Oje Sürmenin Zararlarından Haberiniz Var mı Melekler ?

T

TİTAN

Forum Okuru
Oje Sürmenin Zararlarından Haberiniz Var mı Melekler ?
oje sürmenin zararları

oje sürmek zararlı mı

Sevgili melekler, oje sürmek zararlı mı diyenlere cevabımız evet. Her ne kadar rengarenk ojeler ve süsleme yapılmış tırnaklar hoşumuza gitse de oje sürmek aslında zararlı. Tırnakları boyamanın aslında onları renkli toksinlerle kaplamaktan başka birşey değil. Bu yazımızda sizlere ojenin zararları nelerdir bilgiler vereceğiz..

oje-1d1.jpg

Oje, mevcut koz*metikler içinde en çok toksin içerendir. Formaldehid, fitalat (bunlar renk çözücüleridir ama sinirler ve endokrin sistemi için zararlıdır), aseton ve toluen, (rengi sıvı şekilde tutarlar, ama çabucak buharlaşıp havayı toksinle doldururlar ve solunum sisteminizi riske atarlar) ve benzofenonlar (bunlar karsinojen olarak da bilinir ve östrojen gibi etkileri vardır) içerir. Ojeyi havasız bir odada sürerseniz, sorun yoktur; ancak ojenizi, bazı gençlerin yaptığı gibi, haftada birkaç kez değiştirmemelisiniz.

Ayrıca, ayda iki kereden fazla oje çıkarıcı kullanmayın. Bunun ye*rine, ojenize rötuş yapın. Bunu duyunca gözlerinizi devireceğinizi biliyoruz; ama aseton gözlerinize, sinirlerinize ve ciğerlerinize öylesine zarar verir ki Home Depofa gitmek ve şu filtrelerden bir tane alıp aseton kullanımı sırasında ciğerlerinizle beyninizi korumak iyi bir fikirdir.

Oje çıkarıcıya ihtiyacınız ol*duğunda, tırnakları kurutan aseton kullananlardan kaçının. Yıpranmaları ve sıyrıkları tırnak yapıştırıcısı yada şeffaf ojeyle onarın.

TAMAM BAZI ZARARLARI OLABİLİR AMA KANSER DERECESİNDE BİR ZARARI OLACAĞINI PEK SANMIYORUM. GÜNLÜK HAAYATIMIZDA O KADAR RADYASYONA MARUZ KALIYORUZ Kİ HASTALIK KONUSUNDA OJEYE SIRA GLECEĞİNİ PEK SANMIYORUM. AMA ASETONUN ZARARLI OLDUĞU KANISINA BENDE KATILIYORUM ÇÜNKÜ TIRNAKLARI ÇOK FAZLA YIPRATIYOR.ŞAHSEN ÇOK FAZLA OJE KULLANIYORUM HERGÜN DEĞİŞTİRİYORUM DİYEBİLİRİM.KALİTESİZ ÜRÜN KULLANMADIĞIZ SÜRECE OJENİN BİR ZARARI OLMAZ AKSİNE TIRNAKLARI BESLEDİĞİNİ GÖRECEKSİNİZ
Fotoğraf0066.jpg

Geri