Öğretmenim!!!

PeLiNiM

Yeni Üye
Üye
Öğretmenim!!!

Ah biz var ya biz topluma kızarız etiket yapıştırmayın diye. oysa ilk etiketlerini biz yapıştırırız yaramaz öğrenci tembel öğrenci vs vs ...

BENİ KABA DAVRANIŞLARIMDAN DOLAYI SEVMİYORSANIZ,
GÖRGÜ KURALLARINI ÖĞRENEBİLİRİM.

PİS OLDUĞUM İÇİN BENİMLE İLGİLENMİYORSANIZ,
TEMİZLENEBİLİRİM.

BİLGİSİZLİĞİMDEN DOLAYI BENİ SUÇLUYORSANIZ,
BUNUDA GİDEREBİLİRİM.

AMA, BENİ MEVCUT YETENEKLERİMDEN DOLAYI SUÇLUYORSANIZ,
DEĞİŞMESİ GEREKEN SİZSİNİZ ÖĞRETMENİM,

DEĞİŞMESİ GEREKEN SİZSİNİZ!

(Bir öğrencinin ağzından)

Sorun nerde onu bulmak lazım değilmi canım..

Dün kızımın okul toplantısı vardı.Notlarını biliyoruz zaten.Gidildi toplantıya..Bu zaman kadar hiç bu kadar sinirlerim bozulmamıştı.Ben ki her zaman öğretmene saygı duyan,onlar hakkında kötü laf ettirmeyen,her zaman sükunetini koruyan ben oynattım adeta..

Lise son sınıf geometri öğretmeni tüm öğrencilerin yazılı notunu sıfır olarak veriyor. Tamam çocukların başarısızlığıdır diyelim.Sınıfın tümü(36 öğrenci).Nasıl diyebilirki tüm velilere merak etmeyin sıfır verdim ama sınıf geçireceğim hepsinede.Kardeşim geçirme bırak sınıfta kalsınlar.Ne demektir bu sınıfta hiç bir öğrenci öss kazanamaz..Bir kaç kişi yada sınıfın yarısı olsa neyse..

Ne demek istiyorsunuz sayın hocam..Ne verdiyseniz bu öğrencilere onu alıyorsunuz demekki.Yazıktır ,günahtır yapmayın..Biz çocuklarımız için her şeyi yapıyoruz bu yaştaki çocukları psikolog kapılarında geziyoruz.Sizin cevabınız ve emeğiniz bumudur?

Pelincim içim öyle doldu ki dünden beri ..Sadece çocuklar için....

Teşekkürler paylaşım için tatlım..İğne çuvaldız misali.....

Geri