Oğlak Burcu 2008 Aralık ayı yorumu

PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Oğlak Burcu 2008 Aralık ayı yorumu
Aşk ve İlişkiler
Sevgili Oğlaklar her yeni yıl, biz insanoğlu için daima bir umut ve daima bir heyecandır. 2008 yılını geride bırakmamıza çok az bir zaman kaldı. Bu yılı, doğum haritalarınızdaki enerjiler nispetinde zorlu geçirenleriniz olduğu gibi, verimli bir şekilde değerlendirme şansı yakalamış Oğlaklar da bulunmakta. Her Oğlak aynı olayları yaşamayacağına göre bizlere düşen, azmimizden hiçbir şey kaybetmeden sorumluluklarımızı asla ihmal etmeden ve Yüce Yaradanın iyilik ve güzelliklerinden şüphe etmeden olumlu şeyler düşünerek bir yıla daha adımımızı atmaktır. Her doğan yeni günün içinde saklı duran mucizelerinin sizleri bulması dileğimle Aralık ayınızı astrolojik açıdan birlikte değerlendirelim.
Aşk hayatınızla alakalı konularda etkili olacak ilk enerjiniz, 12 Kasım-8 Aralık tarihleri arasında burcunuzda seyrini sürdürecek olan, Venüs gezegeninin enerjisidir. Venüs gezegeninin zodyaktaki tüm burçları dolaşarak sizin burcunuza gelmesi yaklaşık 225 günü bulan bir seyirdir. Bu manada düşünürsek, bunun 225 gün sonra gelen bir şans olması dolayısıyla önemini kavramış oluruz. Venüs Oğlak burcunda, duyguların aşırı ciddileşmesi anlamına gelse de, bu durum sizler için gayet doğaldır. Çünkü sizler yaşadığınız ilişkide güvence, sorumluluk ve ciddiyet arayan bir burcun insanısınız. Doğal olarak, 8 Aralık tarihine kadar devam edecek bu seyir, dış dünyadaki imajınız, ilişkinize bakış açınızın sorumluluk olgusu içinde ilerleyeceğinin simgesidir. İlişkide aradığınız en önemli olgu saygınlıktır. Genelde bu süreçte, duygularınızı kontrol etmeniz ve yönlendirmeniz mümkündür. Bazılarınız için bu süreç, beraberliğin daha ciddiyete dönüştürülmesi adına hareket edeceğinizin göstergesi olabilir. Venüs Oğlak burcu sürecinde beraberlikte belli bir hedef belirlenebilir ve bu hedef doğrultusunda hareket edilmeye çalışılabilir. Aşk bu dönemde son derece ciddiye alındığından, ilişkisi olmayan Oğlaklar flört konusunda çekimser düşünebilir veya oldukça tedbirli davranabilirler.
Güven, sorumluluk ve saygı bu sürecin kilit olguları sayılarak fazlasıyla önemsenebilir. Ayrıca bu etki altında karşınıza çıkabilecek yeni bir kişinin sizinle arasında yaş farklılığı olması mümkündür veya siz, aranızda yaş farkı olan birisiyle beraberseniz, bu dönemde partnerinizin size karşı çok daha ilgili olduğunu farkedebilirsiniz. Bu enerjinin duyguların aşırı ciddileşmesi anlamına geleceğinden söz etmiştik. Bunun dozunu iyi ayarlamak gerekebilir. Bilirsiniz Oğlaklar için güven olgusu herşeyden önemlidir. Karşılarındaki insanı ister istemez denetlemeye ve yönetmeye kalkabilirler. Bu durumun sebebi, ilişkilerinin bozulmaması ve güven olgusunun ön planda olması tutulma isteğindendir. Yalnız bunun aşırısı karşınızdaki kişiyi bunaltmak olacağından, özellikle hakimiyetin yoğun olacağı bu enerji altında, bunu sert bir şekilde uygulamaya kalkmamalı siz de kendi payınıza ılımlı davranmaya çalışmalısınız.
Bu etkinin ardından 8 Aralık-3 Ocak tarihleri arasında Kova burcunda seyredecek Venüs gezegeni aşk hayatınızla alakalı konularda, arkadaşça paylaşımların işareti olarak son derece etkilidir. Burada önemli olan birlikteliğinizde sadece duygusal anlamda değil, maddi değerler konusunda da birbirinize vereceğiniz destektir. İlişkisi sağlam temellere dayalı çiftler açısından bu enerji bir çok olasılığı içinde barındıran güçlü bir etkidir. Şimdi biz olabilecek yansımaları birlikte gözden geçirelim. Örneğin birlikte aktivitelerde bulunduğunuz, hayatın keyifli yanlarının tadına vardığınız partnerinizle yaşadığınız aşkı çoğaltmak ,üretmek adına ortak hareket etmenizdir. Bazılarınızda ise yansıması, partnerinizin bu dönemde size olan maddi desteğidir. Yani aranızdaki öyle bir güçlü ortaklıktır ki, o size yardımcı olarak hayatınızı kazanmanızda destek olabilir. Kimilerinizde bu etkinin anlamı, duygusal bir ilişkiden ziyade, birbirinizle öncelikle arkadaşlık duygusu içinde paylaşımda bulunmaktan hoşlanmanız ve kafaca anlaşmayı daha fazla tercih etmenizdir. Aslında birbirinize karşı fazlasıyla tutkulusunuzdur ama bu durumu sözle ifade etmekten ziyade, size verdiği destekle algılarsınız. Kimi Oğlaklarda ise, sizin partnerinize olan maddi desteğinizin göstergesi olabilir. Aslında bu dönemde aşkı ifade ediş ve aşktan anladığınız, öncelikle birbirinizin güçlüklerinde yanında olmak şeklindedir. İlişkisi olmayanlar için bu enerjinin anlamı, sosyal hayatın içinde birebir arkadaşlık ilişkisinde bulunduğunuz bir kişinin ilginizi çekebilecek oluşudur. Ortak ilgi alanlarınız veya birlikte yaptığınız faaliyetler size hem maddi hem de daha fazla yakınlaşmanızda etki eden bir olgu olabilir. Zaten bu tarihler arasında sizin de aşktan anladığınız, önce karşınızdaki kişinin veya partnerinizin kafanıza hitap etmesidir.
Bu enerji devam ederken 27 Aralık tarihinde burcunuzda ilerlemeye başlayacak Mars gezegeni 4 Şubat tarihine kadar, ilişkiniz açısından tüm hakimiyetin sizin elinize geçmesi anlamı taşıyabilir. Yalnız hakimiyet derken aklınıza kaba saba davranacağınız gelmesin. Bir Oğlak eşine karşı daima sadık, güvenilir ve yardımcıdır. Bay Oğlaklar yuvalarının ve eşlerinin, bayan oğlaklar ise dar günlerin özverili kadınları olarak zaten aşk gibi geçici tutkudan ziyade daima uzun süreli sevgileri tercih etmişlerdir. İşte bu dönemde gücü elinde bulunduran siz Oğlaklar, ilişkinizde her ne kadar gücü elinde bulunduran kişi gibi dursanız da, aslında amacınız girişimlerinizde başarıya ulaşarak geleceğinizi garanti altına almak ve yuvanızdaki dirlik, düzeni sağlamaktır. Tabi ki bundan en önemli payı ilişkiniz alacaktır. Bazı Oğlaklarda ise bu enerjinin anlamı karşınızdaki kişiden direnç gördüğünüz anda veya herhangi bir güvensiz durumla karşılaştığınızda ödün vermeye yanaşmamanız, bilakis acımasız bir şekilde karşınızdaki insanı eleştirmenizdir.
İş ve Kariyer

Mesleki konularda Aralık ayı boyunca etkili olacak, mücadele ve istek gücünün astrolojik simgesi, Mars gezegeni( Akrep ve Koç burcunun yöneticisidir. Oğlak burcunda ise yücelir) iç aleminizi zenginleştirici bir etkiyle sizi saracağı Yay burcundaki seyrine, 16 Kasım tarihinde başlamıştı. Hatırlarsanız sizlere bu enerjiden günlük yorum köşenizde söz etmiş ve 27 Aralık tarihine kadar devam edecek bu etki altında, artan fiziksel canlılığınız ve yükselen enerjinizi, geri planda yapacağınız çalışmalarda kendinize yakıt olarak kullanabilirsiniz demiştim. Aslında bu dönem sizler için hem olumlu hem de dikkatli olunması gereken zamandır. Öncelikle olumlu yönlerinden bahsedelim. Kişisel projelerinize eğilme ve bunlar üzerinde çalışma zamanı olarak gayet etkili bir enerjidir. Geri planda kaldığınız bu sürenin ardından, 12 Aralık tarihinde iletişimsel olarak ve 27 Aralık tarihinde uygulamaya koyacağınız projelerinizle uğraşabilirsiniz. Ayrıca gözlerden uzak ama son derece faal olacağınız bu dönemde, daha sonra uygulamaya koyacağınız yenilikler için hararetli bir şekilde koşuşturabilirsiniz. Aslında sessiz ve dingin duruşunuza rağmen, kendinizi motive etme ve cesaretinizi bileyleme dönemi olarak bu süreç değerlidir. Eğer kararlılık gösterir, ideallerinize sahip çıkar ve ona göre azimle hareket ederseniz, hem yeni bir adım atabilecek hale gelirsiniz hem de kendinize olan güven duygunuzu yükseltmiş olabilirsiniz. Bu süreç sizin için, geleceğiniz adına hazırlık dönemi anlamı taşıyacağından benim önerim, geleneksel düşünmek yerine, hep ileriyi hedef alarak kendinizi geliştirmeniz ve kendi ellerinizle dünyanızı kurmanızdır. Lütfen bu süreçte abartılı davranmayın, sağlığınıza çok dikkat edin, kararlı olun ve herşeyden önce inancınızı muhafaza edin. 12 Aralık tarihine kadar sessizliğinizi muhafaza ediniz. O tarih itibariyle yavaş yavaş açılmaya başlayabilir 27 Aralık sonrası ise, dış dünyada aktivitelerinizle kendinizi göstermeye başlarsınız. Şöyle bir düşünürseniz şunun şurasında, aktif olmak için iki hafta kadar beklemek gerekecek.
Ele alacağımız ikinci enerji, 22 Aralık tarihine kadar devam edecek Güneş gezegeninin Yay burcu etkinliğidir. Bu enerji de, yukarıdakine benzer bir etkidir ve bu enerji altında, duygusal ve ruhsal anlamda geriye çekilerek yaşamınızla ilgili konulara odaklanabilir ve bundan sonrası adına girişimde bulunacağınız mevzularda, büyük bir içsel güç ve hoş bir huzur duygusu olanağı yakalayabilirsiniz. Güneşin Yay burcundaki bu geçişi, hem sezgilerinizin yükselmesine hem de geçmişin tüm kirliliklerinden ve olumsuzluklarından kurtulmak adına çok önemli bir etkidir. Sezgi gücünüz hiç olmadığı kadar artacağı için, hayatın şu ana kadar size kaybettirdikleri konusunda mükemmel bir olgun görüş sahibi olabilirsiniz.
Her yıl Güneş bu burçta ilerlerken, tüm burçlar için yeni bir şans ve genişleme imkanı demektir. Bu da gösteriyor ki, biz insanoğlu için, her sene Yay burcu seyirleri altında, içsel ve dışsal anlamda anlamda kendimizi yeniden keşfetmek mümkün. Tabi ki siz Oğlaklar bu dönemdeki geri çekilişi kafanızın içinde yanlış algılayabilirsiniz ama hiç düşündüğünüz gibi olmadığını size ilk paragrafta izah etmeye çalışmıştım. Tekrarlamak isterim. Bu ileriye yönelik mükemmel adımlar atmanız için gerekli olan bir yüzleşme sürecidir. Bu etki altında öyle şeyler yaşarsınız ki, bu dönem bittiğinde sağlığınızdan tutun da, tüm yaşamınıza kadar net bir görüş sahibi olabilirsiniz. Bazı şeyleri önceden sezebildiğinizi fark edebilir kendinizdeki bu ruhsal gücün karşısında, hayatın size sunacağı fırsatları şimdiden öngörebilirsiniz. İçinizi ferah tutun. Olumlu gelişmeleri yaşamak adına bilge insanların yaptığı gibi sakin ve sabırlı bir şekilde kendinizi dinlendirin, arındırın, temizleyin. Bunun faydasını yakın bir zamanda almaya başlayacağınızı size şimdiden haber vermek istiyorum.
İletişim ve haberleşme gezegeni Merkürün seyri de, diğer ikisi gibi aynı manadadır. Tabi daha zihinsel işlemektedir. 23 Kasım-12 Aralık tarihleri arasında, gereğinden fazla çalışmak ve bir çok yükün, sorumluluğun altına girme isteğinizin göstergesidir. Merkür Yay burcunda zararlı etkiler altında olduğundan, bu enerjiyi olumlu anlamda kullanmak için, lütfen kendinizi hasta edercesine çalışmak yerine, belli bir plan dahilinde hareket etmeye özen gösteriniz. Bunu en başında yazmak istedim çünkü oğlakların ne kadar işlerine düşkün olduğunu biliyoruz. Yani gerektiğinde hayır demeyi bilmelisiniz. Şunu unutmayınız ki, yaşanılan sağlık problemlerinin astrolojik açıdan anlamı, yüklenen enerjinin boşaltılamaması nedeniyledir. Yani siz dinlenme boşluklarınızı ihmal etmemelisiniz. Tek başına çalışmayı, fakat bilginizi, tecrübelerinizi hayata geçirmekten de hoşlanacağınız bu enerji altında, dağılmamak için verilerinizi kaydetmeyi unutmayınız.
Araştırma alanları bu dönemde ilginizi çekebilir. Mesleğinizle alakalı bilgiler toplayabilirsiniz ve bu bilgileri iletişimle alakalı alanlarda yazı ve sözle açıklamaya çalışabilirsiniz. Felsefe ve inanç konularında da etkili olan bu dönem, tutkuyla kendinizi ifade edebilmenizde gayet etkilidir. Düşüncelerinizde genellikle fazla iyimserlik göze çarpabilir. Fikirlerinizi fanatik bir şekilde sunabilirsiniz. Gizli ilimler ilginizi çekebilir. Uzak ülkeler, yabancı kültürlerle yakından ilgilenebilirsiniz. Metafizik konuları da yine ilgi alanlarınız arasında yer alabilir. Ben bu dönemin siz Oğlaklar için, yaşamınızla alakalı herşeyi şöyle bir gözlemleyerek, arınmanız adına etkili olacağını düşünmekteyim. Bu süreçte geri planda, sahne arkasında yoğun bir iletişim içinde olacağınızı söylemek mümkün gözüküyor. Bu yoğunluk 12 Aralık sonrası dış dünyada ifade edilmeye başlayacaktır. Şimdi sıra geldi yöneticiniz Satürn gezegeninin burcunuzdaki geri hareketine. Şimdi beraber bu enerjiyi ele alalım.
Satürn Geri Hareketinin Siz Oğlaklara Olan Etkisi
Satürn gezegeni en son Aralık 2007 tarihinde bir geri hareket daha yapmıştı. Bu ikinci geri hareketi olarak önemli. Bundan sonra Ocak-Mayıs 2010 tarihleri arasında üçüncü geri hareketini yaparak Terazi burcunda ilerlemeye başlayacak. Şimdi gelin önce yöneticiniz Satürn gezegeninin Başak burcundaki etkisini, 2008 yılına veda etmek üzere olduğumuz yılın bu son ayında bir kez daha tekrarlayalım ve geri harekette neler yapmanız lazım onun da üzerinde durarak hatırlamış olalım. Satürn Eylül 2007 tarihinden bu yana, yaşama bakış açınız ve dünyayı algılayışınız, özgürlük düşünceniz ve kendi bireyliğinizi bağımsız bir şekilde dünyaya gösterme gücünüz, normal düzeninin dışına çıkarak önce çevrenizi sonra da tüm dünyayı keşfetme isteğinizle alakalı dersler görme ve sonunda kendinize ait bir düzeni kurabilmek için verilen mücadelenizin belirtisi olacaktır. Bu süreçte siz, bugüne dek yaşadıklarınızı ve bu süreçte yaşayacağınız her tecrübeyi belirli bir çerçeve içinde gözden geçirerek yaşam felsefenizi genişletecek veya yeniden oluşturmak için çaba sarfedeceksiniz. Bütün yaşanacakların kısaca özeti, kimliğinizin özünün değişime uğrayarak, kendinizi yeniden keşfetmeniz ve oluşturmanızdır. Tabi ki bu dönemde, bugüne dek yaşadıklarınızın sizde bıraktığı izler çok önemlidir. Orta yaşın üzerindekiler benim ne demek istediğimi gayet iyi anlayacaklardır, henüz yolun başındakiler için bu, kişiliğin, bundan sonraki yıllarda göreceği dersler adına kendini geliştirmesi anlamı taşımaktadır. Bu çeşitli yollarla olur. Kimileriniz yüksek eğitim, kimileriniz evlilik, kimileriniz bir başka ülkenin topraklarında çalışarak, kimileriniz ise yeni bir çevrede yeni bir hayata başlayarak bunu oluşturmak durumundadırlar.
Bu dönem bir keşif süreci olduğu için, birçok konuda olduğu gibi, iç aleminizdeki inanç sistemini yeniden gözden geçirmenizi sağlayan deneyimler yaşayabilirsiniz. Yüce Yaradan kavramını araştırmaya başlar, bütün din ve felsefeleri öğrenmeye çalışarak kendi içinizde bir yolculuk geçirebilirsiniz. Yaşadığınız olaylar da bu duyguyu beslemeye başlayacaktır. Öyle durumlar oluşur ki, yaşadığınız hayata ve kendinize olan inancınızın kimi zamanlarda sarsılmaya başladığını hissedebilirsiniz. Bu dönemde Satürn Başak burcunda ilerlediği için, sizin güneşinizle olumlu bir görünüm yapacağından deneyimlerinizin özünde, sizi hayatın yerden yere vurması diye bir durum söz konusu olmayacaktır. Fakat yaşadıklarınız, kimliğinizin bundan sonraki yaşam adına pozitif yönde gelişmesi için gerekli derslerdir. Çalışma temponuzu metafizik veya mistik çalışmalar, araştırmalar veya bu yönde alınan eğitimler, öğretiler oluşturabilir. Tabi ki bu çalışmaların fanatizm düzeyinde olması normal dışı olacağından, enerjinin bilincinde olarak, aşırılıklara kaçmamak en doğrusudur. Eğitim hayatınızla ilgili gelişmelerin ister yüksek okul isterse başka yollarla olsun, bu dönemde önemi oldukça fazladır. Kişi türlü zorluklarla karşılaşsa da, eğitim sürecini ustalaşmak adına ve insana hizmet amaçlı düşünmeye başlayacaktır. Sabır sizin anahtarınız olduğuna göre bu süreçte, yılmadan yorulmadan ve inatla gerçeği bulmaya, hayatın özünü anlamaya çalışmak, dönemin faydalı bir şekilde geçirilmesini sağlayacaktır.
Süreç içinde, mükemmellik anlayışınız ileri derecede artacağından, öğrendiklerinizi yetersiz bularak, tekrar tekrar gözden geçirmek, bilgilerinizi yetersiz bulup daha fazlasını öğrenmeye çalışmak yine enerjinin etkilerindendir. Bunun altında yatan en önemli duygu ise, hedeflerinize erişmek ve toplum içinde kendinize güçlü bir yer edinmek isteğiniz yatmaktadır. Ne kadar çok bilgi sahibi olursanız, ne kadar çok şey deneyimlerseniz o denli başarılı olacağınızı düşünmektesinizdir. Bundan önceki ikibuçuk yıllık süreçte oldukça zorlanan ve türlü tersliklerin üstesinden gelen bir kişinin, bu süreçte bu kadar çok güç istemesini tuhaf bulmamak lazım.Hakikaten maddi ve manevi anlamda ve birçok alanda o kadar çok savaşlar yaşadınız ki, şimdi bu süreçte tek yapmanız gereken şey, her zaman olduğu gibi bütün bu öğrendiklerinizi yaşama geçirmenizi sağlayacak bilgiler edinmek, aşırılıklara kaçmadan, kendinize olan güveninizi yitirmeden, acizlik veya güçsüzlük gibi duygulara hayatınızda yer vermeden kimliğinizi dış dünyada göstermenizi sağlayacak gücü kazanmak olmalıdır demiştim.
31 Aralık 2008-16 Mayıs 2009 tarihleri arasındaki yöneticiniz Satürnün ikinci geri hareketi, Güneşinizle olumlu bir görünüm yapması ve Jüpiter gezegeninin de burcunuzda ilerlemesi dolayısıyla, olumlu hamlelerde bulunmak, hayatınızı yeniden yapılandırmak, yeni kararlar almak için herşeyi tekrar gözden geçirmeniz gereken süre demektir. Yukarıdaki konularda eksiklerinizi tamamlayarak düzenlemelerde bulunabilirsiniz. Yalnız bunları hayata geçirmeden önce geri hareketin bitişini beklemek doğru olabilir. Tabi ki daha önceden karar verilmiş, saptanmış, gözden geçirmelerde bulunmuş durumlar, geri harekette yürürlüğe konabilir. Ama yeni olarak uygulamak istediğiniz herşeyde şöyle bir durup düşünmek hatta gerekirse beklemek faydalıdır. Bu süreçte düşünmeden acil kararlar almamalı, iş yaşamınızla ilgili konuları tekrar gözden geçirmelisiniz. Bütün bu saptamalar, planlar ve projeler, geri hareketin ardından hayat geçirilmeye başlanabilir.
Pluto Gezegeninin Burcunuzdaki Yansımaları:
Sevgili Oğlaklar kişisel yaşamınızdaki dönüşüm ve yenilenme gücünün temsilcisi Pluto gezegeni 26 Ocak 2008 yılında Oğlak burcundaki sürecine başlamış ve 14 Haziran 2008 de geri hareket yaparak Yay burcuna geri dönmüştü. 27 Kasım 2008 günü ise 2024 yılına kadar seyrini sürdüreceği Oğlak burcunda düz hareketine başlamış bulunuyor. Dönüşüm, yenilenme ve değişim olgularının astrolojik fenomeni, Pluto gezegeni siz Oğlaklar için hakikaten bu yılın diğer önemli gelişim transitlerinden birisi olarak yaşamınızda içten içe işlemeye başlayacaktır. Pluto dünyaya uzaklığı nedeniyle son derece ağır ilerleyen bir seyire sahiptir. Bu nedenle transiti 2024 yılına devam edecek, kimi aylarda ve yıllarda doğum haritanızdaki etkiler nispetinde size güç ve kontrol arzusu tattıracaktır. Doğduğunuz günkü gezegen pozisyonlarınızı sırasıyla ziyaret edecek ve kavuşum gibi güçlü bir enerjiyle tetiklemeye başlayacaktır. Bu dönemde sizler, kendinizi dış dünyada ortaya koyabilmek adına güçlü deneyimler yaşayarak kendinizi yeniden keşfetmeyi, yapılandırmayı, eksiklerinizi tamamlamayı öğrenebilir ve sanki yeniden doğmuş gibi hayata daha farklı bir açıdan fakat bugüne dek edindiğiniz deneyimlerin ışığında devam edebilirsiniz.
Yalnız dikkat etmeniz gereken nokta, eski yanlışları kesinlikle tekrarlamamak, kendisine ait her türlü olguyu yeniden gözden geçirmek olmalıdır. Siz oğlaklar sorumluluklarına her zaman sahip çıkan kişilersinizdir. İşte şimdi bu özelliğinizi Plutonun size sunacağı güçle harmanlayacak ve yaşamınızı bir hamur gibi şekillendirmeyi başarabileceksiniz. Bu dönemde gücü elinizde bulundururken dikkatli olmayı, kimse üzerinde hakimiyet kurmak adına kullanmamayı, kendinizi geliştirmeyi bilmeniz gerekmekte. Pluto gezegeni bu uzun süreçte size öyle etkili dönemler yaşatıri ve öyle büyük bir enerji sunar ki, siz bu enerjiyi yönlendirmeyi, gerekli alanlarda kullanmayı ve bunu yaparken de mütevazi düşünmeyi başarmadığınız takdirde hakikaten sizi toplum dışı olmaya varacak derecede etkileyebilir. Yükselen burcunuza göre bu dönemin etkinliği daha fazla hissedileceğinden özellikle yükseleninizin yorumlarını okuyarak ta kendinizi şimdiden hazırlamanız yerinde olabilir.
Ayrıca yine bu süreçte korku, endişe, saplantılı düşünme, kendinizden şüphe etmek gibi psikolojik olumsuzluklar karşısında kesinlikle kendinize güven duymalı, otokontrolünüzü kaybetmemelisiniz. İnsanlarla işbirliği içinde olmalı, ne kadar bilgili olursanız olun mütevazi düşünmeyi bilmelisiniz. Siz enerjinizi yaratıcı biçimde kullanır, gerektiğinde sizden daha büyük bir gücün varlığını kabul eder, insanların kendiniz hakkında ne düşündüğünü merak etmek yerine, siz kendiniz hakkında ne düşünüyorsunuz bunu dürüstçe kabul eder ve kendinizi geliştirmeyi sürdürür ve elinizdeki güce rağmen alçakgönüllü davranmayı başarırsanız işte o zaman kendi içinizdeki asıl öze ulaşmışsınız demektir.
Parasal Konular
Finansal konularda Aralık ayında etkili olacak en önemli seyir, para evinizde seyrini sürdürecek olan Venüs gezegeninin Kova burcu enerjisidir. 8 Aralık-3 Ocak tarihleri arasında devam edecek bu uzun seyir neredeyse Aralık ayının tümünde etkili olduğundan bana göre maddi anlamda tüm ay boyunca etkisini hissettirebilir. Şimdi bu enerjinin olabilecek yansımalarını birlikte ele alalım. Kova burcunda ilerleyen Venüs etkisi altında siz Oğlaklar, geçmişten bugüne dek maddi anlamda yaşananları bir yana koyarak, yenilikte bulunmak ve hayatınıza artık bir çeki düzen vermek ihtiyacı duyabilirsiniz. Doğal olarak bu düşünce, parasal konularda da geçerlidir. Tüm sınırlamalardan uzak bir şekilde gönlünüzce bütçenizi derleyip toparlamayı düşünebilirsiniz. Yalnız bu enerji Uranüs ve Satürn yönetiminde olduğundan doğal olarak bir yanıyla beklenmeyen durumlara da açıktır. O nedenle dikkatli harcamalarda bulunmak ve ne olursa olsun belli bir bütçe yapmak ve ona uymak faydalıdır. Yine bu süreçte, dikkatli değerlendirmelerde bulunmak şarttır. Yani parasal olarak ne durumdasınız, ne gibi girişimlerde bulunmayı düşünüyorsunuz veya karşınıza ne gibi fırsatlar çıkmış durumda. Kısaca içinde bulunduğunuz duruma göre hareket edilmesi son derece önemlidir. Bu süreçte parasal gelirlerinizin çoğunluğunda Venüsün Kova enerjisinin dispozitörü olan Uranüsün etkisi büyük olacaktır. Uranüs bildiğiniz gibi Kasım ayında düz hareketine başladı. Bu demek oluyor ki, iletişimle alakalı, teknoloji, gruplarla birebir temas, zihinsel hünerler, ruhsal danışmanlık, mistik öğretiler, buluşlar, modern sanatlar, ilginç meslekler, elektrik elektronik, arkadaşlarla yapılan faaliyetler veya ortaklıklar, toplum hizmetleri gibi alanlar baş planda yer alabilir.
Pozitif Enerjili Günler : 1-4-5-6-9-10-17-18-22-23-26-27-28
Zayıf Enerjili Günler :7-8-19-20-21
Aşkta En Şanslı Günler :9-10
Yeniay :1-26-27-28
(Ay gezegeninin Oğlak burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay :13-14
(Ay gezegeninin Yengeç burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz)
Mutlu ve başarılı bir Aralık ayı geçirmeniz dileğimle,
 

Benzer İçerikler

PaSikA
Cevaplar
1
Görüntüleme
971
CaRiZmA
CaRiZmA
ilkimsu
Cevaplar
2
Görüntüleme
2K
befam
B
KızılÖtesi
Cevaplar
0
Görüntüleme
868
KızılÖtesi
KızılÖtesi
Üst