1. PeLiNiM

  PeLiNiM Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  5.406
  Beğenilen Mesajlar:
  57
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  ANTALYA

  öğretmene eş durumu atamalarında kolaylık

  Konu, 'Okul ve Öğretmenler' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

  aday öğretmenin eş durumu tayini aday öğretmen eş durumu öğretmen tayini atamalarında son durum Yerinde bir karar...Artık eşler ayrı illerde çalışmak zorunda kalmayacak:deli::deli:

  Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun talimatı ile eş durumundan öğretmen atamalarında il emri uygulamasına geri dönüldü. Böylelikle evli öğretmenlerin aynı ilde çalışması için puan esası kaldırılmış oldu.
  Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, öğretmenlerin eş durumundan atanmalarına ilişkin önemli bir karara imza attı.

  Bakan Çubukçu, "aile bütünlüğünün korunmasının sağlanması" için talimat vererek öğretmenlerin eş durumundan atamalarda puan esasını kaldırdı.

  Bu uygulamada puan koşulu sağlandığı takdirde ilde boş kadronun bulunması da gerekiyordu.
  İl emri uygulamasıyla kadrolu öğretmenler, aynı ilde çalışabilecek böylelikle evli öğretmenlerin atamaları gerçekleşecek.

  Öğretmen, öncelikle kendi alanında yeterli kurum olması halinde elektronik başvuru formunu dolduracak, ancak atanmak istediği alanda bir kurum yoksa boş kalan kurumlara atanacak.

  Öğretmene uygulama ile yeni bir tercih hakkı olarak "il emrine atanmak istiyorum" seçeneği tanındı.

  Sözleşmeli öğretmenlerin yer değiştirmelerinde ise boş pozisyonlara başvuru almak suretiyle puan üstünlüğüne göre yerleştirme yapılacak.

  Öğretmenler uzun bir süredir bu konuda çeşitli eylemler yapıyorlardı. Yeni uygulamayla birçok evli öğretmenin mağduriyeti giderilmiş olacak.
   
öğretmene eş durumu atamalarında kolaylık konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 2012 Eş Durumu Atamaları Ne zaman Olacak

  2012 Eş Durumu Atamaları Ne zaman Olacak

  eş durumu atamaları ne zaman eş durumu atamaları 2012 atama takvimi 2012 eş durumu atamaları takvimi yer değiştirme ve tayinlerinin tam olarak ne zaman yapılacağını sizlerde merak ediyorsunuzdur. Baya çetrefilli bir iş olduğunu söylemekte fayda var. Önümüzdeki günlerde Eş durumundan dolayı atama ve yer değiştirme klavuzu, Milli Eğitim bakanlığı tarafından açıklanacak meleklerim. O zaman bu...
 2. Öğretmen Ağustos atamaları 2011

  Öğretmen Ağustos atamaları 2011

  2011 ağustos ayındaki öğretmen atamaları ile ilgili haber var mı Milli Eğitim Bakanlığı bununla ilgili bir açıklama yaptımı.
 3. 2012 Öğretmen Atamaları

  2012 Öğretmen Atamaları

  2012 Öğretmen Atamaları hakkında bilgi... Merhaba arkadaşlar 2012 Öğretmen Atamaları hakkında haberi yada bilgisi olan var mı?
 4. 2012 Ağustos öğretmen atamaları

  2012 Ağustos öğretmen atamaları

  Ağustos ayı için öğretmen atamaları yapılacak acaba bu atamalarla alakalı bilgisi olan arkadaşlarım var mı ?
 5. 2013 Yılı Eş Durumu Atamaları İle İlgili Bilgiler

  2013 Yılı Eş Durumu Atamaları İle İlgili Bilgiler

  Bu konu; 2013 Yılı Eş Durumu Atamaları hakkında bilgiler vermektdir. Sevgili melekler, Başbakan Yardımcısı Hüseyin Çelik, 2013 yılı Şubat ayında eş ataması yapılıp yapılmayacağı konusunda ki sorulara yanit verdi. İşte detaylar... 2013 Şubat ayında eş durumu ataması yapılacak mı soruları akılları kurcalarken konu hakkında Başbakan yardımcısı Hüseyin Çelik’ten geldi. Eş durumundan...

Sayfayı Paylaş