Oğlumun sorularından kafayı yemek üzereyim yardım edin :S

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Oğlumun sorularından kafayı yemek üzereyim yardım edin :S
Oğlum yeni yeni konuşuyor ve herşeyi sorma döneminde. Buraya kadar herşey normal diyebilirsiniz ama çok fazla soru soruyor. Nasıl desem, herşeye adım başı bu ne, bu ne, bu ne :S Bir çarşıya çıksak herşeyi üçer tur tekrar soruyor. İlk zamanlar sabırla cevap veriyordum ama ben de insanım. Artık iyice daraltınca ağzımdan zıkkım lafı çıkıyor. Sonra da üzülüyorum ama görmeniz lazım halimi :S Ne yapacağım bu çocukla ben bi bir akıl verin ne olur :(

Relax Relax biraz daha relax :) Yani bira zdaha sakin durmanızı şiddetle tavsiye ediyorum size daha sonra size " anne zıkkım ne " diy esormaya başlar. Aslında uzmanlar bıkmadan usanmadan sizlere soru soran çocukların sorularına mutlaka düzgün cevaplar verin diyorlar bilginiz olsun.

Çocukların herşeyi merak edip öğrenmek istediği bir dönemleri vardır bende bir anne olarak bunu yaşadım ve bıkmadan usanmadan sürekli aynı soruyu arka arkaya çocuğuma yanıt verdim. Şu anda 20 aylık olan ikizlerimle bile büyük insan gibi konuşup cümleler kuruyorum ve bu onların çok hoşuna gidiyor kendilerini daha bir önemli ve yetişkin gibi hissediyorlar:) Bebek diliyle konuşmuyorum ki uzmanlar da bunu önermiyorlar. Hiç can sıkmaya değecek bir konu değil gelip geçici bir dönem normal sadece biraz sabırlı olmak gerekiyor sadece bu mesele:)

Geri