Öğretmen olmak istiyorum bana yol gösterir misiniz?

B

Bilgebuglem

Forum Okuru
Öğretmen olmak istiyorum bana yol gösterir misiniz?

Ben öğretmen olmak istiyorum melek kadınlar kulübü öğretmen olmak için forumda.​

Merhabalar ablalarim abilerim ben lise birinci sınıftayım öğretmen olmak istiyorum ne yapmam gerekiyor? Öğretmen olmak için nereyi okumam gerekir? Öğretmen olmayı çok küçüklükten beri istiyorum umarım olurum bana yol gösterirseniz sevinirim?

Merhabalar
Umarım her şey gönlünce olur. Öğretmen olmak için ne öğretmeni olmak istediğine karar vermelisin önce. Mesela sınıf öğretmenliği branş öğretmeni mi okul öncesi öğretmeni mi ya da resim müzik öğretmeni mi istiyorsan ona karar ver ona göre bölüm seçmelisin. Mesela lisede seçtiğim bölüme göre de farklı öğretmenlik tercih edebilirsin örneğin okul öncesi öğretmenliği için sözel bölümü tercih etmelisin. Ya da sınıf öğretmenliği istiyorsan eşit ağırlık bölümü tercih etmelisin. Branş öğretmeni olmak istiyorsanız örneğin matematik öğretmeni olmak için sayısal bölümde okumanız gerekiyor sonrasında ise üniversite için yani fen edebiyat fakültesinden matematik okuyarak üstüne formasyon alarak öğretmenlik yapabilirsiniz. Ya da Türk dil edebiyat öğretmeni olmak için yine fen edebiyat fakültesi'nde okuyup formasyon alarak Türk dil edebiyatı öğretmeni olabilirsiniz. Müzik ya da resim öğretmeni olmak için üniversitelerin özel yetenek sınavlarına girmeniz yeterli olacaktır ama üniversite sınavında barajı geçmiş olmanız gerekiyor. Aşağıdaki verdiğim linki ve incelemenizde fayda var "kızlar ben öğretmen olmak istiyorum bana yardımcı olur musunuz lütfen"

Geri