Oğlak Burcu 2009 Şubat ayı yorumu

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Oğlak Burcu 2009 Şubat ayı yorumu
şubat ayının burcu şubat ayı burcu ayında doğanların ayı oğlak yorumu oğlak yorumu
Aşk ve İlişkiler
Sevgili Oğlaklar yılın ilk ayını geride bırakmış durumdayız. Aşk hayatınız ve ilişkileriniz konusunda Şubat ayını iki gezegeninin seyirleri doğrultusunda inceleyeceğiz. Şimdi beraber ne gibi gelişmeler yaşanabilir gözden geçirelim.
Venüs bildiğiniz gibi astrolojik anlamıyla birebir ilişkilerin göstergesi olarak son derece önemli bir gezegendir. Aşk hayatınızla ilgili yaşam evinizin yöneticisi olan Venüs gezegeni
3 Şubat tarihinde Koç burcunda ilerlemeye başlayacak. Venüs doğası gereği karşınızdaki kişiyle olan ilişkinizin niteliğini simgeler. Bu nedenle ilerlediği burca göre, siz Oğlaklar için o dönemin nasıl geçebileceğini anlayabiliriz. Koç burcunda ilerleyen bir Venüs herşeyden önce sizin istekleriniz ve hayata bakış açınızla birlikte olduğunuz kişinin ilişkiye gösterdiği özen ve tutumu arasındaki çizgi belirlenmiş olur.
3 Şubat tarihinde başlayan Venüs Koç burcu seyri gösteriyor ki, sizler Şubat ayı boyunca gerek ilişki kurma tarzınız gerekse aşk konusunda kimi zaman kontrol dışı tepkilerde bulunabilirsiniz. Yani iç dünyanızda hakimiyeti elinizde tutma arzunuz gayet ön plandadır. Bu nedenle egonuz gereği kimsenin üzerinizde hakimiyet kurmasından hoşlanmazsınız. Bu ister eşiniz ister sevgiliniz isterse çocuğunuz olsun farketmez genel hatlarıyla bu şekildedir. Aşka bakış açınız ilişkinizdeki tutkunun derecesine göre kimi Oğlaklar bu tarih başladığında, kendi yuvasının sınırları içindeki her değeri daha fazla korumak adına, üçüncü bir şahsın ilişkilerine zarar vermemesi için her türlü tedbiri almak isteyebilirler. Kimi Oğlaklar özellikle genç kardeşlerimizin aşk hayatıyla alakalı olarak, ailelerinin üzerinde kurabilecekleri baskıya ters yanıtlar verebilirler. Kimi Oğlaklarda ise durum daha farklı gelişebilir. Aşk konusunda daha baskın bir rol oynayarak, karşısındaki kişinin olabilecek zararlarına karşı korunmayı tercih edebilirler. Çünkü bir oğlak için güvenliği son derece önemlidir. Partnerinin yanlış bir tutumu, sadakatsizliği karşısında oldukça yaralanabilir bunu gurur meselesi yapabilirler.
Aslında şöyle bir düşünürsek bu dönemin ana konusunda, dürüstlük ve açıklığın sizin için ne kadar önemli olduğu noktası değerlidir. Yani hayatınızdaki kişinin size ve beraberliğinize verdiği önemi göstermesi için bunu davranışları, sözleri ve takındığı tavırlarıyla ispatlaması gerekecektir. Eğer bu konuda yanlış bir tutumu olursa siz bu durumda gayet keskin bir şekilde olaya el koyabilir ve ona yaptığı yanlışlığı telafi etmesi gerektiğini belirtebilirsiniz.
Venüs Koç burcu süresi boyunca agresif bir doğaya sahip olmanız gayet normaldir. Aşkı ifade ediş tarzınız her ne kadar sert nüanslar içerse de, eğer birlikte olduğunuz kişi sizi rahatlatabilecek kadar sabırlı ve düzgün bir kişiyse onu yüreğinizde şahlandırmanız hatta kanatlarınızın altına almanız mümkündür. Yani sert göründüğünüze aldanmamak lazımdır.
Venüs Koç burcunda tüm Şubat ayı geçerli olacak bir enerjidir. 6 Mart tarihindeki geri hareketi ve daha sonraki ileri geri devinimini düşünürsek bahsettiğim durumlar Haziran ayına kadar ilişkilerde rol oynayacağa benziyor. Mars gezegeni uzun bir süredir burcunuzdaydı. 4 Şubat tarihine kadar Oğlak pozisyonunu koruyacak. O nedenle dışa karşı güçlü görünmeyi başarabildiniz. Yani sorunlar var ama yıkılmadım ayaktayım imajı. Bir yandan parasal konular diğer yandan iş hayatı derken Oğlaklar için aşk bu yıl biraz daha arka planda yer almakta. Bu yılın ana konusunda mesleki durumunuz ve toplumsal konumunuz adına yapılacak düzenlemelerin işareti olarak önemli. Tabi ki bazı aylarda aşk öne çıkarak hayatın lezzetinden bir parça tatmanızda etkili olacaktır.
Şubat ayına aşk anlamında baktığımızda Venüs gezegeninin üst paragraflarda yer alan ateşli halinin sizin üzerinizdeki yansıması doğal olarak, ilişkinizde güvenlik ve sağlamlık adına yeri geldiğinde tepkisel davranabileceğinizin göstergesiydi. Bu çoğu Oğlak için bu tür yanıtlara neden olabilir. Zaten Oğlak burcunun doğasındaki ciddiyette de bu vardır. Aşk bile olsa, doğru, düzgün ve sistemli yaşanmalıdır. İlişkinin süresi bir Oğlak için gayet değerlidir. Çünkü güvensiz bir yapıda uzun süre nefes alması mümkün olmadığı için, eğer beraberlik senelere dayanan bir ortaklık ise, bu ilişkinin temeli de güçlü atılmış veya kadersel olmuş diye düşünülebilir. Oğlak beraberliği adına her zaman sabır göstermeye ve partnerini yüceltmeye sevdalıdır. Oğlakla yaşamak ilerlemek anlamında olduğundan, yıllarca birlikte olduğu partnerinde en ufak bir gelişme göremediğinde bunu diğer burç mensuplarına göre daha hazin bir şekilde değerlendirebilir.
3 Şubat tarihine kadar devam edecek Venüs Koç burcu seyrinde, aşk konusunda kimi Oğlaklar yeniliklerde bulunmak, ilerlemek, öncülük ederek ilişkilerindeki değişimi sağlamaktan yana davranabilirler. Yani onlara göre bazı şeylerin gerekirse baskın davranılarak düzeltilmesi şarttır. O nedenle partnerlerini harekete geçirmek adına önderlik tavırları sergileyebilirler. Bu böyle yapmalısın veya şöyle yolda ilerlemelisin gibi. Bazı Oğlaklar ise özellikle ilişkisi yeni olanlar, geçmişte yaşadıkları herşeye bir sünger çekerek ve gelecekte de ne olacağını hesaba bile katmadan şimdiye odaklanarak hareket edebilirler. Onlara göre olumlu geçirilen hergün, ilişkinin geleceğe uzanmasında etkili olmaktadır. Tabi bu da bir bakış açısı olabilir.
Peki bu enerji altında bir Oğlak ilişkisinde nelere dikkat etmelidir. Öncelikle sakinliğini, ciddiyetini ve nezaketini korumalıdır. Şartlar istediği gibi gitmese de, bunun kendisi için en hayırlı olduğunun bilinciyle hareket etmelidir. Sorunları makul bir mantık çerçevesi içinde çözmeye çalışmalı, yaşadığı ilişkiyi illa belli bir form içine sokmaya uğraşmamalıdır. Bu süreç yani Venüs Koç etkisi uzun bir zamanı kapsayacağından(Haziran ayına kadar) yaklaşımlarınızda ne kadar tedbirli ve akışa göre ayak uydurabilinirse, bu dönem o denli sakin hatta tutkulu geçebilir. Yani zorlu enerjinizi, yaşadığınız ilişkideki sorunları, cinselliği ön plana alarak partnerinizle belli bir uyum içinde olmaya çalışarak giderebilirseniz o denli aktif bir zaman geçirmiş olursunuz. Ben bu sürecin kimi zaman dişinizi sıkacağınız, kimi zaman aşkı ateşli bir şekilde yaşayacağınız, bazen de hakimiyet kurmaya kalkışarak geçireceğinizi düşünmekteyim. Şunu da biliyorum ki, bir Oğlak yeri geldiğinde kendini dizginlemeyi ve yanlışlarını düzeltmeyi bilecek kadar sağduyuludur.
İş ve Kariyer
Mesleki konularda Şubat ayında etkili en önemli enerjiniz şu aralar burcunuzda seyretmekte olan, iş evinizin yöneticisi Merkür gezegeninin Oğlak burcu seyridir. Merkür gezegeni burcunuzda seyrini sürdürürken zihinsel açıdan pratik ve uygulamacı tarzda düşünmeniz kolaydır. Bu konuya geçmeden önce sizlerden iş hayatınızla ilgili Ocak döneminde yaşadığınız güçlüklerle ilgili çok sayıda mail aldım. Mesajlarınızda bu gecikmelerin Merkür dolayısıyla olabileceğini aylık yorumlarda söz ettiğimi ve hakikaten çok etkili olduğunu belirtiyorsunuz. Evet doğrudur. O zaman da söz ettiğim gibi geri hareket süresince yapılması gereken öncelikle, herşeyi gözden geçirmek ve sabırlı olmaktı.
Nitekim 4 Şubat tarihine kadar burcunuzda ilerlemesi devam edecek olan Mars gezegeninin güçlü titreşimi size içten içe hırs ve kararlılık vermeye devam edecek. Geri hareket bittiğine göre artık iletişimsel konularda gayet rahatsınız. Yani kendinizi, hedeflerinizi gerçekleştirme yolunda zihinsel açıdan tutarlılıkla yol alabilirsiniz. 4 Şubat sonrası Mars Kova burcunda ilerlemeye başladığında ise, girişimde bulunduğunuz konularda parasal açıdan özgür hareket edebilecek duruma gelebilirsiniz. Yani bu tarih sonrası gelir konusunda aktif hareket etmek mümkün. 31 Ocak tarihinde geri hareketi biten ve 14 Şubat tarihine kadar burcunuzda ilerlemesine devam edecek Merkür gezegeni sayesinde de, Ocak döneminde başlanan fakat bir şekilde önünüze çıkan engeller nedeniyle sekteye uğramış konuları tekrar ele alabilir, yaşanan durgunluk, geçikme ve tersliklerin üstesinden gelebilirsiniz. Böylece Ocak ayında yaşanmış ve bir türlü anlam veremediğiniz iletişimsel sorunların kendiliğinden çözüme kavuştuğunu anlayabilirsiniz. Yani artık ne durumdasınız ne yöne gitmeniz gerekiyor bütün bunları tespit edebilirsiniz.
Merkürün burcunuzda ilerlemesinin olabilecek bir diğer faydası, zihinsel açıdan düşündüklerinizi uygulamaya dökebilmenizi sağlayıcı olmasıdır. Burada bir nokta koyuyorum ve bir tarih vermek istiyorum. 5 Şubat önemli. Neden önemli. Her burç için eskiyle yeni arasındaki tercihi yapma zamanı. Yöneticiniz Satürn gezegeni bildiğiniz gibi Mayıs ayına kadar geri hareketini sürdürecek ve bu geri hareket dolayısıyla tam karşıtında bulunan Uranüsle zorlu bir görünüm yapacak. Bu demek oluyor ki, mesleki konularda artık kendinize bir çeki düzen vermeniz gerekiyor. Şu an içinde bulunduğunuz durum veya konumunuz ileriye dönük düşündüğünüzde sizi tatmin etmiyorsa, değişim için kolları sıvama vaktiniz artık gelmiş demektir. Bu enerji geçtiğim yıl, bazı aylarda da etkili olmuştu. Bilirsiniz oğlaklar pek değişime yanaşmazlar. Oysaki bu enerji bize gösteriyor ki, özgür hareket etmenin yolu yenilikten geçiyor. Kendinizi muhakkak bilgi, tecrübe anlamında geliştirmeli, gerekirse farklı yollar deneyerek yakın çevrenizden başlamak üzere hayatınıza yenilikler getirmelisiniz. Eğer bunu siz gönüllü olarak yapmazsanız biliniz ki, hayat bunu zorla size yaptıracaktır. Değişimin sesine kulak veriniz. Eğer yükseleni İkizler, Başak, Yay veya Balık olan bir Oğlaksanız bu kesinlikle şart. Daha önce de 4 Kasım 2008 de bu enerji etkili olmuştu. Bu yıl 15 Eylül 2009 da aynısını son kez yaşayacağız. Bu demek oluyor ki, bu yaşadığımız ikincisi oluyor. O zaman size düşen eğitim hayatınız başta olmak üzere, ticari, gelişim, bilgilenme, ufkunuzu genişletme konusunda hayata bakış açınızı tekrar sorgulamak, sorunlarınızın kaynağında yatan ana noktayı keşfederek yeni bir yaşam için ilk harcı atmaktır.
Evet Şubat ayındaki gelişmelerin sonuncusu ise iletişim evinizden geçecek olan Güneş gezegeninin Balık burcu seyridir. 18 Şubat-20 Mart tarihleri arasında etkili olacak bu enerji altında, hayatınızla ilgili her konuda gerçekten yapmanız gerekenlerle, sizin istekleriniz arasındaki çizgi ortadan kalkarak, hangi yolda ilerlemeniz gerektiğini gösteren deneyimler yaşayabilirsiniz. Bu seyir, mantıklı düşünmenizin önüne geçerek sizi duygusal kararlar almaya teşvik edebilir. Kaldı ki 25 Şubat tarihindeki Yeniay bu alanda gerçekleşeceği için, hakikatlerden ziyade hayalci yaklaşımlara daha fazla rağbet edebilirsiniz. Yani hayatın zorluklarıyla mücadele etmek yerine, kulağınıza hoş gelen, sizi daha az yoracak düşünceleri, işleri tercih edebilirsiniz. Halbuki bir üst paragrafta da belirttiğim gibi, böyle yapılmasının sakıncası oldukça büyüktür. Halbuki yeniayın güçlü titreşimlerinden yararlanarak, evet belki yine hayalleriniz devrede tutarak, (fakat bunlar olumlu ve gerçekleşmesi mümkün, sizi itekleyecek olan ideallerdir) ilerlemeniz son derece yararlı olabilir. Çünkü bu enerji olumlu yönüyle kullanıldığında kişinin yaratıcılık gücünü açığa çıkarmasını ve vizyonunu oluşturmasını sağlar. Bu yönde kullansak daha güzel olmaz mı?
Parasal Durumunuz
Evet şimdi sıra geldi maddi konulara. Bu alanda en etkili enerji tabi ki, 14 Şubat tarihinde işinizden elde ettiğiniz gelirle birebir alakalı yaşam alanında ilerleyecek olan Merkür gezegeninin Kova burcu seyridir. Bu seyir altında üst konu başlıklarında da sözünü ettiğim gibi geçmiş bazı konuların çözüme kavuşması sonucu bütçe düzenlemelerinizi yapabilmeniz mümkün olabilir. Kaldı ki 4 Şubat tarihinde Mars gezegeninin de, para evinizde ilerlemeye başlaması gösteriyor ki, finansal açıdan oldukça hareketli günlerdesiniz. Burada dikkat edilecek nokta dalgalamalar olabileceğini de gözardı etmeden, ani hareketler, kararlar vermeden özgür bir şekilde kendinize yeni bir sistem kurmanız. Artık borcunuz ne, alacağınız ne, denk bir bütçe nasıl hazırlanmalı, bundan sonra masraflarınız ve ihtiyaçlarınız konusunda nereye ne vermelisiniz bütün bunları netleştirmelisiniz.
Ayrıca bu enerjiler altında, Ocak ayında bir türlü yürürlüğe koyamadığınız, insanlara ifade edemediğiniz veya düşündüğünüz yenilikleri de ortaya koyabilecek, uygulayarak gelir elde edebilecek duruma gelebilirsiniz. Merkür ve Mars gezegenlerinin Kova burcu seyrinin bir başka faydası ise, eski durumların sona ermesi için daha mücadeleci olmanız ve kendi ayaklarınızın üstünde durabilecek bir gelire sahip olmasıdır. Ama az ama öz kimseye muhtaç olmadan düzenli bir gelire kavuşabilirsiniz. En azından ne kazandığınızı bilirsiniz. Jüpiterin uzun seyrini unutmayalım. 12-14 yıl sonra gelmiş bu şans Şubat ayında diğer gezegen seyirleriyle kavuşum yapacak. Yani para evinizdeki hızlılık ve yoğunluk gayet ön planda. Astrolojik olarak Güneş, Mars ve iki buçuk günde burç değiştiren Ay, tetikleyici gezegenlerdir. Yani büyük bir bütünün aydınlanmasını sağlayan ışık gibidirler. Şubat ayına baktığımızda görüyorum ki, bu tetikleyicilerin çoğunluğu finans evinizde. Demek oluyor ki, yeni bir bakış açısı altında yeni düzenlemeler yapacağız. Umarım tüm Oğlaklar için Şubat ayındaki gelişmeler sevindirici, yenilikçi ve hayata daha olumlu bakabilmenizi sağlayıcı olsun.
Pozitif Enerjili Günler : 2-3-10-11-14-15-16-19-20-21-24-25-26
Zayıf Enerjili Günler : 1-6-7-12-13-27-28
Aşkta En Şanslı Günler :2-3
Yeniay :19-20-21
(Ay gezegeninin Oğlak burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)
Dolunay :6-7
(Ay gezegeninin Yengeç burcundan geçtiği ve sizin burcunuzla karşıtlık yaptığı günlerdir. Final, bitişler, duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz)
Mutlu ve başarılı bir Şubat ayı geçirmeniz dileğimle,
iremSU
Mynet Astroloji Danışmanı
 
Üst