Öğrenmesi En Zor Lisan Hangisi Acaba?

T

TİTAN

Forum Okuru
Öğrenmesi En Zor Lisan Hangisi Acaba?
en zor lisan, nedir, hangisidir, öğrenilmesi en güç dil, nedenleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz

https://www.meleklermekani.com/imagehosting/en zor dil-3b3.jpg

Sevgili melekler,
Türkiye'de devlet okullarında 4. sınıftan itibaren İngilizce dersi okutulmaya başlanıyor.Bu ne derece yeterli orası tartışılır bir konu..Benim merak ettiğim öğrenmesi en zor dil hangisi olduğuydu.Küçük bir araştırma yaptığımda tahminimin doğru olduğunu anladım..

Amerikadaki (FSI) Yabancılar Enstitüsünün öğrenciler arasında yaptığı araştırmaya göre en zor dillerin Çince, Japonca, Arapça, Macarca ve Korece olduğunu sonucu ortaya çıktı.
Araştırmalar bir dil üzerinde uzmanlaşabilmek için ortalama 88 hafta / 2200 ders saati gerektiğini gösteriyor. Dünyanın en zor dillerinden biri üzerinde uzmanlaşabilmek için ise bu ortalamanın üzerinde zaman harcamak gerekiyor. Yani Çince öğrenmesi en uzun zaman alan dillerden biri.

Yine aynı araştırmaya göre ana dili ingilizce olanlar dil öğrenmekte o kadar da istekli değiller. İngilterede 10 kişiden sadece 1′i en az bir yabancı dil biliyor. %5 ‘inden azı ikinci bir dilde 20′ye kadar sayabiliyor. Buna rağmen %80 ‘i başka ülkelerde çalışabiliyor. Tabiki de anadillerinin ingilizce olması sayesinde.

Bir dilin zorluğu ise ülkelere göre değişebiliyor. Örnek olarak Türkler için Japonca ve Çince neredeyse aynı seviyede zor iken bir Çinli ikinci dil olarak daha kolay öğrenebileceği nedeni ile Japoncayı seçebiliyor. Aynen Bir İtalyan için İspanyolcayı öğrenmenin daha kolay olması gibi.
 

Benzer İçerikler

Bilge Gökçen
Cevaplar
0
Görüntüleme
625
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Cevaplar
0
Görüntüleme
717
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Cevaplar
0
Görüntüleme
802
Bilge Gökçen
Bilge Gökçen
Üst