Oğlak Burcu 2009 Temmuz Ayı Yorumu

kaprisli

Yeni Üye
Üye
Oğlak Burcu 2009 Temmuz Ayı Yorumu
oğlak burcu temmuz ayı yorumu oğlak burcu 2009 temmuz

oglak-6109.jpg

Aşk ve İlişkiler

Aşk hayatınızla alakalı konularda 18 Haziran - 12 Temmuz tarihleri arasında etkili olacak Venüs gezegeninin Yengeç burcu seyrinden sizlere o günkü yorumlarınızda söz etmiş ve gayet önemli bir süreç olduğunu belirtmiştim. Karşıt burcunuzdan transit geçecek olan Venüs partnerinizin size karşı olan davranışlarında koruyucu kollayıcı ve sahiplenici tarzda hareket etmesini sağlayıcıdır. Eğer ilişkiniz sağlam temellere oturmuş ve yaşadığınız tecrübelerle temeli kuvvetlenmiş bir beraberlikse bu dönem aile ve yuva anlamında kök salabilir ileriye yönelik düşünceler içine girebilir veya evli iseniz birbirinize karşı daha sadık ve sevgi dolu davranabilirsiniz diyerek yoruma devam etmiştim. İlişkisinde sorun olanlar bu dönemde birbirlerine karşı sevgi dolu uyumlu davranarak problemlerin üstesinden gelmeyi deneyebilirler. Yeter ki bunu denemek için gönüllü olunuz göreceksiniz ki bu enerji size destek ve yardımcıdır. Bir müddet önce ayrılan veya aralarında sorun olan çiftler ise bu enerjinin etkisi altında tekrar bir araya gelmeyi deneyebilir eski sorunları konuşarak çözüme bağlayabilirler.
Bu dönemde eski bir sevgilinin tekrar karşınıza çıkması yıllar önce yaşadığınız bir beraberliğin yeniden gündeme gelmesi gibi durumlar da olasılık dahilindedir. Bu süreçte karşınıza çıkacak özel bir kişi size unuttuğunuz birçok güzelliği tekrar yaşatırken aradığınız güven duygusunu şefkati ve ilgisiyle sağlayabilir. Eğer eski ilişkinize tekrar dönme durumu içine girerseniz dikkat edeceğiniz nokta gerçekçi davranmak ve kesinlikle geçmişte yaşananları unutmadan karar vermeye çalışmalısınız diyerek bitirmiştim. Ardından 21 Haziran tarihi geldiğinde ise Güneş karşıt evinizde ilerlemeye başladığında ise sizlere 22 Temmuz tarihine kadar sürecek bu seyir özellikle ilişkinizle ilgili konularda dikkatli olunması gereken bir dönemdir demiş ve bu dönemde eşiniz veya partnerinizin değişken tavırlarına karşılık siz öncü gücünüzle hareket etmeye kalkışırsanız iki farklı düşüncenin birbiriyle çatışması mümkündür diye sürdürmüştüm.
Oysaki böyle dönemler siz oğlakların kendi kimlik duygunuzla partneriniz arasındaki dengeyi mutlaka sağlanmanız gerekmektedir. Bunun yolu ise uzlaşı ve ılımlık içinde harekettir. Bir oğlak her zaman planlı ve programlı hareket etmekten hoşlandığı için eğer kafasına bir şey koymuşsa onu elde edecek ortamı kendiliğinden yaratabilir. Yani illaki birilerinin onay vermesini beklemez. Bu durum ilişkisi veya evliliğiyle ilgili konularda da bu yönde olacaktır. Ya partneriniz hakimiyeti baştan ele alacak cesur davranan biri olacak veyahut Oğlak idaresi altında yaşamaya mahkum olacaktır. Güneşin bu seyri esnasında ise Oğlak ihtiyaçlar konusunda partnerinin baskın olmayışı gerekli olan çabayı göstermemesi veya tam tersine gereksiz şeylerin üstünde durması pasif davranması hatta duygularını belli etmemesi nedeniyle uç noktalara da gelebilirler. Oysaki bu enerjiyi olumlu manada kullanmak gayet mümkündür.
Bunun yolu her iki tarafın da verimlilik büyümek gelişmek için elbirliği yapmalarıdır. Oğlak yeri geldiğinde öncü davranacak sevdiği insanı sahiplenecek koruyacak ve kollayacak ama illaki partnerinden bunun karşılığını beklemeyecek partneri de ilişkinin daha ileri boyutlara gelmesi ve uzun süreli huzur içinde yaşanması adına maddi ve manevi yönden çaba gösterecek azimli olacak sevdiği insana çabasında yardımcı olacak. İlişkisi olmayanlar için bu sürecin anlamı ise karşılarına çıkabilecek insan aracılığıyla kendilerini yeniden gözden geçirmeleri demektir. Bu sayede daha sağlıklı bir ilişki yaşama şansı elde edebilir kendinizle yüzleşerek mutluluk ve doyum duygusuna erişebilirsiniz. Hani bir söz vardır. kimseyi değiştiremezsiniz değişecek olan sizsiniz. İşte bu dönem bu söze uygun ilişki yaşamanız için de ilginç bir örnek teşkil edebilir.
Bu dönemde partnerinizle aranızdaki denge ve gönül birliğini başarabildiniz ve ilişkinizdeki aksamaların önüne geçerek gerekli düzenlemeleri yapabildiyseniz önemli bir dönem geçirmiş olabilirsiniz. Aslına bakarsak gerek güneş Venüs ve Merkür ilişki evinden geçtikleri sürelerde öyle büyük sorunlara neden olmazlar. Hele temeli güçlü bir ilişkiye hiçbir zaman bir şey olmayacaktır. Yine bu süreç kimi çiftlerde uzun süren bir ilişkinin hem de evlilik belirteci olan Venüsün bu alandan geçişiyle kudsiyet kazanması açısından gayet faydalı olabilir. Her iki taraf bir ömrü beraber geçirmek adına karar verebilirler. Fakat dediğim gibi bunun için uzun yıllardır birlikte olmaları türlü badireleri beraber atlatmış iseler. Bu durumda Merkür atılan imzayı Venüs aranızdaki yemini Güneş ise aşkınızın parlamasının işareti olabilir.

İş ve Kariyer

Mesleki yaşamınız açısından en önemli transit etkinliği yönetici gezegeniniz Satürn ve Mars gezegenlerinin kavuşum enerjisidir. Bu enerjinin burcunuzla uyumlu görünüm yaptığı Başak burcunda oluşması sizler açısından aslında gayet olumlu bir süreçtir. Çünkü Satürn sizi yöneten gezegendir ve bu uyumlu görünümde sizin lehinize çalışacak Mars ise genel anlamda Oğlak burcu mensuplarının en güçlü gezegeni olduğundan yine bu dönemde sizin lehinize gelişmeleri başlatacaktır. Bu iki enerji yüksek düşünme gücü ve dünya görüşünüzle alakalı yaşam alanınızdan geçtiği için doğal olarak kimlik duygunuzu dış dünyada ispat edebilmenizi bugüne dek edindiğiniz bilgi ve tecrübelerinizi gösterebilmenizi ve yeni bir dünya kurabilmenizi sağlayıcı olacaktır. Tabi ki diğer burçlara göre siz bu konuda genel olarak faydalı gelişmeler yaşayabilirsiniz. Fakat bu demek değildir ki dikkat etmeniz gereken noktalar yok. Bir kere en önemlisi karamsarlık şüphe kuruntu hayata kötümser bir bakış nasılsa beni bulmaz böyle güzellikler diyerek düşünmek son derece sakıncalıdır. Hayata dar ve fazla tutucu gözlerle bakmak insanları ve sistemleri eleştirmek geçmişte yaptığınız hataları sürekli ön plana getirmek gereksizdir. Mademki yaşam şimdi size bir fırsat sunmaktadır. Bu enerjiyi olumsuz kullanmak istemeyeceğinize göre özgüven duygunuzu kesinlikle ayakta tutarak girişimlerde bulunmaya hazır olmalısınız.
Eğer siz bugüne dek emek sarfetmiş sorumluluklarınıza sahip çıkmış dürüst ve namuslu bir şekilde hiç kimsenin ekmeğiyle oynamadan alın terinizle buralara gelmişseniz biliniz ki bu iki enerji sizin için harika bir dönemin başlangıcıdır. Bilirsiniz yorumlarımda hiçbir zaman abartılı sözlerden hoşlanmadım. Enerjiler neyi gösteriyorsa sizlere bilgimce izah etmeye çalıştım. Şimdi size bu iki zorlu transitin faydalar getireceğini söylüyorsam bundan yararlanmamanın sadece doğum haritalarınızdaki zorlu enerjiler veya sizin pasif kalmanız nedeniyle olacağını belirteyim. Yani o kadar ki olumlu bir seyirdir. Umarım bu süreçte bilginizi başkalarıyla paylaşabilir gerekli zamanda gerekli adımları atmakta gecikmez ve iş hayatınız genel yaşamınız adına yeni bir dünyaya adım atabilirsiniz. Ayrıca bu süreçte devletin yapacağı bazı düzenlemeler iş hayatınızla alakalı konularda zorlu gibi görünse de genel anlamda yarınlarınız adına etkili olabilir. Yine bu dönemde işyeri ortamınız işinizle alakalı veya gündelik aktivitenizi ilgilendiren konularda ustalaşmanız eğitmenliğiniz yöneticiliğiniz ticari başarınız ön plana çıkabilir.
Öyle eğitimlerden veya zorlu sınavlardan geçersiniz ki bu mesleki ihtisaslaşmanızda size geleceğiniz adına büyük başarılar getirebilir. Sadece sabırlı olun. Çalışın didinin alınterinizi dökün. Sizler bu dünyanın ağır işçilerisiniz. İşte bu dönem ustalaşmanız adına biçilmiş kaftan olacaktır. Yeter ki inancınızı kaybetmeyin. Kendinize güvenin. Sakın ola ki dış dünyadaki koşulların veya insanların sizi yenebileceğini düşünerek geri adımlar atmayın. Siz buraya kolay gelmediniz. Geçmişinizi hatırlayın kendinize verdiğiniz emeği düşünün. Eğer gönül rahatlığıyla hakkım olanı istiyorum diyebiliyorsanız bilin ki bu süreç hak ettiklerinizi size getirecektir. Yok tam tersi ise o zaman eksiklerinizi dürüstçe kabul edin ve düzenlemek için bu zorlu iki gezegenin kavuşumunu kendinize milat edinin. Umarım hayat size arzuladıklarınızı bu dönemde fazlasıyla verir. Bu benim astrolojik olarak mesleğim dışı söyleyeceğim bir dilektir. Mesleğim gereği ise ben bu dönemin tüm oğlaklar için başarılı geçeceğine inanmaktayım.

Para Konuları

Temmuz ayı parasal konularda biraz önce bahsi geçen Satürn Mars enerjisinin etki alanındadır. Nedeni finans evinizin yöneticisi olan Satürn gezegeninin kazanımlarınızla birebir alakalı olmasındandır. Aslında kendi kazanımlarınız konusunda ikinci yöneticiniz Uranüs ile ana yöneticiniz Satürn söz sahibidir. Fakat klasik astrolojiye göre danışmanlar Satürn gezegenini merkez alırlar. Ben de onlardan biriyim. Bu durumda maddiyatla alakalı mevzularda bu dönemde parasal kazanımların sıkı ve titiz çalışma pratik hareket edebilme sistemli ve programlı bir şekilde görevlerinizi yerine getirme sonucunda elde edileceğini söylemek mümkündür. Her ne kadar Satürn genel anlamda oğlakların pek yüzünü güldürmüyor diye düşünülse de sabırlı bir şekilde çalışmanın size her zaman yararlı sonuçlar yaşatacağını söyleyebilirim. Sadece bu işin sırrı karamsarlığa düşmeden içinizdeki inancı geliştirmek olduğunu biliniz.
Satürn gezegeninin bu süreçte iş ve kariyer bölümünde izah ettiğim gibi 3-10-17 Temmuz tarihleri arasında yapacağı kavuşum enerjisi parasal yönden belirli bir durgunluk bölümü getirebilir. Bunun en önemli nedeni yaz sezonu oluşu nedeniyle iş hayatının çalışma bölümündeki yavaşlık dolayısıyladır. Genel olarak maddi konularda tutumlu olunması gereken bir dönemdir. Risk almak yerine eldekini korumaya çalışmak gayet faydalıdır. Üretimle alakalı konularda bu dönemde yavaşlamalar oluşabilir fakat ben Oğlaklar açısından sıkı çalışılmaya devam edildiği sürece her emeğin karşılığının alınacağını düşünüyorum. Dikkat etmeniz gereken konu karşınıza çıkan ve sizi parasal açıdan doyurabileceğini düşündüğünüz konuları detaylı bir şekilde incelemeniz mantıklı bir şekilde hareket etmenizdir. İş görüşmelerinde yeteneklerinizi hayata geçirebileceğiniz alanlarda görev alırsanız bunun size geri dönüşümü parasal yönden tatminkar olabilir. Hesabınızı iyi bilmeli bugüne dek edindiğiniz tecrübeleri göz ardı etmemeli az veya çok paranıza sahip çıkmalısınız.

Pozitif Enerjili Günler : 6-7-8-11-12-13-16-17-18-21-22-25-26

Zayıf Enerjili Günler : 9-10-23-24

Yeniay : 16-17-18

(Ay gezegeninin Oğlak burcunda olduğu günlerdir. Sizin için yeniay anlamı taşır. Bilinçli istekleriniz ile bilinçaltınız uyumludur ve yeni başlangıçlar için taze enerji anlamı taşır)

Dolunay : 2-3-30-31

(Ay gezegeninin Yengeç burcundan geçerek burcunuzla ters açı yaptığı günlerdir. Final bitişler duygularınızla düşünceleriniz arasındaki çekişmedir. İyi dengelenmesi halinde yapıcıdır. Zayıf enerjidir. Fiziksel olarak kendinizi güçsüz hissedebilirsiniz.)

Not:
Aylık yorumları okurken yükseleniniz hangi burçsa ona göre de okumanız gerekir. Böylece daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Bunu önemle dikkate alınız.

Emeğine sağlık. Bir oğlak burcu olarak (yükselen akrep) güzel şeyler okudum.
Akrep Burcunuda okumamda fayda var sanırım:)

Geri