Etiketler:
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  Oğlumla odasında her akşam yemek yiyorum

  Konu, 'Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  oğlumun karısı oldum oglumla ensest oğlumla ensest oğlum oğlum VATAN ŞEHİTLERİ - Binlerce şehidin binlerce gazinin ve 15 yıldır ağlayan Türkiye'nin öyküsü - V

  Osman SERTOĞLU


  22 yaşındaki oğlu Hamit'i vatanı için şehit veren anne Gülten Karaer, her gece mutlaka rüyasında gördüğü oğluyla her akşam ve sabah onun odasında karşılıklı yemek yediklerini söylerken gözyaşlarını tutamıyor.


  Adı Hamit'ti,
  22 yaşında gencecik bir fidan,
  Adı Hamit'ti,
  Anne babasının tek oğlu,
  Adı Hamit'ti,
  Malatya'dan 10 yıl önce gittiği onur görevinden bir daha dönmedi.
  1994 yılında kör bir kurşun ayırdı O'nu sevdiklerinden...
  Ardında acılı, yaralı yürekleri bırakarak.

  Askerliği bitip izne geldikten sonra 4 ay uzatılan askerlik süresi nedeniyle tekrar döndü Şırnak'a Hamit. Öylesine seviyordu ki, vatanını askerlik yapabilmek için elinin olmayan bir boğumunu saklamıştı muayenede. Vatan görevinden kaçanlara ibret olurcasına.

  Geçen 8 yıl anne babanın yüreklerini kanattı. Onlara evlat acısını bir gün olsun unutturmadı. Gözleri yaşlı, yürekleri yaralı ama başlan dik. Oğullarını vatana feda etmenin buruk da olsa gururuyla..

  Kocamustafapaşa'da, her yanı acı hatıralarla dolu bir evdeyiz. Baba Mehmet ve anne Gülten Karaer'in acılarını paylaşmak, şehitlerin yüreklerimizdeki yerlerini biraz olsun anlatabilmek için. Baba Mehmet Karaer ciğerlerinin derinliklerinden haykırıyor; "Abdullah Öcalan idam edilsin"
  "Abdullah Öcalan Suriye'den kaçtıktan sonra, Apo olayının takibi içinde olduk. Bu olayı değişik şekillerde protesto ediyoruz. Şehit ailelerinin hepsi, çok üzgün. Abdullah Öcalan'ın idam edilmesini istiyoruz."

  Bir baba yüreğinin haykırdığı acı ifadeler, bizleri de derinden yaralıyor. Ve Mehmet Bey anlatmaya devam ediyor. Ailemizde üç şehit var. Ama evlat acısı.

  "Siyasiler, şehit ailelerini kullanıyor. Türkiye Cumhuriyeti'nin tertemiz, birer vatandaşıyız. Benim dedem, babam ve oğlum şehit. Söz veren siyasilerin sözlerini tutmadığını gördük. Beni burada en fazla üzen şey, Apo'nun yakalandığı tarihte, şehit aileleri dışındaki insanlar da, Apo'nun idam edilmesini istedi ama şu an hiç kimseden ses çıkmıyor."

  ASKERE GİDERKEN RUHUNU BIRAKTI

  " Ve biricik oğlumuzun ruhu, odasında. Bize kendini hissettiriyor." Oğlum askere gitmeden önce, odasında, sigara içip müzik dinlerdi. Öldükten sonra oğlumun odasında bir çok olayla karşılaştık. Bir keresinde oğlumun ruhu bana gelip sarıldı.

  Ben de oğlum benimle konuş dedim, o da bana gülümsedi ve gitti. Bir keresinde de annesinin rüyasına girdi. Annesine; anne biz şehitler olarak odama gelip, odamda ilahiler ve Kur'anlar okuyoruz, dedi. Bu olaylar beni çok etkiliyor. Ayrıca şehit babaları olarak biz konuyla fazla ilgilenemiyoruz. Fakat bu ilginin tamamını şehit anneleri gösteriyor. Anneler bu konuda daha hassas olduklan ve evlatlarında daha çok emekleri olduklan için çok üzülüyorlar. Biz şehit annelerine göre fazla hakimiyet kuramıyoruz. Çünkü büyük ve ağır yükün tamamı şehit babasına düşüyor. Bundan dolayı anneler çok daha fazla üzülüyor."

  ŞEHiT ANNESİ GÜLTEN KARAER...

  "Oğlumun odasını hemen hemen her gün temizliyorum. Geçen hafta, oğlumun odasını iki gün boyunca temizledim. Sabah, akşam yemeklerini oğlumun odasında, oğlumla karşı karşıya yiyiyorum. Yemek boyunca onunla konuşuyorum. Oğlum diye söylemiyorum ama oğlum iyi ve dürüst bir insandı. Ailesine düşkün, işine saygılı ve insancıldı. Şehitlerin Allah tarafından seçildiğine inanıyorum. Çünkü ailemizde, dedem, babam ve oğlum şehit oldu. Böyle bir olay insanı düşündürüyor." Oğullarına saplanan kurşun aslında yüreklerini parçalamış anne babanın. Bu acıyla yine o günlere giderek, evlatlarından ayrılış öyküsünü anlatıyorlar:

  "Hamit'in tayini, 26.11.1992 tarinde Hatay-Serinyol ilçesine çıktı. Acemi birliğine oğlumuzu yolladıktan sonra, biz de Hatay'a, oğlumuzun yanına yemin törenine gittik. Yemin töreni bitti, çarşı iznine çıktık. Benim oğlumun şehadet parmağını bir boğumu yoktu. O sırada oğlum bana şöyle dedi: "Baba; komutanım bana, senin parmağının bir kısmı yok, istersen seni eve yollayayım. Ben de, komutanıma, bunu bana yaparsanız kötülük etmiş olursunuz. Ben askerliğimin geri kalan kısmına en iyi bir şekilde devam edeceğim" dedim. Oğlum askere gitmeden önce muayene olmaya gitti. Muayene olduğu zaman parmağını sakladı. Sırf askere gitmek için. Bu yüzden askere gitmemek için bir özürü vardı ama oğlum ben kesinlikle askere gideceğim dedi. Şırnak'ta oğlum askerliğini yaparken, jeneratörlerden sorumluydu. Teröristler havan mermisi ile, tugaya mermi yağdırmaya başlamışlar. Oğlum da, jeneratör odasında otururken, dışardan ateş seslerini duymuş ve o sırada mermi bir arkadaşına isabet etmiş. Arkadaşının vurulduğu yere gidip, onu revir odasına götürüyor. Doktor vurulan arkadaşını tedavi ederken, oğlum ve arkadaşları revirden çıkarken, ateş sesini tekrar duymaya başlıyorlar. Oğlum arkadaşlarına mermiler bu tarafa doğru geliyor diyor ve tam o sırada mermi biri iki arkadaşının üzerine isabet alıyor. Vurulan arkadaşları arasından bir kaçı, fazla zedelenmeden hayati tehlikeyi atlatıyorlar. Sadece bir parmak boğumu kadar mermi sol kulağının yanından, beynine gidiyor. Beyine giden mermi, oğlumun nefesini kesiyor. Ama kalbi çalışıyor. Vurulduğu zaman oğlum, hemen aileme haber verin diyor. Yaralı oğlumu hemen, helikopterle, Diyarbakır'a götürüyorlar. Bunun sonrasında bize haber verdiler, biz de hemen toparlanıp, Diyarbakır'a gittik. Oğlumu, yoğun bakıma almışlar. Yoğun bakıma girip oğlumuza baktık. Birşeyi yoktu. Sadece kulağının yanında bir yara izi vardı. Nefesini oksijen ile sağlıyorlardı. Yoğun bakımda bir süre kaldı ve bir hafta sonra, 26.04. 1994'te ruhunu teslim etti."

  ÇEYİZ BOHÇASINI, SEVDİĞİ KIZA VERDİK

  "Oğlumun konuştuğu biri vardı. Evlenmek istiyordu. Biz de oğlumuza çeyiz yapmıştık. Oğlumuz öldükten sonra, hazırladığımız çeyizi; altınlarını ve ev eşyalarını oğlumun sevdiği kıza bohçasıyla birlikte verdik. Sanki oğlumla evlenecekmiş gibi bütün çeyiz eşyalarını gönderdik. Çünkü onlan burada bırakamazdık. Şu an kız evlenmiş ve mutlu bir yuvası var. Keşke oğlumuz ölmeseydi de, biz o kızı gelinimiz diye buraya getirseydik. Çok üzgünüz."

   
 2. beyazmelek_melek

  beyazmelek_melek Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  101
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  NEUSS/ALMANYA
  Cevap: Oğlumla odasında her akşam yemek yiyorum
  cok duygulandim, tüylerim diken diken oldu, offffffffffff.......................
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] BIZLERLE PAYLASTIGIN ICIN SAGOL
   
Oğlumla odasında her akşam yemek yiyorum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Türk Kadını Yemek Yandığında Dayak Yiyor!

  Türk Kadını Yemek Yandığında Dayak Yiyor!

  Türkiye'de eşi tarafından dövülen kadınların yüzde 5.8'i yemeği yakarsa, yüzde 29.1'i eşine karşılık verirse, yüzde 27'si lüzumsuz para harcarsa, yüzde 23.2'si çocuklarını ihmal ederse şiddet görüyor. Kadına yönelik şiddet konusunda yapılan araştırmalar, dünyada 5 kadından birinin fiziksel ya da psikolojik şiddete maruz kaldığını ortaya koyuyor. Şiddet gösterenlerin büyük çoğunluğu da aile...
 2. Merinos Yemek Odaları

  Merinos Yemek Odaları

  Merinos mobilyanın üretmiş olduğu yemek odası takımları ve modelleri kızlar.
 3. yemek odaları-masaları

  yemek odaları-masaları

  ŞÖYLE BAŞBAŞA GÜZEL BİR AKSAM YEMEGİ EŞİNİZLE SEVGİLİNİZLE.YA DA BİR YEMEK DAVETİ YAPACAKSINIZ AMA MASANIZ YADA YEMEK ODANIZ YEMEKLER KADAR ÖNEMLİ AKSIZ MIYIM ?İŞTE BİRBİRİNDEN GÜZEL MASALAR ODALAR
 4. Her akşam çay yaparmısınız ? (:

  Her akşam çay yaparmısınız ? (:

  akşam çayı menüleri akşam çayı menüsü Ben her akşam haberler biterken çayı demler izleyebileceğim diziyi açar doya doya çayımı içerim diyen kaç kişi var ? Yanii kimler her akşam çay içiyor?
 5. Biz Kadınlar Neden Çok Yemek Yiyoruz ?

  Biz Kadınlar Neden Çok Yemek Yiyoruz ?

  kadınlar, neden çok yemek yer, kadınlar hakkında merak edilenler, sağlıklı yaşam, hakkında bilgiler için yazımıza buyrun arkadaşlar. biz kadınlar ne çok yemek yiyoruz :D:D üzülünce yemek yee, sinirlenince yemek yee, sıkılınca yemek yee :D:D peki biz kadınlar neden bu kadar çok yemek yiyoruz merak ediyormusunuz melekler ? ozaman yazımızı okuyun :D:D Kadınların beyin yapıları kimyasal...

Sayfayı Paylaş