Öğretmenlerle ilgili sözler atasözleri

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Öğretmenlerle ilgili sözler atasözleri
öğretmenlerle ilgili özlü sözler öğretmenle ilgili özlü sözler öğretmenle güzel öğretmenlerle atasözleri meleklerle atasözleri
Öğretmenlerle ilgili özlü ve güzel sözleri atasözlerini sizlerle paylaşmak istiyorum arkadaşlar:)
ogretmen1-5774.jpg

* Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum Hz Ali (ra)

* Bir öğretmen ebediyete hükmeden insandır Tesirlerinin nerede biteceği asla bilinemez Henry Adams

* Bir topluluk ulus olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır Onlardır ki, toplumun gerçek bir ulus haline getirirler Atatürk

* Devlet adamları gelir, geçerler Milletlerin hayatında izleri payidar olan muallimlerin elleridir İsmet İnönü

* Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama öğretmenin eserine değer biçilemez Çünkü, onun eseri her şeydir ve hem de hiçbir şeydir Socrates

* Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakar ve muhterem unsurlarıdır Atatürk

* Heykeltıraş mermere ne ise; öğretmen de çocuğa odur Addison

* İyi bir öğretmen, kendisini yavaş yavaş gereksiz kılabilen insandır Thomas J Carrutheris

* Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir Öğretmenden, eğiticiden mahrum bur millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştırAtatürk

* Muallimler! Yeni nesli, Cumhuriyetin fedakar muallim ve mürebbilerini sizler yetiştireceksiniz Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır Atatürk

* Öğrencilerin bilmeleri gerektiğinden daha çok şey bilmeyen bir öğretmenden daha korkunç hiçbir şey olamaz Goethe

* Öğrencilerine okuma isteği aşılamayan bir öğretmen havada soğuk demir dövüyor demektirH Mann

* Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir Atatürk

* Öğretmen nasılsa sınıf da öyledir Alman Atasözü

* Öğretmenler! Cumhuriyet sizden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister Atatürk

* Öğretmenlik mesleklerin en az kazanç getireni, fakat insanı en çok ödüllendirenidir HV Dyke

* Unutmayınız ki cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir Atatürk

* Yeryüzünde öğretmenlikten daha onurlu bir şey tanımıyorum (Diyojen)

* Yeryüzünde barışı sağlayacak sihirli değnek analarla öğretmenlerin elindedir Eğitim demek, vücutta ve ruhtaki güzelliği ve mükemmelliği son mertebesine kadar geliştirmek demektir (Eflatun)

* Öğretmen ve ağaç ürünlerinden belli olur
(Ukrayna Atasözü)

ellerine sağlık kopyala yapıştır yapmış olsan bile bu çok önemli. öğretmenlerin değerini bir kez daha hatırladık ama günümüzde hiç değerleri kalmadı !

öğretmenlerin bu devirde hala bir degeri var

ögretmen

bu devirde iyi ögretmen bulmak zor ama benim kızım harika bir ögretmene sahip (4e gidiyor)

Geri