Oğlak burcu 2009 Ocak ayı Yorumu

  • Konbuyu başlatan PaSikA
  • Başlangıç tarihi
PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Oğlak burcu 2009 Ocak ayı Yorumu
12 ocak ne burcu 12 ocak burcu burc hangi burç
Aşk ve İlişkiler
Sevgili Oğlaklar bugün 24 Ocak tarihine kadar Yay burcunda seyrini sürdürecek Venüs gezegeni sizlerin ilişkiler konusunda biraz geri planda kalmayı tercih etmeniz ve bazı duygularınızı gözlerden uzak yaşamaya çalışacağınızın göstergesi olabilir. Aslında son derece çoşkulu ve iyimser yaklaşımlar içinde olduğunuz halde bu dönemde bunu dış dünyada göstermek yerine kendi içinizde yaşamayı tercih edebilirsiniz. Uzak yollarda bulunan kişilerle bağlantıya geçmek gizli saklı ve hatta yasak bir ilişki yaşamak gibi özel durumlar da yine bu dönemin etkilerinden sayılabilir. Sezgilerinizin artacağı ve cömert paylaşımlarda bulunurken bunu kimselere belli etmeden yapmayı tercih edeceğiniz bu süreçte bazı kişileri yüreğinizde bağışlamayı deneyebilirsiniz. Deneyimsel ilişkilere pek meyilli olmadığınız halde öyle durumlarla karşılaşırsınız ki gizli hayranlarınız olduğunu öğrenmeniz bile mümkün olabilir. kimileriniz için bu süreç kimselerin bilmesini istemediğiniz bir yolculuk esnasında tanışılacak özel bir kişiyi gösterebilir. Uzak ülkelerde veya şehir dışında bulunan sevdiklerinizle irtibata geçebilir ve yeniden aşkı keşfedebilirsiniz.
31 Aralık tarihinde geri hareketle ikizle burcuna dönen Mars gezegeni 15 Kasım tarihinden bu yana ilişkinizle alakalı konularda partnerinizin geçmişin muhasebesini yaparak sizi dönmeye çalıştığı ve sizin de ilişkinizle alakalı konularda düşünmeye çekildiğiniz bir döneme 4 Mart tarihine kadar ara vermiş oluyorsunuz. Şimdi biraz daha rahat nefes alabilir ve geçmişle alakalı konularda düşünmek durumunda kalmayabilirsiniz. Partnerinizin de size karşı sahiplenme koruma ve kollama yönündeki baskısını veya tavırlarını geriye çekerek farklı konularda yaşamı adına ilgilenmek durumuna geçebilir. Bu mevzular biraz önce belirttiğim gibi Mart ayında tekrar gündeme gelmeye başlayacak ve sizler yine ilişkinizle ilgili konuları gözden geçirebileceksiniz. O güne dek bu enerjinin etkisine ara vermiş oluyorsunuz.
İş ve Kariyer
Ocak ayını mesleki açıdan ele alırsak Mars gezegeninin İkizler burcuna geri dönüşü ve 30 Ocak tarihine kadar gündelik iş hayatınızla alakalı alanda seyir halinde olması nedeniyle geçtiğimiz Ağustos Eylül döneminde başlatılan veya gelişen olaylarla ilgili yeniden ilgilenme zamanınız anlamı taşımaktadır. Sizler bu etki altında o günlerdeki temponuza geri dönebilir aynı durumlarla karşılaşabilir ve bazı durumları yeniden ele alarak çözümlemeye çalışabilirsiniz. Belki o dönemde başlattığınız fakat hayata geçiremediğiniz konuları şimdi farklı bir bakış açısıyla ele alarak gözden geçirmeniz bundan sonrası adına size olumlu katkılar sağlayabilir. Yalnız bildiğiniz gibi geri hareket dönemlerinde iletişim konusunda zorluklar meydana gelebilir. Bu sizin gibi azimli ve oldukça sabırlı kişileri yıldırmamalı. Asıl bu dönemde eksiklerinizi saptamanız fark etmeniz daha kolaydır.
Yine bu etki altında birebir çalıştığınız kişilerle aranızdaki sorunları yeniden ele alabilir çözümlemek adına girişimde bulunabilirsiniz. Usta çırak ilişkisi benzeri durumlar meydana gelebilir. Yani siz işinizle alakalı konularda yaz döneminde olduğu gibi yeni bir kurs staj benzeri durumlar yaşayabilirsiniz. Bu sizi oldukça rahatsız etse de bu seferki eğitim daha farklı ve kalıcı anlamda sizin için yararlı olabilir. Çalışma hayatınızdaki yoğunluk artabilir ve siz doğal olarak sağlık açısından kendinizi aaaifsiz hissedebilirsiniz. Geçtiğimiz yaz aylarında meydana gelen bazı sağlık problemleri tekrar baş gösterebilir ve sizin artık bu konuyla alakalı tedavi veya önlem alma durumu ihmal etmemeniz gerekebilir. Beslenme düzeninizle yakından ilgilenmeniz gerekebilir. Çünkü sağlık açısından oluşabilecek en ufak terslik iş hayatınızı engelleyici bir durum oluşturabilir.
Sigortasız çalışıyorsanız ve yaz aylarında bu konunun üzerinde durmadıysanız veya gerekli şartlar oluşmadıysa yeniden bu konular gündeme gelebilir ve sizin artık bu konuya da kesin bir çare bulmanız gerekebilir. eviniz ailenizle alakalı problemler gündeminizi işgal edebilir ve bu durum iş hayatınıza etki edebilir. Yani iş hayatınızla ilgili durumlar ev yaşamınız açısından sorun oluşturmaya başlayabilir. Burada yapılması gereken sizin düşüncelerinizdir ve vereceğiniz mücadelede kesinlikle kararsızlık yaşamadan net olarak fikirlerinizi ortaya koymanız gerekebilir.
Yukarıdaki konularda sizi destekleyecek ve en azından bütün bunlarla mücadele etmenizde size yararlı olacak Güneş gezegeninin burcunuzdaki transiti yaz aylarına göre sizin bu konuların üstesinden gelmeniz adına aydınlatıcı olabilir. Güneş 20 Ocak tarihine kadar girişimleriniz kendinizi dış dünyada ifade edişiniz disiplinli ve kontrollü bir şekilde isteklerinizi gösterebilmeniz adına faydalı bir enerjidir. Böylelikle iş hayatınız sağlığınız veya başka konulardaki zorluklarla gayet kolay bir şekilde başa çıkabileceğinizi söyleyebilirim. kısaca yaz aylarındaki kadar zorlu durumda olmayacak bu sefer atak ve öncü kimliğinizle her konuda sözünü dinletebilecek aktif hareket edebileceksiniz. Ayrıca bildiğiniz gibi Jüpiter gezegeninin de desteği artık sizinle ve hepsinde önemlisi pluto gezegeni de 26 Ocak tarihinde burcunuzda seyretmeye başlayacağından 16 sene sürecek olan büyük bir güç artık yanınızda demektir. Onun için mars geri hareketi gibi kısa sürecek bir etkiyi çok fazla kafanıza takarak gerilim yüklenmenize gerek yoktur.
Parasal Konular
Ocak ayı içinde üç farklı enerji parasal konularda etkisini göstermeye başlayacaktır. Bunlardan birincisi Güneşin Kova burcu süreci ikincisi Merkür gezegeninin 8 Ocakta başlayacak Kova burcu seyri ve üçüncüsü ise son derece önemli olan Ay düğümlerinin yine kova burcunda başlayacak etkinliğidir. Şimdi bu enerjilerin olabilecek yansımalarını birlikte inceleyelim.
İletişim ve haberleşme gezegeni Merkür 8 Ocak tarihinden itibaren maddi konularda orijinal fikirler üretebilmeniz açısından sizlere yardımcı olabilir. Parasal girişimlerinizle alakalı her konuda gerçekçi bir şekilde hareket etmek bütçenizi belirli bir şekilde kontrol etmek durumundasınız. Girişimleriniz açısından aktif bir şekilde hareket etmek isteğiniz veya sabırsızlığınız kimi zaman problemlere yol açabilir. Bir an önce herşeyin sonucunu almak isteyebilir farklı arayışlar içine girerek kendinizi güçlendirmek niyetinde olabilirsiniz. Zihinsel açıdan Uranüs denetiminde olan Merkürün siz Oğlakları sınırlamalardan kurtulmanız adına teşvik edici bu enerji altında sonunu kestiremediğiniz hiçbir yatırımda bulunmamaya gereksiz harcamalardan uzak durmaya çalışmanız faydalıdır. Bu enerjinin kimi günlerde olan zorlu olabilecek etkilerinden günlük yorumlarda her zamanki gibi daha detaylı bir şekilde söz edeceğim.
İkinci enerjiniz Güneşin Kova burcu süreci ise 20 Ocak tarihinden itibaren etkisini göstermeye başlayacak ve Merkür gezegeni nasıl zihinsel olarak etkiliyorsa Güneş gezegeni de kişisel girişimlerde bulunmanız adına teşvik edici olacaktır. Bu nedenle aynı tedbirleri ve gereken uyarıları Merkür gezegeninde olduğu gibi fakat daha da dikkat ederek uygulamanız faydalıdır. Orijinal düşüncelerinizi hayata geçirmenizde bir sakınca yoktur ama eğer tam olarak emin değilseniz ve sonunuzu göremiyorsanız sırf bu enerjinin size yanlış yaptırmasına da izin vermemeniz gerekecektir.
Üçüncü enerjiniz ise uzun bir zamana yayılacak olan kimilerinizin bilgi sahibi olduğu kimileriniz içinse Astrolojik olarak yeni öğreneceğiniz bir konu olan Ay düğümlerinin transit etkisidir. Ay gezegeninin Dünya etrafındaki yörüngesi ile Dünyanın Güneş etrafındaki yörüngesinin kesiştiği iki karmik noktadan biri olan kuzey düğüm geleceğinizi ve geliştirmeniz gereken davranışlarınızı gösterirken güney düğüm ise geçmişinizi ve kurtulmanız gereken davranışlarınızın göstergesidir. Bu süreçte Kuzey düğüm işinizden elde edeceğiniz gelirlerinizle alakalı sizi geliştirmeye devam ederken güney düğümün başkalarından elde ettiğiniz gelirler konusunda dikkatinizi çekeceği bir süreç olacaktır. Temmuz 2009 tarihine kadar sürmesi nedeniyle doğal olarak önemlidir.
Kuzey düğüm transiti altında öncelikle maddi kazancınızla alakalı her konuda gerçekçi bir şekilde hareket etmek durumundasınız. Bu dönemde parasal gelirlerinizde artışlar meydana geleceği için fazlasıyla özgür davranabilir ve bu yüzden de gereksiz riskler alarak harcamalarda bulunabilirsiniz. Dostlarınızdan fazlasıyla destek görebilir sıradışı ve ilginç fikirlerinizi hayata geçirirken kimi zaman bencil hareket edebilirsiniz. Oysaki ekip halinde çalışmanız gerektiği zaman destek istemeniz yararınızadır. Bu durum sizi yanlışlardan koruyabilir. Karşınıza çıkabilecek parasal kazanımınızı arttırıcı fırsatlarda çok fazla dar kalıplar içinde hareket etmeniz de yanlış olabilir. bu durumda geleceğiniz açısından eğer gerekli görüyorsanız sizin için hakikaten gerekliyse sırf yanılırım diye de fırsatları kaçırmamalısınız. Yeri geldiğinde hızlı ve çağa uygun davranmanız yararlı olabilir. kazandığınız paranın her kuruşunun kıymetini bilmeli ve ileriki yaşlarınızı düşünerek şimdiden gerekli alanlarda değerlendirmeye çalışmalısınız.
Ocak Ayı Astrolojik Takviminiz
Pozitif etkili günler 2-3-7-8-12-13-16-17-24-25-26-29-30-31
Zayıf etkili günler 1-14-15-20-21-27-28
Aşk açısından zorlu günler 20-21 (Dolunay) çatışmalar ve duygusal gerginlikler
Yeniay günleri 7-8(Taze enerjiler yeni başlangıçlar pozitif ifade gücü)
Not: Yükselen burcunuzun yorumlarını okumayı ihmal etmeyiniz. Yıllık burç yorumları köşenizi tekrar gözden geçirmeniz faydalı olabilir.
Sevgili Oğlaklar Ocak ayının sizlere mutluluk başarı huzur getirmesi diler doğum gününüzü en içten dileklerimle kutlarım.
 

Benzer İçerikler

PaSikA
Cevaplar
2
Görüntüleme
2K
düş macunu
düş macunu
PaSikA
Cevaplar
2
Görüntüleme
2K
MEÇHUL
MEÇHUL
PaSikA
Cevaplar
1
Görüntüleme
970
CaRiZmA
CaRiZmA
Üst