okul çağı gelmişmi

M

mavi_kelebek

Forum Okuru
okul çağı gelmişmi
selam arkadaşlar

benım konum oğlum 4 buçuk yasına geldı evde kış ayında cok sıkılan bır çocuk , halıyle yazında cok sıkılıyoda yazın gezdırıryoruz sürekli :)
neyse yaşıtlarının cogunu anasınıfına veya kreşe yazdırdılar szıın fıkrınız ne bende yazdırmalımıyım yosa bu kucuk yasta bu kadar cok sorumluluk omuzlarına yüklememlimiyim

gönlüm kreşten yana yarım günlük ama kreşten sonra ana sınıfı sıkar dıye korkuyorum ana sınıfı ıcındde yaşıtlar yaklaşık bır yıl daha büyükler ezerler diye korkuyorum benım gıbı olanlar varmı sız ne dıyosunuz sızce göndermelimiyim yoksa bu yılıda benımle bırlıkte sıkılarakmı geçirmeli?.....

Canım benim ikizlerim 2,5 yaşına geldiğinde onların artık ev içinde bakıcının bakması ile olmayacağını anladım. Eşimle birlikte karar vererek sosyalleşmeleri adına kreşe yazdırdık. Pişmanmıyız asla hayır çünkü bir sene zarfı içinde çocuklar inanılmaz derecede öğrenim kapasiteleri gelişti. Bizim belkide ev ortamında bir anne baba olarak öğretemiyeceğimiz şeyleri kreşte öğrendiler. İlk başta açıkcası zorluk çektik pek gitmek istemediler ama şimdi arkadaşlarını ve bulundukları ortam ve öğretmenlerini çok seviyorlar güle oynaya gidiyorlar.
İki çocuk olduğu halde bir haftada tuvalet eğitimi vererek ikisindende bez olayından kurtuldum. Bunu ben evde iki çocukla asla bir haftada yapamazdım. Ve özellikel kış ayların da çocukların eve kapanmasına gerçekten çok üzülüyorum. En azından kreş ve anaokulların da yaşıtları ile birlikte keyifli zamanlar geçirirken güzel şeyler de öğreniyorlar.
Eğer oğlunun anaokulu için yaşının erken olduğunu düşünüyorsan yarım gün kreşe verebilirsin. Bu onun açısından da iyi olacaktır. Sıkılma olayına gelince eskiden buna evet diyebilirdim ama şimdi mesela bizim kreşte her sene yaş gruplarına farklı faliyet çalışmaları ve eğitim verdikleri için çocuklar sürekli değişik şeyler görüyorlar. Pek sıkılacaklarını sanmıyorum.;)

Ne sorumlulugu kuzum yaaa. Yolla bence gec bile kalmis. Ben büyük kizimi 3 yasinda yolladim kücük te seneye 2 bucuk yasinda yollucam ins :D:D
Hem o kadar güzel vakit geciriyolarki o kadar güzel seyler ögreniyolarki pisman olmazsin emin ol. Senin yigit öyle ters aksi bi cocuk degil alisirda hem cabucak ;)
Götür getir seninn icinde bi degisiklik olur hem. Arkadaslari olur pasanin hemde senin. Keske simdiye verseydin :hıms:

Yolla canim bence benim.yigenimle.ayni yasit ailenin ilk.torunu ve hep büyüklerle.geçirdi zamanini şuan arki yok arklik ortamına alissin diye sklmasin diye yazdirdilar anaokuluna.ama şuan tek durmak.istemio karada çünkü yarim saatte olsa ayri kalmadılar.annesiyle şuan onu. Zorluğu var birazda problemli annesi de korkuo bebekliginden beri agladigi zaman morarip nefes zorluğu cekebilior bütün herşeyi anlatti annesi öğretmenine alisana kadar annesi hep okul içinde yada sinifa gidebilecek. Bence hangi anaokulunu istiosan önce oranin.egitmenleriyle.konuş çocuğunu anlat hem senin için rahat etsin hem de öğretmen bi fikir verir.ama bence çokta.erken değil.heleki.şimdiki çocukların masallahari var zehir gibiler

Geri