gebe
 1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  21.218
  Beğenilen Mesajlar:
  599
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Oğlak burcu 2009 Nisan ayı Yorumu

  Konu, 'Oğlak Burcu' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  oğlak burcu nisan ayı yorumu Oğlak Burcu Aylık Yorumu
  Sevgili Oğlaklar, bahar çiçeklerinin yavaş yavaş kokusunu duymaya başlayacağımız, içimizdeki umutların, coşkuların, başlayan bahar gibi bizi saracağı Nisan ayına adım atmış bulunmaktayız. Ben yüreğinizdeki tüm dileklerin gerçeğe dönüşmesini dileyerek yorumunuza başlamak istiyorum. Ele alacağımız ilk konu Aşk ve İlişkiler. Geçtiğimiz aydan bu yana geri hareketini sürdürmekte olan aşk evinizin yöneticisi Venüs gezegeninin seyri yine önemini koruyor. Fakat bu ay, Güneş ve Merkürün Boğa burcundaki ilerleyişi, Nisan ayının, Mart ayına oranla çok daha rahat geçmesini sağlayabilir. Bu yüzden içiniz rahat olsun. Önce Venüsün geri hareketini birlikte tekrar hatırlayalım.

  Aşk ve İlişkiler

  6 Mart – 17 Nisan tarihleri arasında Koç burcundaki geri hareketi devam eden Venüs gezegeninin seyri tüm burçlar için olduğu gibi sizler için de, Nisan ayının 17 günü boyunca etkisini koruyor. Aşk evinizin yöneticisi olan Venüs Koç burcunda astrolojik açıdan zararlı bir enerji olarak kabul edilir. Bunun nedeni, paylaşımları ortadan kaldırması, ilişkilerde ben-merkezli hareket edilmesi, direkt fakat bir o kadar sert tavırlar içinde olunması şeklinde sıralanabilir. Tutkuları körükleyen fakat istekleriniz olmadığında etrafınızdaki özellikle yuvanızdaki kişilere karşı sert ifadeler kullanabileceğiniz bu süreçte ılımlı şekilde hareket etmenizi ve özellikle sevgi alış verişlerinizde daha yumuşak davranmaya özen göstermenizi şimdiden öneriyorum. Her zaman söylediğim gibi her Oğlak aynı olayları yaşayacak veya aynı tepkileri verecek bir durum yok. Bu enerji burcunuzun genel etkileri göz önüne alınarak yapılan bir yorumdur. Kişilerin haritalarında olabilecek etkileri göz önüne alarak, bu dönemde yaşanabilecekleri olasılıklar dahilinde izah etmek isterim.

  Öncelikle bu geri harekette, aşk hayatınızla alakalı konularda kendinize özgü tavırlarınızın ön planda olacağını söyleyebiliriz. Yani kimsenin sizi dışarıdan etkilemesi mümkün değildir. İste evli olun, isterse ailenizle yaşayın veyahut yalnız olun farketmez. Söz konusu olan eğer aşksa, kendinize olan düşkünlüğünüz ve güven duygunuzun yükseleceğini söyleyebiliriz. Fakat bu yükselme eğer, evli veya partnerinizle yaşayan biriyseniz, gücünüzü onunla paylaşmanız, birleştirmeniz ve yuvanızın daha mutlu, huzurlu bir yer olması için her türlü mücadeleyi göstermeniz şeklinde kullanılırsa olumludur. Bu birlik ve beraberlik duygusu öyle bir sinerji yaratır ki, sorunları kolayca aşmanız mümkün olur. Ailenizle yaşayan birisiyseniz bu enerjiyi evinizdeki sorumluluklarınız, büyüklerinize olan yardımınız, desteğiniz şeklinde kullanırsanız bu da gayet faydalıdır. Yalnız yaşayan bir kişiyseniz kendinize yeni bir ortam yaratmak ve artık geçmişi geride bırakarak güçlü bir şekilde hayata sarılma şeklinde kullanırsanız yararlıdır. Bunların tam tersine gücünüzü kanıtlamak, benim dediğim doğru seninki yanlış demek, ben içimden geldiği davranırım, kimin ne dediği umrumda değil diye tavır içinde olmak veya agresif bir şekilde sağınızı solunuzu suçlamak bu enerjinin yarattığı en olumsuz kullanım şeklidir. Peki bunun sonunda ne olur. Doğal olarak ayrılıklar, küskünlükler, çatışmalar ve huzursuzluk ev sınırları içinde görüldüğü gibi, aşk hayatınızla ilgili her alanda da mutsuzluk anlamına gelir. Duruşunuz dışarıda güçlü biri imajı yaratır belki ama sizinle aşk yaşamak çoğu insana zor gelebilir.

  Bu tarihler arasında yapılması gereken ani karar veya karar değişikliklerinden uzak durmaktır. Çünkü geri harekette gerçekleştirilen bir eylemin tekrar düşünülmesi hatta sonucun olumsuz olması hali daha fazladır. Bu dönemde Bay Oğlakların ev sınırları içinde veya aşk ilişkilerinde maço tavırlar göstermeleri, Bayan Oğlakların doğalarında bulunan nezaket ve ağırbaşlılıklarını yitirmeleri mümkündür. Böyle bir durumda karşı cinsin ilgisini çekmeniz veya eşiniz, ailenizin sevgisini kazanmanız mümkün olamayabilir.

  9 Nisan – 30 Nisan tarihleri arasında etkili olacak bir başka önemli enerji, sizler açısından gayet olumlu. Burcunuzla uyumlu bir görünüm yapacak Merkür gezegeninin aşk evinizdeki seyri, Venüsün geri hareketi nedeniyle 17 Nisan tarihine kadar pek etkili değilmiş dursa da, içten içe sizi destekleyicidir. Yani geri hareket devam ederken yaşanan ilişki sorunları, bu enerjinin desteğiyle çözüme kavuşabilir. Bu açıdan bakıldığında siz Oğlaklar, ateş ve hava burçlarına oranla daha şanslısınız. Merkür gezegeninin Boğa burcu seyri altında, ilişkinizle ilgili konularda değerlerinize sahip çıkışınız, kendinizi güvende hissetmeniz mümkün gözüküyor. Yani beraberliğinizle ilgili sorunları, birbirinize destek ve güven vererek çözüme kavuşturmanız mümkün. Bu enerji, isteklerinizi ılımlı ve dürüst yaklaşımlar içinde partnerinize sunabilmeniz açısından size yardımcı bir güçtür. Yaşadığınız ilişkiye sahip çıkabilir, ev sınırları içinde yaşanan problemleri birlikte mantıklı bir şekilde konuşarak halledebilirsiniz. Sadece aşk anlamında olmayan bu enerji, ilişkilerdeki maddi ve manevi paylaşımların da önemine işaret etmektedir. Birbirinize manevi destek sunabilir, sadakat gösterebilir, iyi ve kötü günde birbirinizin yanında olabilirsiniz. Bir oğlak için güven, son derece önemli bir olgudur. Güven duymadığı bir beraberliği sürdürmesi mümkün olmayan

  Oğlaklar için, bu zaman dilimi sahiplenilmek ve korunmak ihtiyacının göstergesidir. İlişkisi olmayanlar açısından bu enerjinin anlamı Venüsün geri hareketi nedeniyle, duygu dünyanızda oluşan sertliklerin, öfkeli durumların, biraz daha yumuşaması, ailenizle olan bağınızın güçlenmesi veya karşınıza çıkacak bir kişiye biraz daha şans tanımanız anlamına gelebilir. Geçmişte yaşanan bazı ilişki sorunları, karşınıza yeniden çıktıysa veya yaşadığınız bir ayrılık neticesinde, geri hareket döneminde kendinizi gergin hissettiyseniz, aşka inancınız pek kalmadıysa, Merkürün bu seyrinde kendinizi toparlamanız kolay olabilir. Bu enerji, güvenceniz konusunda hassas olabileceğinizin göstergesi demiştik. Bu hassasiyet Güneş ve Merkür gezegenlerinin kendinizi ifade evinde ilerleyişi sayesinde düzelmeye başlayabilir. Yuvanızın dirlik ve düzeni, hatta oluşan sorunlar nedeniyle neredeyse kopma noktasına gelen ilişkinizin yeniden tamiri anlamı taşıyabilir. Hani bazen bir mucize olur ya, işte bu enerji buna benzer bir etki yaratabilir. Peki sorunlar bitmiş midir? Tam olarak değil. Güneş ve Merkür birleştirici bir etki yarattığı için, bir müddetliğine ateşkes yapılmış gibidir. Ancak bu zorluklar 5 Haziran tarihinde Venüs Boğa burcunda ilerlemeye başlayana kadar, dikkatli olmakta fayda vardır.

  İş ve Kariyer

  9 Nisan – 30 Nisan tarihleri arasında burcunuzla uyumlu görünüm yapacak olan Merkür gezegeni, sadece aşk yaşamınızla ilgili konularda olumlu etkiler sunmakla kalmayıp, çalışma evinizin yöneticisi olarak da sizleri desteklemekte. Bu sürecin sizler açısından anlamı, öncelikle iş hayatınızda sabırlı, üretkenliğe dönük bir şekilde çalışmanız, güvencenizi sağlamak ve yarınlarınızı garanti altına alacak şekilde düşünmeniz anlamına geliyor. Bir oğlak için, alıştığı her insan, her düzen ve her görev daima kutsal bir değer anlamı taşır. O, çalışma hayatındaki disiplini ve görevine olan aşkıyla tanınır. Bazen kendi canını bile düşünmeden çalışan bu burç mensupları için, vefa duygusu son derece önemlidir. O yüzden de yıllarca aynı şirkette en alt kadrodan başlayıp, en üst göreve gelecek kadar sabırla çalışabilirler. Önemli olan onlar için başarıdır. Bu tarihler arasında yine bu düşünceler içinde, hem özverili bir şekilde işlerini yapabilir hem de aynı ortamda çalıştıkları mesai arkadaşlarıyla irtibatlarını güçlü ve sağlam bir tarzda sürdürebilirler. Düşünceleriniz ve çevrenizdeki insanlarla olan iletişiminizde gayet ölçülü ve biçimli, ayrıca dürüst bir şekilde irtibatta bulunacağınız bu dönemde, zihinsel açıdan daha sakin ve daha mantıklı hareket etmenizi sağlayacak enerjilere sahipsiniz. Tedbirli risk almadan bildiğiniz şekilde ilerlemekten yana olacağınız için, güvenlik olgusuna gereğinden daha fazla önem gösterebilirsiniz. Kimileriniz için bu süreç, sanatsal alandaki bir yaratıcılık anlamına geldiği gibi, parayla alakalı bir mesleğin de göstergesi olabilir.

  Maddi ve manevi değerlerinizin gayet bilincinde hareket edebileceğiniz bu tarihlerde, iş hayatınızla ilgili konularda kendinizden emin bir duruşa sahip olabilirsiniz. Çevrenizdeki olayları sağduyulu bir şekilde gözden geçirebilir, mantıklı varsayımlarda bulunabilirsiniz. Karar veriş tarzınız temkinli ve kolay kolay değişmez bir şekilde olduğundan, herhangi bir konuyu kendi bildiğiniz şekilde ele almaktan hoşlanabilirsiniz. Çalışma şekliniz olarak, hangi plan ve projeye başlasanız bunu bitirmeden bırakmaz, bütünlük duygusu içinde hareket etmekten yana olabilirsiniz. Ayağınızı sağlam olarak yere basmak istediğiniz için, gelir geçer, kısa ömürlü hiçbir olgunun içinde yer almazsanız. Atacağınız adımı çok önceden hesap ettiğiniz için, bu tarihler arasında herhangi bir olumsuz durumla karşılaşma riskiniz düşüktür.

  Geçtiğimiz aydan bu yana geri harekette olan, kariyer evinizin yöneticisi Venüs gezegeni nedeniyle belki istediğiniz şekilde büyük bir gelişme yaşamamış olabilirsiniz. Hatta bu durum bu ayın ilk on yedi günü boyunca hala geçerli olabilir. Fakat çalışma hayatının gündelik temposu içinde, üst konumda bulunan kişilerle gayet iyi geçineceğinizi ve şu an durduğunuz noktadan daha yüksekleri hakediyor olsanız dahi, mütevazi şekilde bulunduğunuz konumda çalışacağınızı söyleyebiliriz. Yavaş ve temkinli hareket etmekten yana olacağınız bu tarihler arasında, kendinizi gayet güçlü bir şekilde ifade edebilir, yaratıcı özelliklerinizi açığa çıkarabileceğiniz alanlarda zevkle görev yapabilirsiniz. Doğal büyümeyi tercih edeceğiniz bu tarihler arasında, hedeflerinize yavaş fakat sağlam bir şekilde gitmeyi tercih edebilirsiniz. Maddi konularda, gündelik çalışma temponuzun içinde size kazanımlar sağlayacak desteği sunacak Merkür gezegeni, işinizde başarılı olmanızı sağlayacak irtibatlarda bulunmanız adına da destek olabilir. Böylece Venüs gezegeninin geri hareketi nedeniyle zorlandığınız Mart ayına oranla, Nisan ayını daha rahat geçirebilirsiniz

  Para Konuları

  Finansal konularda Nisan ayını tüm ay boyunca etkili olacak enerjiler altında incelemekte fayda var. Öncelikle 19 nisan tarihine kadar devam edecek ilk bölüm, maddi konularda yoğunluk ve aktivitenin ev alanı içinde daha fazla yoğunlaştığının göstergesidir. Masraflar daha fazla yoğunlaştığından veya evle alakalı gelişmeler, parasal konularda dikkatsizliklerde bulunacağınızın göstergesi gibidir. O nedenle dikkatli ve hesaplı gitmekte fayda var. Kaldı ki, Venüs gezegeninin geri hareketi aktif, hevesli, spontan davranışlardan uzak durmanız gerektiğinin göstergesidir. Yenilik anlamında düşündüğünüz işleri ertelemekte fayda vardır. Yani tadilat, onarım veya benzeri masraflar böyle bir durumda farkında olmadan para harcamanız mümkündür. Başkaları kaynaklı gelir evinizin yöneticisi Güneş gezegeninin ay ortasına kadar devam eden bu etkisinin ardından
  20 Mayıs tarihine kadar sürecek ikinci bölüm enerjisi, bir üst paragrafa göre olumlu bir dönemin işaretidir. Bu dönemde paranızı hem dikkatli kullanmanız hem de dışarıdan destek görmeniz kolaylaşır. Ayriyeten ortak işler, eş destekli gelirler veya farklı yollarla elinize para geçebilir. Üretkenlik gücünüz artmaya başlar. Yaptığınız işten zevk alırsınız. Başkalarıyla kaynaklarınızı paylaşabilir, birleştirir, bundan kazanç sağlayabilirsiniz. Kendi kazanmadığınız fakat dışarıdan bir şekilde elinize ulaşabilecek gelirlere sahip olursunuz. Farklı meslekler aracılığıyla ikinci bir gelir sahibi olabilirsiniz. Gördüğünüz gibi Nisan ayı birçok açıdan olumlu gözüküyor. Umarım bu enerjiler Tüm Oğlaklar açısından geçerli olur ve sizler güzel bir dönem geçirirsiniz.

  Pozitif Enerjili Günler : 6-7-10-11-12-15-16-17-20-21-25-26

  Zayıf Enerjili Günler : 2-3-8-9-22-23-24-29-30

  Aşkta En Şanslı Günler : 25-26

  Yeniay : 15-16-17
  (Ay gezegeninin Oğlak burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

  Dolunay : 2-3-29-30
  (Ay gezegeninin Yengeç burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

  Mutlu ve başarılı bir Nisan ayı geçirmeniz dileğimle,

   
 2. maviboncuk

  maviboncuk Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  4 Nisan 2009
  Mesajlar:
  41
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul
  Cevap: Oğlak burcu 2009 Nisan ayı Yorumu

  teşekkürler canım....
   
 3. MEÇHUL

  MEÇHUL Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  18 Ekim 2008
  Mesajlar:
  8.875
  Beğenilen Mesajlar:
  66
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  şehr-i MEÇHUL
  Cevap: Oğlak burcu 2009 Nisan ayı Yorumu

  emeğine sağlıkkk dadlı adminimmmm :mucux:
   
Oğlak burcu 2009 Nisan ayı Yorumu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Oğlak burcu 2009 Haziran ayı Yorumu

  Oğlak burcu 2009 Haziran ayı Yorumu

  Aşk ve İlişkiler 13 Haziran tarihine kadar aşk hayatınızla ilgili konularda iletişimsel açıdan etkili olacak Merkür 1 Haziran � 12 Temmuz tarihleri arasında tutkularınızı yoğunlaştırıcı, isteklilik gücünüzü arttırıcı olacak Mars ve ardından 6 Haziran � 5 Temmuz tarihleri arasında birebir sevgi alışverişinizin simgesi olan Venüs gezegenlerinin Boğa burcu seyri Haziran ayına damgasını vuracağa...
 2. Oğlak Burcu 2009 Eylül Ayı Yorumu

  Oğlak Burcu 2009 Eylül Ayı Yorumu

  2009 eylül ayı oğlak burcu oğlak burcu 2009 eylül ayı yorumu Aşk ve İlişkiler Sevgili Oğlaklar, Venüs gezegeninin geçtiğimiz aydan bu yana cinsellik evinizdeki transiti devam etmekte. 8 Eylül tarihinde düz hareketiyle yoluna devam edecek Venüs, tensel duygularınız ve ilişkinizle alakalı konulardaki paylaşım arzunuz açısından zorluklar yaşatmakta. Aradığınız mutluluğu beraber olduğunuz kişiyle...
 3. Oğlak Burcu 2009 Ekim Ayı Yorumu

  Oğlak Burcu 2009 Ekim Ayı Yorumu

  Sevgili oğlak burcu melekleri her ay aylık yorumunuzu takip ediyorsanız işte buyrun ekim ayı burç yorumunuz :tik: Aşk hayatınız açısından Ekim ayını incelemeye öncelikle, Venüs gezegeninin 24 Eylül-18 Ekim tarihlerindeki Akrep burcu seyrinden başlamak gerekiyor. Hatırlarsanız bu enerji hakkında sizleri günlük yorumlarınızda bilgilendirmiş ve daha geniş bir şekilde aylık yorumlarınızda...
 4. Oğlak burcu 2011 Nisan ayı yorumu

  Oğlak burcu 2011 Nisan ayı yorumu

  oğlak burcu nisan ayı yorumu nisan ayı oğlak burcu 2011 2011 Oğlak burcu 2011 Nisan ayı yorumu... Bu ay iki farklı astrologdan yorum buldum ikisinide paylaşıyorum kızlar... Rezzan Kiraz Oğlak Burcu Nisan 2011 Venüs bildiğiniz gibi astrolojik anlamıyla birebir ilişkilerin göstergesi olarak son derece önemli bir gezegendir. Aşk hayatınızla ilgili yaşam evinizin yöneticisi olan Venüs...
 5. 2014 Yılı Nisan Ayı Oğlak Burcu Yorumu

  2014 Yılı Nisan Ayı Oğlak Burcu Yorumu

  nisan ayı oğlak burcu, 2014 oğlak burcu nisan ayı, aylık burç yorumları Sevgili oğlak burcu meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için Astrolog Hande Kazanova'nın kaleminden 2014 yılı nisan ayı oğlak burcu yorumlarını paylaşıyoruz... 3 Nisan’da Yeni Ayın dördüncü eviniz Koç burcuna girmesiyle, evle ilgili sıkıntılar yaşanabilir. Ay ilerledikçe gerginlik uzayacak. Herkesin sizden çok...

Sayfayı Paylaş