Oğlum 7 yaşında gece altını ıslatmaya başladı neden olabilir?

• Konbuyu başlatan Meryemaaa
  • Başlangıç tarihi
M

Meryemaaa

Forum Okuru
Oğlum 7 yaşında gece altını ıslatmaya başladı neden olabilir?

7 yaşında oğlum gece altını ıslatıyor melek kadınlar kulübü gece altını ıslatan çocuğa ne yapılmalı forum'da.​

Oğlum 7 yaşında normalde 4.5 yaşında bitirdigimiz gece islatmalarini 1 aydır ara ara geceleri yapıyor. 7 yaşında oğlum gece altını ıslatıyor bu neden olur acaba? Herhangi bir şeyden korkmuş olabilir mi? Gece tuvalete kendisi kalkan çocuk şimdilerde kalkmaz oldu. Çocuklarda idrar kacirma nedenleri nedir? Oğlumun bu durumuna nasıl engel olacağız nasıl bitireceğiz bu problemi? Acaba uzmana götürmeden hallolabilir mi? Yani aslında yapmazken şimdilerde başlaması beni endişelendiriyor aslında. Çocuklarda gece alt ıslatma problemi ara ara da olur mu bu şekilde?

images (5).jpeg

Merhabalar
Çocukların alt ıslatma durumunda mutlaka altında bir sebep aranmalı. Hele ki sizin çocuğunuzun olduğu gibi daha önce alt ıslatma olayı bitmişti ve şimdi yeniden bu ortaya çıktı ise ciddi bir problem ile karşı karşıya olduğunuzu gösterir. Uzmana gitmenizi öneririm. Burada ya bir korku, ya görmemesi gereken bir şey görme durumu ya da okulda yaşadığı bir problem olabilir. Kesinlikle öğretmeni ile de konuşmalısınız. Uzman ile de kesinlikle görüşmelisiniz. Bir çocuk gelişimci olarak söylüyorum bunu uzun süren bir alt ıslatma durumu olsa bir tahlil bile yaptırın derdim ama çocuk böyle bir problemi yokken birden ortaya çıkan bir alt ıslatma durumu sorun teşkil eder.

"7 yaşında gece idrar kacirma neden olur"​

Bir çocuk tuvalete alıştıktan sonra özellikle yaş belirtmek gerekirse en geç 5 yaşına kadar alt ıslatma sorununu halletmis olmalı. Eğer 7 yaşında ve devam ediyorsa böbrekler ile ilgili bir sorun olabileceği gibi aile içinde de bır sorunlar olabilir. Kendi ailenize de bir bakın derim eğer bir tartışma problem ya da çocuğa karşı şiddet bağırma gibi durumlar varsa bu da alt ıslatmasına sebep olur. Süregelen bir alt ıslatma sorunu olsaydı dediğim gibi önerilerde bulunacaktım ama bu durum sonradan oluşan bir durum olduğu için titiz davranılması gereken bir durum yaşıyorsunuz o yüzden mutlaka bir uzman ile görüşün.

Geri