Okul beslenme çantasında neler olmalı yardım kızlar?

• Konbuyu başlatan sevde066
  • Başlangıç tarihi
S

sevde066

Forum Okuru
Okul beslenme çantasında neler olmalı yardım kızlar?

Okul beslenme çantasına ne konur melek kadınlar kulubü okul beslenme çantasında neler olmalı forum'da.​

Okullar açıldı benim çocuğum devlet okulunda bir sınıfa başladı beslenme çantası gönderiyorum ama ne koymam gerektiğini tam olarak bilemiyorum dışarıdan ya da oradan bir şeyler yemesini istemiyorum onun için sandviç tost tarzı şeyler koyuyorum ama daha başka ne çeşit şeyler koyabilirim bilemiyorum bunun için tecrübeli annelerden yardım iste okul beslenme çantasına neler konulmalı bana fikir verirseniz çok sevinirim.

Merhaba
Çocukların okul çağında beslenmesi çok önemli bu özellikle gelişim dedi açısından önem arz ediyor. Biz anneler olarak çocuklarımızın sağlıklı beslenmesi teşvik etmeliyiz hem de kendimiz sağlıklı beslenerek onlara doğru örnek olmalıyız. Beslenme çantasına ne konur sorusuna gelecek olursak daha çok sağlıklı sebze meyve tarzında şeyler koyabilirsiniz karbonhidrat olarak ekmek sandviç peynirli poğaça ekmek arası köfte yanına evde yaptığımız ayran yemek sonrası yemesi için doyurucu olacak şekilde muz elma armut gibi meyveler konulabilir. Sebze olarak taze havuç gibi şeyler koyabilirsin domates gibi ya da armut elma ne koyacaksınız bunları parçalamadan koymaya özen gösterin. Çünkü meyveleri sebzeleri parçaladığınız zaman çabuk bozulma yapabiliyor. Beslenme çantasına hazır gıdalardan daha çok evde yaptığımız ev yemeği ya da anne yemeği tarzında hazırlanması önemlidir.

Daha detaylı örnekleri ulaşabilmek için aşağıda bir link vereceğim ''çocukların beslenme çantalarına neler konulmalı'' aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

Geri