1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Oğlak burcu 2009 Mart ayı Yorumu

  Konu, 'Oğlak Burcu' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  mart ayı oğlak mart ayı oğlak burcu yorumu burcu yorumu Aşk ve İlişkiler
  Sevgili Oğlaklar 2009 yılına girmemizin üzerinde tam iki ay geçmiş. Zaman öylesine çabuk ilerliyor ki, iş güç telaş derken yılın üçüncü ayına da girmiş bulunmaktayız. Mart ayının tüm Oğlaklar için huzurlu, başarılı ve bereket dolu geçmesini dileyerek yorumunuza başlıyorum. Ay içinde yaşanması muhtemel astrolojik gelişmeleri, önem ve tarih aralıkları şeklinde birlikte gözden geçirelim. İlk konumuz aşk ve ilişkiler.
  6 Mart – 17 Nisan tarihleri arasında Koç burcunda geri harekete geçecek Venüs gezegeninin seyri tüm burçlar için olduğu gibi sizler için de önem taşımakta. Aşk evinizin yöneticisi olan Venüs Koç burcunda astrolojik açıdan zararlı bir enerji olarak kabul edilir. Bunun nedeni, paylaşımları ortadan kaldırması, ilişkilerde ben-merkezli hareket edilmesi, direkt fakat bir o kadar sert tavırlar içinde olunması şeklinde sıralanabilir. Tutkuları körükleyen fakat istekleriniz olmadığında etrafınızdaki özellikle yuvanızdaki kişilere karşı sert ifadeler kullanabileceğiniz bu süreçte ılımlı şekilde hareket etmenizi ve özellikle sevgi alış verişlerinizde daha yumuşak davranmaya özen göstermenizi şimdiden öneriyorum. Her zaman söylediğim gibi her Oğlak aynı olayları yaşayacak veya aynı tepkileri verecek bir durum yok. Bu enerji burcunuzun genel etkileri göz önüne alınarak yapılan bir yorumdur. Kişilerin haritalarında olabilecek etkileri göz önüne alarak, bu dönemde yaşanabilecekleri olasılıklar dahilinde izah etmek isterim.
  Öncelikle bu geri harekette, aşk hayatınızla alakalı konularda kendinize özgü tavırlarınızın ön planda olacağını söyleyebiliriz. Yani kimsenin sizi dışarıdan etkilemesi mümkün değildir. İste evli olun, isterse ailenizle yaşayın veyahut yalnız olun farketmez. Söz konusu olan eğer aşksa, kendinize olan düşkünlüğünüz ve güven duygunuzun yükseleceğini söyleyebiliriz. Fakat bu yükselme eğer, evli veya partnerinizle yaşayan biriyseniz, gücünüzü onunla paylaşmanız, birleştirmeniz ve yuvanızın daha mutlu, huzurlu bir yer olması için her türlü mücadeleyi göstermeniz şeklinde kullanılırsa olumludur. Bu birlik ve beraberlik duygusu öyle bir sinerji yaratır ki, sorunları kolayca aşmanız mümkün olur. Ailenizle yaşayan birisiyseniz bu enerjiyi evinizdeki sorumluluklarınız, büyüklerinize olan yardımınız, desteğiniz şeklinde kullanırsanız bu da gayet faydalıdır. Yalnız yaşayan bir kişiyseniz kendinize yeni bir ortam yaratmak ve artık geçmişi geride bırakarak güçlü bir şekilde hayata sarılma şeklinde kullanırsanız yararlıdır. Bunların tam tersine gücünüzü kanıtlamak, benim dediğim doğru seninki yanlış demek, ben içimden geldiği davranırım, kimin ne dediği umrumda değil diye tavır içinde olmak veya agresif bir şekilde sağınızı solunuzu suçlamak bu enerjinin yarattığı en olumsuz kullanım şeklidir. Peki bunun sonunda ne olur. Doğal olarak ayrılıklar, küskünlükler, çatışmalar ve huzursuzluk ev sınırları içinde görüldüğü gibi, aşk hayatınızla ilgili her alanda da mutsuzluk anlamına gelir. Duruşunuz dışarıda güçlü biri imajı yaratır belki ama sizinle aşk yaşamak çoğu insana zor gelebilir.
  Bu tarihler arasında yapılması gereken ani karar veya karar değişikliklerinden uzak durmaktır. Çünkü geri harekette gerçekleştirilen bir eylemin tekrar düşünülmesi hatta sonucun olumsuz olması hali daha fazladır. Bu dönemde Bay Oğlakların ev sınırları içinde veya aşk ilişkilerinde maço tavırlar göstermeleri, Bayan Oğlakların doğalarında bulunan nezaket ve ağırbaşlılıklarını yitirmeleri mümkündür. böyle bir durumda karşı cinsin ilgisini çekmeniz veya eşiniz, ailenizin sevgisini kazanmanız mümkün olamaz. Oysaki bu güçle neler yapılmaz neler. Güçlü duygusal bağlar kurabilirsiniz, yaratıcı aklınızı kullanarak özgür ve buluşçu yanınızı ortaya çıkarabilir ve kendinizi dış dünyada güçlü bir şekilde ifade edebilirsiniz. Eviniz alanı içinde aktivitelerde bulunarak ekmeğinizi kazanabilirsiniz. Kendinize ait değerler sisteminizi geliştirebilirsiniz. Estetik gücünüzü evinizi dekore ederek veya ufak tefek değişimlerde bulunarak kullanılabilir hale getirebilirsiniz. İlişkiniz yoksa kendinize uygun ve sizi hayata bağlayabilecek arkadaşlıklar kurabilirsiniz, onları yuvanızda ağırlayabilirsiniz. Gördüğünüz gibi gayet olumlu kullanmak mümkün. Bir de son derece önemli bir konu. Bu dönemde ne olursa olsun ani kararlar vermemek, herhangi bir sorun üzerinde durup düşünmek, etraflıca gözden geçirmek ve verdiğiniz kararı 17 Nisan sonrası uygulama altına almaktır.
  İş ve Kariyer
  8 Mart – 25 Mart tarihleri arasında Balık burcunda seyrine başlayacak Merkür gezegeni, bu tarihler arasında çalışma hayatınızla alakalı konularda, Venüs gezegeninin etkisini yumuşatıcı bir enerji yayabilir. Böylece ilişkilerinizde sert tavırlar göstermeye yatkın olsanız da, çevrenizle olan iletişiminizi güçlü tutabilirsiniz. Demek oluyor ki, Venüsün geri hareketini istersek olumlu bir şekilde kullanabiliriz. Öncelikle çalışma evinizin yöneticisi olan Merkürün Balık burcu seyrinin dikkat edilmesi gereken noktalarını ve bu enerjiyi nasıl olumlu kullanabiliriz ona bakalım. Merkür Balık burcu seyir zamanlarında, mantıklı düşünmek kimi zaman zor olabilir. Görmek ve duymak istediklerimize, gerçeklerden daha fazla önem verebiliriz. Yani sorunlar ele alınarak çözülecek yerde tam tersine kaçış göstermek mümkündür. Öğrenme, iletişim, algılama konularında yanılmalar yaşanabilir. Bizim umduklarımız ile ortadaki gerçekler arasında farklılıklar oluşabilir. Böyle bir durumda kendimizi ayarlamamız şarttır. Bu ayarlamada sezgileriniz ve çevrenizle olan güçlü ilişkileriniz, inancınız büyük rol oynar.


  Etrafınızdaki insanlardan destek görmeniz ve işinizle alakalı mevzularda size yardımcı olmaları mümkündür. İş hayatında beraber çalıştığınız kişilere destek olabilir, fikirlerinizi hoş bir şekilde açıklayabilir ve onlarla iyi geçinmeye çalışabilirsiniz. Bu süreçte, tarafsız ve objektif davranmaya çalışmanız faydalıdır. Çünkü bu sizi, hem iş hayatında yanılmaktan hem de ileri adımlar atarken, başkaları tarafından etkilenmekten koruyabilir. Birlikte aynı iş yerinde çalıştığınız kişilerle iletişiminizi mutlaka güçlü tutmaya çalışın. Mesleği sanat, mistizm, yazarlık(roman-edebiyat, senaryo), şiir, oyunculuk alanında olanlar için bu enerji verimlidir. Çünkü bu meslekler yaratıcılık ve psişik farkındalık içerir. Ayrıca pazarlama ve satış alanlarında da yardımcı olabilir. Malınızı satabilmek için belli bir abartıya veya gerçekliğin değişik şekilde ifadesine ihtiyaç vardır. Ürününüzü ne kadar iyi pazarlarsanız sonuç o denli başarılı olabilir. 25 Mart sonrası iş evinizin yöneticisi Merkür, ev içindeki hareketliliğin göstergesi olduğundan faaliyetlerinizi bu tarihten itibaren evinizden de sürdürebilirsiniz. Bildiğiniz gibi, son yıllarda kadınlarımız yaratıcılıklarını gerek kendi yeteneklerini hayata geçirerek gerekse dışarıdan edindikleri ürünlerin satışlarını bizzat kendileri yaparak evlerine ek bir katkıda bulunuyorlar. El işçiliği, güzellik ürünleri v.b gibi. Bu enerji altında düşüncelerin hayallerle süslenmesi ve bu süslemenin ortaya eser olarak çıkması mümkün olduğundan, eğer amacınız aile bütçenize katkı ise, Merkür Balık sürecinde bu işleri size önerebilirim. Hatırlarsanız aşk ve ilişkiler bölümünde size, Venüs gezegeninin Koç burcunda geri hareketinde, güçlü bir ilişki kurma biçiminiz olur demiştim. İşte o enerjiyi böyle alanlarda kullanırsanız çevrenizle daha güçlü irtibatta bulunabilirsiniz. Çalıştıkları halde geçim derdinde olanlar da yine yukarıdaki tarzda işler yaparak ek kazanç elde edebilirler. Genel olarak bu seyir altında önem vermenizi istediğim en önemli husus, şartlarınızı göz önüne alarak düzenlemelerde bulunmanızdır. Yani sizi yanıltabilecek, aklınızı çelebilecek kişilerden uzak durmakta fayda var. Siz sadece kendi gerçeğinize kitlenmek için çaba sarfediniz. Birilerinin sizin kaderinizi şekillendirmesini değil, sizin bizzat kendi yaratıcılığınızı ortaya koyarak ekmeğinizi kazanmanız gerektiğini bilin. Bu son derece önemli. Duygusal düşünmekten ziyade mantığınızı hep devrede tutunuz. Hayata küsmek yerine dört elle sarılınız. Hayatın mucizelerle dolu olduğunu unutmayınız. Çevrenizle aranıza duvarlar örmeyiniz, bilakis çevrenizle yakın temasta bulununuz. Çünkü bu size kazanç getirebilir, rahatlatmanızı sağlayabilir. İş hayatınızda sorunlar varsa, bunları yetkili kişilerle mutlaka ele alın. Kendinizden fedakarlık edercesine çalışmayın, sağlığınızı mutlaka düşünün ama sorumluluklarınızın da farkında olun. 25 Mart itibariyle Merkür Koç burcunda ilerlemeye başladığında, kendinizi çok daha iyi ifade edebilirsiniz.
  25 Mart – 9 Nisan tarihleri arasında Merkür gezegeninin Koç burcunda ilerlemeye başlaması, iş alanındaki kişilerle veya işinizle alakalı konularda bağımsız düşünce ve özgür ifade gücünüz yükselebilir. Üzerinizde denetim uygulanmasından hoşlanmadığınız için kimi zaman oldukça sert sözler, tartışmalar veya anlaşmazlıklar oluşması mümkündür. Çünkü zihniniz oldukça hızlı çalışır ve kimi zaman gerilimlerin sebebi de budur. Oysaki bir Oğlak daima düşünerek, planlayarak, ölçüp tartarak hareket etmeyi sever. Fakat bu etki altında işine karışılmasından veya yönlendirilmekten hoşlanmadığı için tepki gösterebilir. Bu durumda sorunlar yaşanması ihtimal dahilindedir. Çalışma hayatının günlük temposunda fazlasıyla yoğunluk oluşabilir. Hatta bu yoğunluk ev sınırları içinde sürekli çalışmaya, bu yüzden gerilim altında kalmaya neden olabilir. Kimi Oğlaklarda ise bu durum daha ciddi boyutlara ulaşabilir. İş hayatınızdaki yoğunluk, sağlık sorunları veya ev alanı içinde gergin tepkilerde bulunmanıza yol açabilir. Doğum haritasında, iş evi zorlu enerjiler altında olanlar için bu durum, işten uzaklaştırma veya bizzat sizin ayrılmanız, ihtar almanız gibi benzeri durumlara yol açabilir. Halbuki bu enerjiyi olumlu anlamda kullanmanın yolu özellikle iş çevrenizdeki insanlarla sakin ve ılımlı şekilde anlaşmaya çalışmak, iş girişimleriniz için araştırmalarda bulunmak, fikirlerinizi, planlarınızı girişimci davranarak çevrenizdeki insanlarla paylaşmak, bizzat iş girişimlerinde bulunmak, yetkili kişilerle görüşmeye çalışmak. Bu enerjiler gösteriyor ki, Mart ayının ilk yarısında çevrenizle olan ılımlı temaslarda bulunabilir, yaratıcı gücünüzü açığa çıkarabilecek şekilde kendinizi ifade edebilir, ikinci yarısında ise, dikkatli bir şekilde iletişimde bulunarak problemlerin üstesinden gelebilir, yeni girişimlerde bulunabilirsiniz.
  Para Konuları
  18 Şubat – 19 Mart tarihleri arasında finansal konularda etkili olacak Güneş gezegeninin Balık burcu seyri altında maddi konulardaki kazançlar mesleğinizin niteliğine göre değişkenlik arzedebilir. Yukarıdaki iş ve kariyer bölümünde sizlere bazı meslek dallarından söz etmiştim. Bu türlü aktivitelerin parasal açıdan yararını bir kez daha tekrarlamak isterim. Güneş astrolojik açıdan kendimizi ifade etme gücümüz olduğu kadar siz Oğlakların, başkaları kaynaklı gelir evinizin de yöneticisi olduğu için seyirleri son derece önemlidir. Güneş bu tarihler arasında finansal konularda yakın çevrenizle olan her türlü ilişkinizin önemini göstermektedir. Yani kazancımızın bir kısmını iletişim, eğitim hayatı, girişimler, yolculuklar, bağlantılar yoluyla elde etmeniz mümkün olduğu gibi kardeşleriniz, aileniz de geçici olsa da yardımcı olabilir. Yalnız bu etki altında dikkat edilecek husus, maddi konularda tarafsız hareket etmeye çalışmak ve herşeyi gerçekçi bir bakış açısıyla gözlemlemektir. Çünkü iyimser yaklaşımların yanıltıcı olması mümkündür. Bu durumu gözardı etmememiz gerekir. Biz temkinli olalım da gerisi kolay diyorum. Evet dediğim gibi size parasal açıdan yanaşan ve destek olacağını söyleyen veyahut herhangi bir teklifte bulunup hallederiz diyen insanlara dikkat edin. Bu kişiler sözlerinde ne kadar durabilirler. Bu son derece önemli. Karşınıza çıkabilecek işler veya bizzat başvurularınızda parasal konuları en başında konuşmak mantıklıdır. İşinizle ilgili sıkıntılarınızda ise, işinizi sağlama almadan ani kararlar vermeyiniz. Ayrıca paranızı dikkatli kullanmanız son derece önemli. İş ve kariyer bölümünde bahsi geçen meslekler maddi kazanç bakımından hakikaten etkili gözüküyor. Tabi ki tüm Oğlakların bu meslek grubunda olması veya bunla uğraşması diye bir şey söz konusu olamaz. Ayrıca bunlardan gelecek gelirin düzenli olması için uzun zaman sabır gösterilmesi ve üzerinde uğraşılması gerekir. Bu tarihler arasında para konusunda inişli çıkışlı durumların oluşması mümkün. Bu ise paramızı idareli kullanmamız ve bütçemizi iyi düzenlememiz gerektiğini gösteriyor.
  20 Mart – 20 Nisan arasında Güneş gezegeninin Koç burcunda seyrine başlaması ise, maddi konularda harcamalarınızın çoğalabileceğine işaret ediyor. Evin ihtiyaçları veya evle alakalı konularda paraya ihtiyaç duyabilir veya yenilikte bulunacakların dışarıdan kaynak arayışına geçmeleri mümkündür. Bir aile büyüğünüzün desteğini görebilirsiniz veya eviniz sınırları içinde yapacağınız yeni uğraşılardan para kazanabilirsiniz. Yalnız şunu da belirteyim. Mart ayının enerjileri yazarken tüm burçlar açısından zorlandım. Çünkü balık-koç seyirleri birbiriyle o denli farklı enerjiler ki, sizin gibi sağlam düşünmeye çalışan kişiler için rahat bir akış olmadığını söyleyebilirim. Venüsün Koç burcundaki uzun geri hareketi, diğer yandan Balık burcunda ay ortasına kadar devam edecek değişken durumlar derken bu ay dişimizi sıkmamız gerektiğini düşünüyorum. yani kalıcılık açısından pek yeterli bir kuvvet söz konusu değil. Hesabı iyi bilmek gerekiyor.
  Pozitif Enerjili Günler :1-2-18-19-20-24-25-28-29-
  Zayıf Enerjili Günler :5-6-11-12-13-26-27
  Aşkta En Şanslı Günler :28-29
  Yeniay :18-19-20
  (Ay gezegeninin Oğlak burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
  Dolunay :5-6
  (Ay gezegeninin Yengeç burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)
  Mutlu ve başarılı bir Mart ayı geçirmeniz dileğimle,
  iremSU
  Mynet Astroloji Danışmanı   
Oğlak burcu 2009 Mart ayı Yorumu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Oğlak Burcu 2009 Ağustos Ayı Yorumu

  Oğlak Burcu 2009 Ağustos Ayı Yorumu

  oğlak burcu 2009 ağustos ayı yorumu Aşk ve İlişkiler Güven içinde yaşamak isteyen, bu yüzden güven veren, risk almaktan pek hoşlanmayan, kendi yalnızlığı içinde sade bir yaşam süren, hayatın türlü zorluklarına karşın başarılı olmak adına sorumlulukların altına elini sokmaktan çekinmeyen Sevgili Oğlaklar, yazın bu en sıcak mevsiminin size arzuladığınız güzellikleri, güvenceyi ve huzuru...
 2. Oğlak Burcu 2009 Ekim Ayı Yorumu

  Oğlak Burcu 2009 Ekim Ayı Yorumu

  Sevgili oğlak burcu melekleri her ay aylık yorumunuzu takip ediyorsanız işte buyrun ekim ayı burç yorumunuz :tik: Aşk hayatınız açısından Ekim ayını incelemeye öncelikle, Venüs gezegeninin 24 Eylül-18 Ekim tarihlerindeki Akrep burcu seyrinden başlamak gerekiyor. Hatırlarsanız bu enerji hakkında sizleri günlük yorumlarınızda bilgilendirmiş ve daha geniş bir şekilde aylık yorumlarınızda...
 3. Oğlak Burcu 2009 Kasım Ayı Yorumu

  Oğlak Burcu 2009 Kasım Ayı Yorumu

  kasım ayı oğlak oğlak burcu 2009 kasım ayı 2009 burcu yorumu Sevgili oğlak burcu melekleri her ay aylık yorumunuzu takip ediyorsanız işte buyrun kasım ayı burç yorumunuz :tik: Aşk ve İlişkiler Sevgi, güzellik ve uyum ihtiyacımızla birebir alakalı olan Venüs gezegeninin 18 Ekim tarihinde Yay burcunda başlayan seyriyle alakalı gelişmelerden günlük yorumunuzda söz etmiş ve siz Oğlaklar...
 4. Oğlak burcu 2011 Mart ayı yorumu

  Oğlak burcu 2011 Mart ayı yorumu

  oğlak burcu 2011 mart ayı 2011 mart ayı oğlak burcu yorumu Sevgili Oğlak Burcu melekleri bakalım Mart ayında sizi bekleyen gelişmeler neler :ehi: Aşk hayatınızla alakalı konularda kendinize özgü tavırlarınızın ön planda olacağını söyleyebiliriz. Yani kimsenin sizi dışarıdan etkilemesi mümkün değildir. İste evli olun, isterse ailenizle yaşayın veyahut yalnız olun farketmez. Söz konusu olan...
 5. 2014 Yılı Mart Ayı Oğlak Burcu Yorumu

  2014 Yılı Mart Ayı Oğlak Burcu Yorumu

  aylık burç yorumları, 2014 oğlak burcu mart ayı yorumu, oğlak burcu mart ayı yorumu Sevgili meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için 2014 yılı mart ayı oğlak burcu yorumlarını Astrolog Nuray Sayarı'nın öngörülerinden alıyoruz... Mart 2014 Oğlak Burcu Aşk ve İlişkiler 1-2 Mart arası: Bu iki gün boyunca yakın çevre ilişkileri başta olmak üzere partnerinizle olan paylaşımlar anlamında...

Sayfayı Paylaş