  26 Temmuz-10 Ağustos Merkür Aslan burcu seyrini de hesaba katarsak lütfen öncelikle dikkat edeceğiniz husus, bütünleşme duygunuzdan uzaklaşmadan, paylaşımcı olmaktan vazgeçmeden hareket etmek olmalıdır. Aradığınız huzur ve güvenlik duygusuna ulaşabilmeniz için başkasının size güvence vermesini beklemek yerine, bizzat siz kendi içinizdeki güven olgusunu ayağa kaldırmalı, içinizdeki korkuları yenmeye çalışmalı ve karmaşık düşüncelerden uzaklaşmak için inancınızı güçlendirmelisiniz. Çünkü bu alanda kişi, hayatının tümüyle alakalı olarak daima güvensiz kalmaktan korku duyar. Bu korkuyu gidermek için de, başka bir kişinin kendisine destek olmasına ihtiyaç duyar. Bu kimi zaman maddi kimi zamansa manevi beklentiler içinde olmasına yol açar. Bu enerjiler her kişinin belirli zamanlarda hissedebileceği kadar insana dair olgulardır. Bana ne oluyor diyerek panik olmak yerine sakin bir şekilde çözüm bulmaya çalışmak faydalıdır.
  Para Konuları
  Sevgili Oğlaklar 1 Ağustos tarihinde Aslan burcunda meydana gelecek Güneş Tutulması sizler açısından özellikle ortaklaşa yatırımlar ve kendi kazanımlarınız dışında elde ettiğiniz paralarla ilgili alanda etkili olacağından yaşamınızın bu konularındaki değişimin de göstergesidir. Öncelikle bugüne dek sadece kendi ayaklarınızın üstünde duran birisi olarak yaşadıysanız bu tutulma sizin için, bir başka insanın desteği anlamına gelebilir. Fakat tutulmanın meydana geldiği yaşam evi kendi içinde değişimlere kapalı bir yer olduğundan siz önünüze çıkabilecek halk dilinde kısmet konusunda çekimser, ürkek ve kuşkulu davranabilirsiniz. Tutulmalar oluştukları gün itibariyle yaşamınızda olabilecek değişimlerin startı anlamına geleceğinden, sizin de böyle bir durumla karşılaşmanız halinde mantıklı davranmanız gerekeceğini biliniz. Yaşamın zorlu sınavlarından geçerken ister erkek ister kadın olalım, bazen tek başınıza ayakta durmanın ne kadar zor olduğu aşikardır. Eğer siz daha fazla yorulmak, sorumluluk almak istemiyorsanız tutulmanın aydınlattığı bu alanda başkalarının(eş, ortak) desteğine ihtiyacınız olabileceğini biliniz. Tutulma evli olanlar veya ciddi ilişkisi olanlar için partnerlerinin iş yaşamı ve eve olan katkılarıyla alakalı olduğu gibi aranızdaki paylaşım duygunuzun da kalitesini belirlemek açısından önemli olacağı görülmektedir.
  İlişkisi sağlam temelli olan çiftler açısından bu dönemin etkilerinden aşk ve ilişkiler bölümünde bahsetmiştim. Fakat buradaki farklı anlamlarından da söz etmek istiyorum. Bu etki altında gerek sizin gerekse eşinizin karşısına bugüne dek hiç deneyiminiz olmayan veya aklınızda olmayan değişik teklifler çıkabilir. Bu teklifleri değerlendirmeye alırken, oğlak olmanın gölge yönlerinden birisi olan karamsar düşünmeyi bir kenara bırakmalısınız. Önce işin mahiyetini öğrenmeli, sonra bu konuya olan yeteneğinizi ölçüp tartmalı ve sonra da ne kadar güvenli olabileceğini sorgulamalısınız. Aslan burcunda meydana gelen tutulmalar kişinin kendine olan güven duygusunu fazlasıyla ön plana çıkarıcı olduğundan boyunuzu aşabilecek borçların altına lütfen imzanızı atmayınız. Bu özgüven duygunuz farkında bile olmadan size yanlışlıklar yaptırabilir. Bankalarla olan tüm ilişkinizde dikkatli olunuz ve kredi gibi girişimlerinizde bütçenizi doğru ve düzgün bir şekilde gözden geçiriniz. Tutulmanın olduğu gün itibariyle karşınıza ilginç fırsatlar çıktığında tek yapacağınız şey aklınızı olabildiğince iyi kullanmaktır. Bu tutulma sadece 1 Ağustos günüyle sınırlı olmayıp değişimlerin içten içe geri planda bazen de direkt olarak önünüzde belirmesini sağlayıcıdır. Fakat bir gerçek var ki, maddi konularda önünüzde açılacak bir kapının işareti olduğu kesindir. Bu kapıdan içeri girmenin sırrı ise doğru zaman ve doğru bir strateji belirlemektir.
  Pozitif Enerjili Günler : 3-4-7-8-9-12-13-14-17-1822-23-30-31
  Zayıf Enerjili Günler : 5-6-19-20-21
  Yeniay : 12-13-14
  (Ay gezegeninin Oğlak burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
  Dolunay : 26-27
  (Ay gezegeninin Yengeç burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
  Not: Aylık yorumları okurken, yükseleniniz hangi burçsa ona göre de okumanız gerekir. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.


  Kaynak : Mynet Astroloji


   
 2. handanca

  handanca Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Nisan 2008
  Mesajlar:
  4.464
  Beğenilen Mesajlar:
  102
  Ödül Puanları:
  63
  Cevap: Oğlak burcu 2008 Ağustos Yorumu
  teşekürler. :)
   
 3. CaRiZmA

  CaRiZmA Vip Melek Üye

  Kayıt:
  12 Nisan 2008
  Mesajlar:
  6.211
  Beğenilen Mesajlar:
  44
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Stuttgart/SIVAS
  Cevap: Oğlak burcu 2008 Ağustos Yorumu
  Merci Adminim!
   
Oğlak burcu 2008 Ağustos Yorumu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Boğa Burcu Ağustos 2008 Yorumu

  Boğa Burcu Ağustos 2008 Yorumu

  ağustos hangi burca girer Aşk ve İlişkiler Sevgili Boğalar olanağı olan kişilerin büyük bir çoğunluğunun yazlık yörelerde veya kendilerince planladıkları şekilde tatillerini değerlendirdikleri Ağustos ayına girmiş bulunmaktayız. Umarım huzurlu ve güzel bir yaz geçiriyorsunuzdur. Sizin tatilde bile boş durmadığınıza eminim. Maddi ve manevi değerlerine son derece önem veren bir burç mensubu...
 2. Yengeç Burcu Ağustos 2008 Yorumu

  Yengeç Burcu Ağustos 2008 Yorumu

  Aşk ve İlişkiler Alışkanlıklarına bağlı sevdiklerine sahip çıkmak, korumak ve kollamak enerjisiyle dolu duyarlı Yengeçler, yaz sıcaklarının çevremizde herşeye hareket ve canlılık getirdiği Ağustos ayına girmiş bulunmaktayız. Eminim ki yine çevreniz aşina yüzlerle doludur ve tanıdığınız ortamlarda güven içinde günlerinizi geçirmeye çalışıyorsunuzdur. Umarım yaz günleriniz gönlünüzün istediği...
 3. Aslan Burcu Ağustos 2008 Yorumu

  Aslan Burcu Ağustos 2008 Yorumu

  Aşk ve İlişkiler Sevgili Aslanlar ışıl ışıl parladığınızı, çevrenizde popülerliğinizin arttığını hissettiğiniz hatta belki de garip bir hüzünle yeni bir yaşa girmiş olmanın olgunluğu içinde bulunduğunuz Ağustos ayına adım atmış durumdasınız. Evrensel düzenin size bahşettiği yaz mevsiminin bu en güzel ayında herşeyin gönlünüzce olmasını dileyerek enerjilerinizi elimden geldiğince izah etmeye...
 4. Başak Burcu Ağustos 2008 Yorumu

  Başak Burcu Ağustos 2008 Yorumu

  23 eylül hangi burca girer 23 ağustos hangi burca girer başak burcu ekim ağustos Aşk ve İlişkiler Üretkenliğin, insanlara yardımcı olmanın hazzını içinde duyan, sizin gibi çalışkan kişilerin, yaz günlerinde bile sorumluluk duygusu içinde hareket edebildiği genel tanımından yola çıkarsak umarım yine de güzel bir yaz tatili geçirme fırsatı bulmuşsunuzdur. Evet bu yıl sıcaklar bazı şehirlerde...
 5. Terazi Burcu 2008 Ağustos Yorumu

  Terazi Burcu 2008 Ağustos Yorumu

  Aşk ve İlişkiler Her girdiği ortama huzur, barış ve güzellikler getiren sevgili Teraziler, umarım yazın bu sıcak günlerini güzelliklerle dolu bir şekilde geçiriyor ve hoş duygular içinde, arzu ettiğiniz insanlarla paylaşımda bulunarak değerlendiriyorsunuzdur. Bir bakışta karşınızdaki insanda farklılıklar yaratabilen özel yanlarınızla, popülerliğinizin daha da yükseleceği güzel bir yaz...

Sayfayı Paylaş