1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Oğlak Burcu 2009 Kasım Ayı Yorumu

  Konu, 'Oğlak Burcu' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  kasım ayı oğlak oğlak burcu 2009 kasım ayı 2009 burcu yorumu Sevgili oğlak burcu melekleri her ay aylık yorumunuzu takip ediyorsanız işte buyrun kasım ayı burç yorumunuz :tik:

  < Konu Resmi..>

  Aşk ve İlişkiler

  Sevgi, güzellik ve uyum ihtiyacımızla birebir alakalı olan Venüs gezegeninin 18 Ekim tarihinde Yay burcunda başlayan seyriyle alakalı gelişmelerden günlük yorumunuzda söz etmiş ve siz Oğlaklar için bu enerjinin anlamı, daha gizli ve çok daha mahremdir demiştim. Yay burcu keşif, macera ve genişlemeyle birebir alakalıdır. Venüs gezegeni ise bağ kurmak, popülerlik ve hayatın keyifli yanlarının tadına varmaktır. Bu iki güçlü etki, duygusal ve ruhsal açıdan kendinizi güvende hissetmek ihtiyacınızın göstergesi olduğu gibi, yasak ilişkiler evinizde oluşacağı için doğal olarak, gizli yürütülen ve oldukça heyecanlı bir ilişkiyi de gösterebilir. 12 Kasım tarihine kadar devam edecek bu enerjinin kimileriniz açısından önemi ise, bilmediğiniz, düşünemediğiniz hatta hayal bile edemeyeceğiniz güzellikleri ruhsal dünyanızda hissetmeniz, farklı ritüeller aracılığıyla kendiniz geliştirmeniz anlamını da gelebilir. Özellikle ruhsallıkla alakalı her türlü faaliyetin gizlice sürdürüldüğü bu dönemde amaç, hayatın bütün kirliliklerinden arınarak, farklı dünyaları keşfetmek ve kendinizle yüzleşmektir. Böyle bir enerjinin desteği altında, iyimserlik ön planda yer aldığından, geçmişte yaşananların sizde bıraktığı izleri silebilirsiniz.

  Yorumun başında bahsi geçen, yasak ilişki sözünün anlamı, sizin için beraberliğinizin kutsallığıyla alakalıdır. Yani birilerinin anlaması ve algılaması mümkün olmayabilir. Fakat onunla bir arada olmak ve sonu ne olacak diye düşünmeden, birbirinizi keşfetmek, farklı güzelliklerin tadına varmak mutluluk vericidir. Kendinize kurduğunuz dünyanızda mutlusunuzdur ve bunun dışında hiçbir şey umrunuzda olmayabilir. Bu enerjiye ek olarak, 16 Kasım-27 Aralık Mars, 22 Kasım-21 Aralık Güneş ve 23 Kasım-12 Aralık Merkür gezegenlerinin Yay burcu süreçleri, Venüs örneğinde olduğu gibi gizli aktiviteler, hareketli bir iç dünya, gözlerden uzak yaşanan tutkulu ilişkiler ve iletişimsel olarak gözlerden uzak faaliyetler olarak göze çarpıyor. Bu tarihler gösteriyor ki, Oğlaklar Kasım ayında, geleneksel yapılarından veya tutucu görüşlerinden biraz uzaklaşarak hatta hiç kimsenin pek algılamasının mümkün olmadığı tarzda bir yaşam sürebilirler veya sürmek durumunda kalabilirler. Tabi ki dikkatli olmaları ve güvenliklerini risk altına alabilecek kararlardan uzak durmaları yararlı olabilir.

  Aşk hayatınızla alakalı konularda ele alacağımız ikinci enerji ise ilişki evinizin yöneticisi olan Venüs gezegeninin burcunuzdaki seyridir. Bir Venüs döngüsünün 225 gün sonra gelen bir şans olduğunu düşünürsek ne kadar önemli olduğunu tahmin etmeniz kolaydır. İlişki kurma ihtiyacının astrolojik göstergesi olan Venüs bu burçta duyguların aşırı ciddileşmesi anlamına gelse de, bir Oğlak için bu gayet normaldir. Çünkü o, yaşadığı ilişkide güvence, sorumluluk ve ciddiyet arar. Doğal olarak 12 Kasım-8 Aralık tarihleri arasında dış dünyadaki imajınız, ilişkinize bakış açınız tamamen sorumluluk olgusu içinde gelişir. İlişkide aradığınız en önemli olgu saygınlıktır. Genelde bu süreçte, duygularını kontrol etmesi ve yönlendirmesi şarttır. Bazılarınız için bu süreç, yorumun ilk bölümünde bahsi geçen gizliliğin dışa yansıması şeklinde olabileceği gibi, beraberliğin daha ciddiyete dönüştürülmesi adına hareket edeceğinizin göstergesi olabilir. Venüs Oğlak burcu sürecinde beraberlikte belli bir hedef belirlenebilir ve bu hedef doğrultusunda hareket edilmeye çalışılabilir.

  İş ve Kariyer

  Yaşadığımız Dünyanın ısı ve ışık merkezi, astrolojik açıdan kişisel yaşam gücümüz, egomuz, bireylik duygumuzun göstergesi olan Güneş gezegeninin 23 Ekim tarihinde başlayan Akrep burcu seyriyle alakalı gelişmeleri, günlük yorumunuzda sizlere bildirmiş ve 22 Kasım tarihine kadar devam edecek bu dönemin, gerçekçi bir şekilde tüm hedeflerinizi gözden geçirme ileriye yönelik girişimler için güç elde etme ve karşınıza çıkacak fırsatlardan yararlanma dönemi olduğunu bildirmiştim. Şimdi yapmanız gereken bu enerjiden yararlanarak liderlik gücünüzü ve bugüne kadar oluşturduğunuz tüm değerleri ortaya koymak ve yenilikte bulunmak olmalıdır. Gerektiği yerde başkalarıyla işbirliğinde bulunmanızı sağlayacak destekler göreceğiniz bu süreçte, çevrenizi genişletmenin ve insan kazanmanın aslında ne kadar önemli olduğunu farkedebilirsiniz. Uzun vadeli düşünebilir ve geleceğinizi yönlendirme yolunda azimle ilerlerseniz başarılı olmanız mümkündür. Sosyal yönden aktif olduğunuz sürece inanamayacağınız kadar değerli girişimlerde bulunabilme şansı yakalayabilirsiniz. Eskiyle olan tüm bağlarınızı yeniden gözden geçirerek aksayan, sorun çıkaran ve faydası olmayan noktaları tespit ederseniz, hem gereksiz yük olmalarının önüne geçmiş olursunuz hem de önünüzdeki aydınlığı farkedebilirsiniz.

  Meslek yaşamınızla alakalı konularda etkili olacak bir başka enerji ise, Venüs gezegeninin Oğlak burcundaki 12 Kasım tarihinde başlayan seyridir. Bu etki mesleki konulardaki ciddiyetin ve girişimde bulunma arzusunun dış dünyaya yansıtılması şeklinde oluşabilir. Yani kariyeriniz, iş ortamınızda patronlarınızla ilişkiniz veya yeni iş girişimleriniz için aktif olma zamanıdır. Bu durumda imajınızın güçlü olması, kendinizden eminlik ve sorumluluklarınızın bilincinde olmanız tümüyle değerlidir. Öncelikle bu tarihler arasında, yeni hedefler peşinde koşabilir, amaçlarınız için azimle çalışabilir ve birçok insanla bağlantıya geçebilirsiniz. Bu bağlantılarda önem verdiğiniz husus, iş ortamının güvenilirliği, parasal imkanların güçlü oluşu ve otorite konumundaki kişilerin size bakış tarzıdır. Bu enerjinin bir başka anlamı ise, ifade gücünüzü sağlamlaştırması ve diğer insanların gözünde saygınlık kazandırmasıdır. Henüz belki şartlar tam olarak oturmamış olabilir, fakat sizler yükseklere tırmanma konusunda her zaman sabırlı kişiler olduğunuzdan özellikle bu girişimlerin sonuçlarını Aralık sonuna doğru almanız mümkün olabilir.

  Parasal Durumunuz

  Kasım ayı iş ve Kariyer yaşamınıza oranla, dikkatli olmayı gerektiren özelliklere sahip. Finansal konularda etkili olması mümkün en önemli seyir, ortak paylaşımlar evi yöneticiniz Güneş gezegenin 22 Kasım tarihine kadar devam edecek Akrep burcundaki ilerleyişidir. Bu enerji altında, parasal gelirinizin önemli bir kısmını, ekip çalışmaları, arkadaşlıklar, sosyal aktivitelerde yer almak, güçlü insanlarla olan ilişkiniz gibi konular oluşturabilir. Önemli kişilerle tanışma konusunda avantajlı olduğunuz bu dönemde ortak bir projenin hayata geçirilmesi, belli faaliyetlerde bulunarak gelir sağlanması gibi mevzular baş sırayı alabilir. Genel anlamda baktığımızda, Kasım ayı tüm burçlar için güç savaşlarına açık bir dönem anlamı taşıyor. Yani bir şeyleri başarmak için, mutlaka güçlü bir mücadele vermeniz gerekiyor. Başarının neredeyse tüm sırrı burada. Yöneticiniz Satürn gezegenin görünümleri nedeniyle, bir yandan elinizdekini korumaya çalışırken, diğer yandan yeni kaynaklar bulma telaşı içinde olabilirsiniz. Özellikle Kasımın ilk haftası bu açıdan gayet önemli. Parasal konularda gizliliği tercih etmeniz de yine dönemin etkisi olarak göze çarpıyor.

  Ayrıca maddi açıdan dikkatli olmak ve ani kararlardan uzak durmamak bu dönemde gayet faydalı. Hani günü birlik yaşama denilen durum bu süreci tanımlıyor gibi. Otorite konumunda bulunan kişilerin doğal olarak iş konusunda aşırı titiz davranmaları, bazı Oğlakların maaş artışı veya başka hususlarda zorlanabileceklerini gösteriyor. Plan dışı harcamalara da özellikle dikkat etmek gerekiyor. Çünkü bu durumda elinizdekini koruyamama gibi bir risk mevcut olabilir. Bu dönemi bireysel düşünmekten ziyade, ülkenin, hatta dünyanın içinde bulunduğu durumla kıyaslayarak ele almanızı öneriyorum. Yani mahallenizde yangın varken, evimde güvendeyim demek nasıl yeterli değilse, maddi konularda karar vereceğiniz zaman, yaşadığınız ülkenin durumunu göz ardı etmemeniz gerekiyor. Görülüyor ki, eldekini temkinli harcama, mücadele verirken sabırlı davranmalı, kesinlikle güven duygunuzu yitirmemeli, ekonomik hareket etmeye çalışmalısınız. Hedeflerinizi aşırı yükseklerde tutmak, karşınıza çıkabilecek teklifleri araştırmadan soruşturmadan beğenmemek, parasal konularda diretmek zamanı değil. Aklımızı kullanacağız, sistemin gereklerine göre hareket edeceğiz ve kazanmak adına gerekli olan mücadeleyi akıllı bir şekilde vereceğiz.

  12 Kasım-8 Aralık tarihleri arasında ise burcunuzda ilerlemeye başlayacak Venüs, maddi konularda sizin açınızdan hem olumlu hem de kaybetme korkusunun getirdiği temkinliliği de içinde taşıyan bir enerji. Yani düzgün seyirde ilerleyen ve güvenlik açısından pek sorunlu olmayan bir gelir ihtiyacı fazlasıyla önemli. Bu dönemde, paraya bakış açınız son derece tutkuludur. Sosyal faaliyetlerde liderlik özelliklerinizi ön plana getirerek kendinizi ifade etmeye ve bunu güce dönüştürmeye çalışmanız mümkündür. Dikkat edilecek bir önemli nokta ise, özellikle kredili borçlar veya kredi kartıyla alışverişlerde kazandığınızın üstünde bir harcamada bulunmamanızdır.   
Oğlak Burcu 2009 Kasım Ayı Yorumu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Oğlak Burcu 2008 Kasım ayı yorumu

  Oğlak Burcu 2008 Kasım ayı yorumu

  Aşk ve İlişkiler Sevgi, güzellik ve uyum ihtiyacımızla birebir alakalı olan Venüs gezegeninin 18 Ekim tarihinde Yay burcunda başlayan seyriyle alakalı gelişmelerden günlük yorumunuzda söz etmiş ve siz Oğlaklar için bu enerjinin anlamı, daha gizli ve çok daha mahremdir demiştim. Yay burcu keşif, macera ve genişlemeyle birebir alakalıdır. Venüs gezegeni ise bağ kurmak, popülerlik ve hayatın...
 2. Oğlak Burcu 2009 Şubat ayı yorumu

  Oğlak Burcu 2009 Şubat ayı yorumu

  şubat ayının burcu şubat ayı burcu ayında doğanların ayı oğlak yorumu oğlak yorumu Aşk ve İlişkiler Sevgili Oğlaklar yılın ilk ayını geride bırakmış durumdayız. Aşk hayatınız ve ilişkileriniz konusunda Şubat ayını iki gezegeninin seyirleri doğrultusunda inceleyeceğiz. Şimdi beraber ne gibi gelişmeler yaşanabilir gözden geçirelim. Venüs bildiğiniz gibi astrolojik anlamıyla birebir ilişkilerin...
 3. Oğlak burcu 2009 Nisan ayı Yorumu

  Oğlak burcu 2009 Nisan ayı Yorumu

  oğlak burcu nisan ayı yorumu Oğlak Burcu Aylık Yorumu Sevgili Oğlaklar, bahar çiçeklerinin yavaş yavaş kokusunu duymaya başlayacağımız, içimizdeki umutların, coşkuların, başlayan bahar gibi bizi saracağı Nisan ayına adım atmış bulunmaktayız. Ben yüreğinizdeki tüm dileklerin gerçeğe dönüşmesini dileyerek yorumunuza başlamak istiyorum. Ele alacağımız ilk konu Aşk ve İlişkiler. Geçtiğimiz...
 4. Oğlak Burcu 2009 Ağustos Ayı Yorumu

  Oğlak Burcu 2009 Ağustos Ayı Yorumu

  oğlak burcu 2009 ağustos ayı yorumu Aşk ve İlişkiler Güven içinde yaşamak isteyen, bu yüzden güven veren, risk almaktan pek hoşlanmayan, kendi yalnızlığı içinde sade bir yaşam süren, hayatın türlü zorluklarına karşın başarılı olmak adına sorumlulukların altına elini sokmaktan çekinmeyen Sevgili Oğlaklar, yazın bu en sıcak mevsiminin size arzuladığınız güzellikleri, güvenceyi ve huzuru...
 5. Oğlak Burcu 2010 Kasım Ayı Yorumu

  Oğlak Burcu 2010 Kasım Ayı Yorumu

  kasım ayı oğlak burcu 2010 kasım ayı oğlak burcu 2010 yorumu Kızlar yepyeni bir aya girdik yeni ayın burç yorumlarını okumak isteyenler için Oğlak Burcu 2010 Kasım ayı burç yorumları :tik: Bu dönemde analiz gücünüz oldukça artacağından, en ufak aksaklıkların bile farkında olabilirsiniz. Yaşamınızı yakından gözlemlediğinizde, ilişki konusunda eksik kaldığınız bazı olguların da kolaylıkla...

Sayfayı Paylaş