Öğretmenlere 700 TL Kırtasiye Yardımı Ne Zaman Ödenecek 2012 2013

• Konbuyu başlatan Kayıtsız Üye
  • Başlangıç tarihi
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
Öğretmenlere 700 TL Kırtasiye Yardımı Ne Zaman Ödenecek 2012 2013
Bir ilkokulda öğretmenim ve öğretmenler için 2012 2013 öğretim yılında 700 TL lik bir kırtasiye yardımı var. Acaba haberiniz var mı bu kırtasiye yardımını bizler ne zaman hangi tarihte alacağız.
Bilsigisi olan kişilerin yazmasını rica ediyorum.

Öğretmen Eda.

2012 2013 yılı için diğer bir adıyla Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneği ne zaman ödenecek ?

MEB 2012 2013 kırtasiye yardımını, Eğitim Öğretime Hazırlık Ödeneği yardımını 20 Eylül 2012 tarihinden itibaren ödeyecek. Öğretmenler yeni eğitim öğretim yılının başında verilecek olan 700 TL lik bu yardımı belirtilen tarihte yani 20 eylül 2012 tarihinden itibaren alabilecekler.

İlgili mevzuata göre, eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolarda görevli olup, fiilen öğretmenlik yapanlara (ilköğretim ve okul müdürleriyle yardımcıları, cezaevi okullarında çalışanöğretmenler, yönetici, eğitim uzmanı ve eğitim uzman yardımcıları dahil) her öğretim yılında bir defaya mahsus olmak üzere ve öğretim yılının başladığı ay içinde Milli Eğitim Bakanı tarafından saptanacak tarihte Bakanlar Kurulunca belirlenecek miktarda öğretim yılına hazırlık ödeneği ödeniyor. Geçen yıl 600 TL olan hazırlık ödeneğinin yeni eğitim öğretim yılında 700 TL olarak uygulanacağı Mayıs ayında belirlenmişti. Bu kapsamda, 700 TL öğretim yılına hazırlık ödeneği, eğitim öğretim hizmetleri sınıfına dahil öğretmen unvanlı kadrolarda görevli olup, fiilen öğretmenlik yapanlara 20 Eylül 2012 tarihinden itibaren ödenecek.

Kaynak:Habergah

Geri